Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem akarom hogy menekvés...

Nem akarom hogy menekvés legyen a családalapítás, mégis nem látok más megoldást, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bekerültem fél éve egy munkahelyre, amit nem igazán szeretek, 30 évesen már beszéltünk többször a családalapításról, és hát valljuk be egy "nemszeretem" munkahelyről elmenni gyesre egyértelmű döntésnek tűnhet. Építkezés alatt vagyunk, ami őszre fejeződik be, addig nem szeretnék terhes lenni, mert rengeteget kell pakolnunk majd.

Viszont én félek a terhességtől, félek hogy mi van ha betegen születik a baba, stb., ezt a munkahelyet sokáig nem bírom. Váltani nem szeretnék már, de van bennem egy olyan érzés hogy tudat alatt a baba csak "menekülési eszköz" lenne, és félek hogy ez kihat az ő életére is. Nem egyértelműen a babára vágyom, hanem megszabadulni a munkahelytől... Mit tennétek? Esett már valaki úgy teherbe hogy nem különösebben vágyott a babára, de a 9 hónap alatt átértékelte a dolgot?


2016. máj. 20. 08:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
így ne vállalj gyereket. inkább másik munkahelyet keress.
2016. máj. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ne a gyerektöl várd a csodát, hanem szedd össze magad. Ha gyerköc ovis lesz, akkoris csak ugyarra a munkahelyre fogsz visszamenni. Vagy akkor már lesz eröd új munkahelyet keresni egy nemkívánt gyerekkel?
2016. máj. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A helyzet hogy szeretnék is meg nem is.

Tesóméknál volt egy tragédia, a fél éves kisbabájuk szívbetegségben elhunyt, nagyon megviselt. Nem az anyai ösztönt nem érzem magamban, hanem félek az egésztől.

Lehet rosszul fogalmaztam. Férjem már nagyon vágyik rá.

2016. máj. 20. 08:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kicsit várjál még, ha ilyeneket érzel. Amúgy elég nagy naívság azt feltételezni, hogy az első adandó alkalommal össze is fog jönni a baba, átlag fél-egy év egészséges párok esetében az idő, mire megfogan. HA ennyire stresszen vagy a munkahelyeden, akkor meg végképp nehéz lesz, sokaknak emiatt évekig nem jön a baba, a stressz befolyásolja a hormonháztartást, ami a nemi hormonokat is érinti. Amúgy meg persze, hogy vannak olyanok, akiknél nem tervezett baba volt és a 9 hónap alatt felkészült a feladatra ( becsúszott babák pl).
2016. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Figyelj 2 év múlva ugyanide kell visszajönnöd dolgozni ha már nagyobb lesz a gyerek, úgyhogy a gyerekszülés nem jó megoldás arra ha rossz a munkahelyed. Meg egyébként se. Ráadásul gyerek mellett új munkahelyet keresni még nehezebb.

Inkább úgy vállalj gyereket ha tényleg, teljes szívből vágysz rá. Lehet, hogy terhesen átalakulnának benned a dolgok, és nagyon várnád a picit, de az is lehet, hogy teher lenne neked a terhesség, rosszullétek stb., pont azért, mert még nem vágytál rá teljesen.

A rossz dolgokon meg nem érdemes parázni. Próbálj pozitívan hozzáállni, hogy minden rendben lesz a babával stb.

2016. máj. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Őszig mindenképp várok, a nyár talán a munkahelyen is lazább lesz, aztán ősztől talán élesben tudunk próbálkozni, ha rendben lesz a ház.

Férjem szerencsére egész jól keres, ő azt javasolta hogy ha 30 évesen elmegyek gyesre akkor egymás után kettőt vállaljunk.

Így 4-5 év esne ki a munkahelyen, a végzettségemmel meg nem félek, hogy nem találnék mást utána. Ide persze visszajönnék, de annyi idő alatt talán változna néhány dolog, ha meg nem akkor otthagynám a munkát...

2016. máj. 20. 08:54
 7/11 A kérdező kommentje:
2 gyerek egyszerre tudom nem leányálom, de férjem sokat van otthon, és van a közelben 4 nagyszülő és a tesómék is!
2016. máj. 20. 08:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Èdesanyám szült egy fiút majd egy lányt. Majd mèg egyfiút, aki elhunyt 5 hónaposan. Majd 6 évre rá ismét várandos lett kètpetéjű ikrekkel, ahol a fiú halva született. Szerintem ne te legyél rosszul a rokonod miatt...-.- Szimplán nem állsz készen, ha több a DE ... Nem szègyen ez, csak ne fárassz felesleges "mièrt ne" indokokkal. 8 èvig èn is akarom/nem kozott ingáztam. 28 èvesen èrtem meg rá, hogy 5 honapja nem szedek bogyot es egy hete pozitivat teszteltem. Ne keress kifogast, mert akkor nem akarod igazán. Ovi utan meg a sz*r munkahelyre kell vissamenj...
2016. máj. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is utáltam a munkahelyem mikor eljöttem szülni, de nem ezért kezdtünk el próbálkozni, hanem már tényleg szerettünk volna gyereket. Végül majdnem 1 év próbálkozás után jött csak össze, már pont elkezdtem másik munkahelyet keresni mikor összejött a baba, ezért a régi helyemről jöttem el szülni.

5 évet voltam itthon (2 gyereket szültem), és én is mindig vártam hogy majd biztos jobb lesz a helyzet a munkahelyemen, de nem, ahogy hallom talán még rosszabb is lett...

Másik munkahelyet most nem fogok tudni keresni a két gyerek mellett, főleg hogy a kicsi most fogja kezdeni az ovit és az elején valószínű sokat lesz beteg (nagyszülői segítség nincs a közelben).

A munkakeresést még nagyon nehezíti, hogy csak 6 órás munkát tudok vállalni, hogy odaérjek a gyerekekért az oviba időben.

2016. máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már tervezitek a babát, akkor nem úgy fognám fel, hogy menekülés a munkahelyről, ha most terhes leszel. Nekem sem volt a legideálisabb munkahelyem, sorban mondtak fel a kollégák, így természetes volt, hogy itt az idő teherbe esni, mert felmondani már én sem akartam, a babát már tervezgettük, az idő haladt. A körülmények nem voltak ideálisak a babához kifejezetten, mert anyósékhoz kellett költözni, nincs saját lakás, de alakulóban, és még vagy egy évig biztos nem is lesz. Az a túltengő anyai ösztön bennem sem támadt fel, és lehet, hogy meghökkentő lesz, de a terhesség alatt sem támadt fel bennem a mindent elsöprő rózsaszín felhőket látó anyai ösztön, sosem sírtam el magam babakocsi láttán meg ilyenek. Én másmilyen módon éltem meg a terhességet, új kihívásnak látom a gyermeknevelést, és egy olyan hivatásnak, amit sokkal szívesebben fogok űzni, mint az idegőrlő munkahelyi munkát. Nem minden ő egyforma, és nem mindenki ugyanúgy készül az anyaságra, de én tudom, hiszem, hogy nagyon jó anya leszek (így pár nappal a szülés előtt). :) Szerintem ne agyald túl, hogy a családalapítás eszköz-e vagy nem eszköz. Nem eszköz, hiszen már terveztétek. A munkahely meg ettől függetlenül nem ideális. Akkor mire vártok még? :)
2016. máj. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!