Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan dolgozunk fel főleg én?

Hogyan dolgozunk fel főleg én?

Figyelt kérdés

Nagyon magam alatt vagyok, a férjem nyugtat és jól esik de tudom és látom ő is ki van idegileg.

Van pikkelysömör betegségem kezeltem, de még is most itt fekszem a kórházban mert be gyulladt a kezeim lábaim ízületi gyulladás. Amire trexan gyógyszert kell szedni.nem nagyon ismerem ezt a gyógyszert, csak hallomásból. Teljesen le sokkolt amit az orvosok mondtak, de még nem mondtam a baba vállalás témát. Hogyan dolgozam fel hogy nem lehet gyerekem? A szívem szakad meg, és magamba folytom a család előtt, mert ők is az én egészségem tartják előbbre.

Van valakinek pozitív tapasztalatta? Hasonló problémával?


2016. júl. 27. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem, miért nem lehet gyereketek?
2016. júl. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az orvossal beszéld meg hogy e mellett a gyógyszer mellett tudsz-e babát váltani. Valószínűleg igen, csaj addig más gyógyszert fog javasolni.
2016. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azért mert ez a gyógyszer alatti teherbe esés nem ajánlott még abban hagyása után is hat hónapot kell várni hogy ki üdüljön. Mert születési rendellenességet okoz a gyógyszer. Ha nem vállalom a kezelést a gyógyszereket akkor izom sorvadásom is lehet és ugye most fájdalmam van nem hogy később, tehát nincs választásom 😢😢😢


Persze hogy meg beszéljük az orvossal majd.

2016. júl. 27. 17:07
 4/11 anonim ***** válasza:

Első válazolónak:


" Ne szedje a Trexan tablettát ha Ön terhes, vagy teherbe kíván esni. A metotrexát születési rendellenességet okozhat, károsíthatja a magzatot, vagy vetélést okozhat, ezért nagyon fontos, hogy terhes, vagy teherbe esni kívánó betegek ne kapják. Ezért a fogamzóképes korban lévő nőknek, a kezelés megkezdése előtt, a teherbe esés lehetőségét teljes mértékig megfelelő módszerekkel, például terhességi teszttel ki kell zárni.

- Metotrexát kezelés alatt, illetve a kezelést követő 6 hónapig ne essen teherbe. Ezért Önnek a kezelés teljes időtartama alatt megbízható fogamzásgátló módszert kell alkalmaznia (lásd még "Figyelmeztetések és óvintézkedések").

- Ha Ön a kezelés ideje alatt mégis teherbe esik, ki kell kérnie az orvos tanácsát a kezeléssel járó, a gyermek fejlődését érintő lehetséges káros következményekről.

- Ha Ön teherbe kíván esni, ajánlott genetikai tanácsadáson részt venni, a kezelés megkezdése előtt, mivel a metotrexát genotoxikus hatású is lehet, ami azt jelenti, hogy ez a gyógyszer genetikai rendellenességet okozhat."


Kedves kérdező!

amennyiben gyermekvállaláson gondolkozol, úgy sürgősen beszélj a kezelőorvosoddal, mert megoldást csak ő tud javasolni. Valószínűleg tud helyettesítő gyógyszert írni.

2016. júl. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor tud mást javasolni? Ez jó hír. Köszönöm szépen a segítséget.

Attól félek az lesz a válasza az orvosnak hogy az egészségem vagy baba? És egyértelműen az egészségem fogom választani mert fájdalmam van. Be fogok csavarodni.

2016. júl. 27. 17:25
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem soha nem lehet gyereked, hanem csak addig nem míg szeded + 6 hónap.


Most én vagyok a helikopter, de mi ezen a tragédia? Szeded amíg kell, helyre jössz, aztán a tilalom letelte után csináltok egy gyerket. Nem azt mondták, hogy SOHA.

2016. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Olvass utána a paleolit étrendnek.
2016. júl. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van pikkelysömöröm (enyhe),meg ekcémám is...

Kikezelik a gyulladást,vártok 6 hónapot aztán jöhet a gyerek.

Nincs ebben semmi tragédia,várni kell!

2016. júl. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Sokat számít most minden vélemény!!!

Tulajdonképpen három orvos mondta de itt a kórházban még nem tudom mit fog mondani a doktor úr. Remélem akkor van remény.


Még azt is mondta az orvos ha terhes lennék sokkal nagyobb fájdalmam lenne terhesség alatt.


Mindegy meg várom mit mond itt a kezelő orvosom.

És tényleg köszönök minden választ.

2016. júl. 27. 21:03
 10/11 H_Vivien ***** válasza:
100%
Testvéremnek is pikkelysömöre van, elég durva, húsig szét tud nyílni a keze meg a talpa. Sőt a fején is van. Ő is szedett valami brutál gyógyszert rá, aminek az lett a mellékhatása, hogy minden testnyílvása vérzett. Abbahagyta, de Neki is felhívták a figyelmét, hogy nehogy terhes legyen, mert sajnos brutális fejlődési rendellenességre számíthat. Abbahagyta a gyógyszert, 3 év múlva mentek genetikushoz, Ceizel dokihoz, aki vizsgálatok után megállapította, hogy nincs a szervezetében a gyógyszer. 3 meseszép és makk egészséges kislány édesanyja. A pikkelysömör a terhesség alatt eltűnt Neki, igaz szülés után visszajött :( Most valami módszer miatt eltűnt Neki, de pontosan nem tudom mitől. Ez csak egy személyes sztori, csak gondoltam megosztom Veled, hátha jól jön, hogy biztos nincs minden veszve :) Kitartást és jobbulást kívánok.
2016. júl. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!