Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges fogamzásgátló...

Lehetséges fogamzásgátló mellett,2 negatív teszttel, meglévő havivérzéssel, hogy mindezek ellenére terhes legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagyok, fogamzásgátlót szedek, rendesen (nem szoktam kihagyni). Két hónapja furcsa rosszullétek fogtak el, megrémültem, hogy esetleg a gyógyszer ellenére teherbe eshettem, vettem tesztet, negatív lett, időben megjött a menstruációm is, kiderült, hogy arcüreg gyulladás miatt voltam sokszor rosszul. Ezután kaptam 500 mg-os antibiotikumkúrát, és sajnos nem figyeltem közben arra, hogy egyéb módon is véldekezni kéne, mivel befolyásolja a fogamzásgátló hatását. Mikor észbe kaptam, megrémültem, vettem megint egy tesztet, negatív lett, és ismét rendesen menstruáltam. Ismerőseim rémisztgetnek azzal, hogy a menstruáció megléte még nem bizonyít egyértelműen, és a teszt is tévedhet. lehetséges, hogy mindezek ellenére mégis terhes legyek?...


2010. ápr. 28. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum hatására veszít a fogamzásgátló a hatásából.Elképzelhetö,hogy terhes vagy,de szerintem csekély az esélye.a legbiztosabb,ha minnél elöbb elmész orvoshoz.Majd ö megnyugtat.Attól,hogy mi itt írunk,hogy igen lehetsz,vagy nem lehetsz attól nem leszek nyugodt szerintem.Èn személy szerint dokihoz mennék.

2 gyerekes anyuka.

2010. ápr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha megjött és a teszt is neg. kiázrt, hogy terhes legyél. Épp most kérdeztem a nőgyógyászomat, hogy ha gyógyszer mellett lesz terhes valaki, annak is kimarad-e, és azt modnta, hogy mivel a terhesség nagyon nagy hormonváltozással jár, a menstruáció gyógyszer mellett is elmarad.


Persze, vannak kivételek, vannak akiknek megjött mégis terhesek voltak, de neked a teszt is neg. lett, szóval szerintem nyugodj meg.

2010. ápr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztosan nem vagy terhes! Nyugi, ha az lennél, nem rendesen menstruálnál, és nem lenne negatív a teszt. Ennyi ellenérvvel, megnyugodhatsz, nincs baba.
2010. ápr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kicsi az esélye.

terhessége alatti "menstruáció" végülis nem menstruáció, ha vérzés jelentkezik akkor az más jellegű, intenzitású és mennyiségű, mint egy normális menszesz.

2010. ápr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen elmegyek nőgyógyászhoz, de még van egy kis idő addig, mire kaptam időpontot... Remélem nem lesz belőle baj.
2010. ápr. 28. 11:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem keresd fel azt a dokit aki a antibébit fel írta nekem is ez volt az első gyogyszeremmel, és kiderült azt a gyogyszert nem birom.

2010. ápr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már 2 éve szedem ezt a gyógyszert, és nincs vele bajom, szerintem nem ezzel lehet a probléma.
2010. ápr. 29. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!