Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyogyszer mellett, teherbe...

Gyogyszer mellett, teherbe eses? Spiralt szuneteltettni kell?

Figyelt kérdés

En egy gyereket szerettem volna. Felesegem mindig nagy csaladra vagyott, de megbeszeltuk hogy nem tudunk tobb gyereket valalni.

Az elso utan gyogyszert, fogamzasgatlo tabletatt szedet? es bar a nogyogyasz azt mondta, hogy ha pontosan szedte volna nem esett volna teherbe! Felesegem ezen nagyon felhaborodott, mert o minden este percre pontosan szedte!! Majd kesobb eszebe jutott egy-egy este mikor "elfelejtette" bevenni.

De hat ennek igy kellett tortenie, ez a kisfiu is minket valasztott! Igy lett 2 fiunk!

Majd spiralt tetett fel, es most 2 ev utan levetette, mert az orvos fel ev szunetett ajanlott!

Az ovszert nem birja, allergias lett ra, amit a terhesseg hozott ki, az orvos ezt mondta neki. Igy most ujra gyogyszert szed! DE! Tobbszor mondta, hogy a ket fiu utan milyen jo lenne egy kislany!

Szomoru, de nem bizom a felesegembe, es attol tartok, hogy nem az orvos ajanlotta a fel ev szunetett, csupan remenykedik hogy becsuszik egy kislany!

Finoman emlitettem neki, hogy az egyutt leteink miert egyenlok szinte a nullaval!

Persze, voltam minden csak jo nem!


2016. okt. 28. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszer mellett is teherbe lehet esni, még ha minden nap be is szedte. Ez sem 100%-os! Több ismerősöm is van aki így járt.

Spirálról nem tudok sokat, furcsa, hogy azt mondta a doki, hogy szüneteltessétek. Soha nem hallottam ilyenről.

2016. okt. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az óvszer melyik összetevőjére allergiàs? Esetleg a latex allergiàja lett? Mert akkor vannak latexmentes gumik is!
2016. okt. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokan esnek gyogyszer melletf teherbe, pl en is, ugy, hogy 16 ev alatt sosem hagytam ki egy szemet sem.


Ha hormonos spiral ( Mirena) , akkor 2-3 ev utan szoktak szunetet javasolni.

2016. okt. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van olyan spiral ami ket eves.

A mirena 5,es egybol a levetelkor fel lehet rakni az ujjat.

A sima spiralok utan tenyleg szoktak piheno idot ajanlani a dokik.

Beszeld ezt meg a felesegeddel.de ha gyereket akarna gyanitom tobbszor maszna rad.....

2016. okt. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik válaszoló említette a latex mentes óvszert. Nem olcsó, de ha nem akarsz gyereket, akkor szerezd be. Nőként mondom, hogy nem alaptalan a félelmed. A legintelligensebb, legbecsületesebb nő is elveszti az eszét, ha gyereket akar.

40 éves vagyok, és soha nem estem véletlen teherbe. Sőt, az ismerőseim sem. Aki teherbe esett " véletlen", ott mindig kiderült, hogy megszakítás, pharmatex, egy-egy gyszer kimaradt stb. okok miatt.

Nagyon ritka, aki tényleg a rendeltetészserűen alkalmazott fogamzásgátlás mellett teherbe esik.

2016. okt. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bízol benne akkor hiába gyógyszert szed megszakításozzatok is mellé (igaz ez nem védekezés de csökkented az esélyeket)
2016. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!