Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az első vérvételi eredményem.2...

N.birdog kérdése:

Az első vérvételi eredményem.2 hét múlva megyek dokihoz mert szabin van. Mit jelent az eredmémy?

Figyelt kérdés
Tsh: 1.11, Lh:9.28, FSH:6.10, Prolaktin:212, Ösztradiol:409.0, Progeszteron:2,34, Totál tesztoszteron:2.430 DHEAS:7.17, 25-hydorxi-Dvitamin:69.80, Hcg:3,1 menopauza e.:6,0 menopauza u.:10.0 2-4hetes terhesség 39.1-8388.

2016. aug. 8. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Referencia értékek nélkül nehéz értelmezni.
2016. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én PCO-ra gyanakszom. FSH értékből. A Hcg értékből nézve nem vagy terhes mert alacsony a 3,1 érték. Ha 2-4 hetes terhes lennél akkor lenne 39.1az érték.
2016. aug. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a teherbeesés kategóriàba írtad gondolom babàt szeretnél. Nem tudom hanyadik ciklunapon vagy, de mivel néztek Hcg-t is úgy hiszem a nemvárt körüli időben vagy. A laboreredmény szerint szerintem nem vagy terhes. Túl alacsony a hcg, és a progeszteron szint is. Tesztet csinàltàl?
2016. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ma csináltam tesztet de a második csik nagyon halvány volt, mondhatni "szellemcsík".
2016. aug. 8. 20:44
 5/11 A kérdező kommentje:
Illetve ha jól értelmeztem a leletet akkor a ref. tartomány határain nelül voltam...
2016. aug. 8. 20:47
 6/11 A kérdező kommentje:

Az még lemaradt hogy a vérvétel elötti napon az orvos nem látott semmi elváltozást. Norm. nagyságú előrehajló méh. Endometrium 6mm

Azért is mentem el mert pecsételő vérzésem volt majd barnáztam 3 napig, ilyen eddig még nem fordult elő.

2016. aug. 8. 20:54
 7/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az értelmezéshez tényleg tudni kellene, hogy hányadik ciklusnapon voltál. Ha a pecsételés-barnázás óta nem jött meg, csak úgy elküldött az orvos, akkor igazából szerintem ebből még ő se tud messzemenő következtetéseket levonni. Az eredménysor inkább ciklus elejinek felel meg, de az FSH-LH arány nem jó. Szerintem a tesztoszteron is magas. Akkor ez tényleg PCOS gyanús.
2016. aug. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utána olvastam a PCOS-nak,de egyik tünetét se produkálom. A labor eredmémy ellenére

Ez igy lehetséges? Vagy hogyis van ez?

Köszönöm a válaszokat :)

2016. aug. 9. 09:37
 9/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
Mivel nem tudjuk a ciklusnapot betájolni, az FSH-LH arány számításba vétele elég bizonytalan. Ennek 3. ciklusnapon, vagyis menstruáció 3. napján kell 1-nek lennie, utána már változnak a normális arányok. Viszont a tesztoszteronod ettől függetlenül magas. Abból már ki lehet indulni. Elképzelhető, hogy a dokid tovább fog küldeni endokrinológushoz, vagy elküld majd ismételt vérvételre, ha indul egy újabb ciklusod.
2016. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
18án jött meg a pecsételés majd barnázás. 1.én doki, másodika vérvétel. Tegnap lelet kiadás
2016. aug. 9. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!