Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnék, de félek,...

Babát szeretnék, de félek, hogy autista lesz, tényleg nem lehet sehogy megelőzni?

Figyelt kérdés
mielött bárki letámadna,mekkora egy hülye vagyok,két ismerősőm is van,akinek most derült ki,hogy autista a gyereke,láttam min mentek keresztül,mikor megtudták,mindketten egézségesen élnek,semmi olyan nem tettek a terhesség alatt,ami nem lett volna ok,és szedtek folsavat.Szóval innen a félelem.
2016. máj. 22. 21:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
akkor valószínűbb, ha már van autista a családban. én is félek ettől, de nincs autista a családban, és nem lehet megelőzni semmivel. néha csak így dobja a gép.
2016. máj. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
73%
Ha meglehetne előzni nem születne egy ilyen baba sem :/
2016. máj. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
nincs autista a családban ez 100 %!!
2016. máj. 22. 21:13
 4/36 A kérdező kommentje:
szerintetek nem durva hogy nem lehet ez ellen semmit tenni?ráadásul amikor megszületett azt hitték hogy egézséges aztán 2 évre rá derült ki,miért nem tud fejbólintással jelezni ha kérdezik.Nagyon sajnálom öket,az anyuka nagyon nagyon készen van...
2016. máj. 22. 21:16
 5/36 anonim ***** válasza:
87%

1. Nem bizonyított az öröklődés.

2. A folsavnak semmi köze hozzá, az a gerinc kifejlődésében játszik szerepet.

2016. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%

Ezzel az erővel attól is félhetnél, hogy down szindrómás, vagy progériás, vagy sma-s vagy bármilyen más genetikai jellegű betegségben szenvedő gyereked is lehet...


Erre van egy jó mondás: "Ha tudom, hogy elfogok esni, akkor leülök."

2016. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
a down kort lehet a terhesség alatt szürni...csak az autizmust nem...
2016. máj. 22. 21:19
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos barmilyen komoly betegseg elojohet barmelyik korban:( sajnos ez ellen sokat nem tudsz tenni:(
2016. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Szerintetek mivel lehet vigasztalni egy ilyen helyzetben egy anyat?
2016. máj. 22. 21:28
 10/36 anonim ***** válasza:
89%

1000+1 betegség van, amit nem lehet szűrni, de mondok mást, balesete is lehet a 3 éves gyerekednek, vagy leukémia, bármi.

Ezekre nem lehet felkészülni.

Azt meg honnan tudod, hogy a felmenőidnek mije volt meg mije nem.

Az embernek max. a dédszülőkig van információja, de hetedíziglen megy ez vissza...


Fogadj örökbe egy (vélhetően) egészséges gyereket, vagy várd meg, míg megváltozik a hozzáállásod.

2016. máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!