Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A beágyazodás mennyi ideig tart?

A beágyazodás mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
2008. szept. 26. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Én úgy tudom 1-2 nap.
2008. szept. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Én meg úgy hogy max 2-3 nap. De 1-3 napig, az a biztos. :-) Akik azt írják, hogy 7-14 nap azok hülyeséget beszélnek, valamki elkezdte a neten terjeszteni ezt a baromságot, holott alapja nincs.
2008. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, mit értesz beágyazódás alatt. Ha azt az időt, ami a petesejt megtermékenyülésétől a beágyazódás teljessé válásáig tart, az kb 10 nap. Ugyanis a megtermékenyített petesejt kb 67 napig vándorol a petevezetékben, mire eljut a méhüregbe. Ott aztán "megkeresi" a megfelelő helyet, és míg egészen "befúrja" magát a méhnyálkahártyába, az újabb 2-3 nap. Így jön ki a 10 nap. Ekkor mutatja ki a terhességi teszt is, vagyis a teszteken külső csomagoláson látható felirat, miszerint "már három napos terhességet kimutat" az nem a szeretkezéstől, hanem a megtermékenyített petesejt méhbe érkezésének napjától számít...... Ennyit az előttem szólónak...
2008. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Az előbbi vagyok, természetesen nem 67 nap, hanem 6-7 nap...
2008. szept. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Na akkor ecsetelem hogy működik szerintem a dolog. Elkészül a baba a 15. napon (itt találkozik a két ivarsejt) elindulnak a petevezetőben, ott már elindul a sejtosztódás. 1-2 napig utazik, majd még a méhben is keringhet 1-2 napot. Elkezdődik a beágyazódás, ami 2-3 napig is eltarthat, majd miután ez megtörtént elkezdi a szervezet termelni a HCG-t. Namármost, a beágyazódás az nem úgy működik, hogy a 3. napra vége és annyi, hanem folyamatosan vastagodik az a rész ami körülölelte a megtermékenyült petesejtet. És akkor lehet számolgatni. Mire kimarad a mensi már van annyi HCG a szervezetben ami kimutatja a terhességet.
2008. szept. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Mindenki 15. napról beszél és ha valakinek olyan össze-vissza van a ciklusa, hogy nem biztos, hogy 14 napra van a pé, hanem előbb, vagy éppen rendkívüli pé történt? Meg sok olyan tapasztalatot is hallottam, hogy mensi közben estek teherbe. Addig még más csak a 14. napon eshet teherbe és onnantól kezd számolgatni, van akinek arra az időre már be is ágyazódik. Én kb ezeket a következtetéseket vontam le az olvasott üzenetekből.
2008. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem rendszeres a ciklus, akkor is ugyan annyi nap alatt megy végbe minden. Szerintem. Csak nem a mensi elejétől számolva a 14. nap, hanem visszaszámolva 14 nap kb.
2008. szept. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok! ÉN is most olvasgattam utána hogy az együtt lét után kb 6nappal ágyazódik be. Ettől lehet vér pötty a vizeletembe?Előre is köszönöm a válaszokat!:)
2011. ápr. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!