Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » FONTOS! Mennyibe kerül havonta...

FONTOS! Mennyibe kerül havonta egy kisbaba eltartása?

Figyelt kérdés
terhes vagyok,de a szüleim nem engedik hogy megtartsam.tudni szeretném,hogy kb.,minden luxust mellőzve mennyit kell költeni egy babára.ruhák,ágy,stbstb.nélkül! -AZ ABORTUSZ ELLENESEK NE ITT PRÉDIKÁLJANAK,ÍGY IS ELÉG ROSSZUL VAGYOK,NEM KELLENEK MÉG A" REMÉLEM SOHA TÖBBÉ NEM LESZ GYEREKED" ÉS " SZÜLD MEG,MINDEN ANYAGI GOND MEGSZŰNIK MAGÁTÓL" típusu kommentek! köszönöm:)
2010. ápr. 30. 21:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

ha meg akarod tartani, tartsd meg, senki nem kényszeríthet abortuszra


gyest kapsz ill. családi pótlékot ez kb. 28ezer + 10 ezer

és rengetegbe kerül: pelenka pl. egy vagyon, nem vagyok anyuka, úgyhogy a pontos összegeket nem tudom, de biztos jönnek majd a gyakorló anyukák


hány éves vagy?

2010. ápr. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
45%

Hát ez attól függ, mennyit engedhetsz meg magadnak.

Nekünk nagyon sokba kerül :)

Amíg várod a babát, ha magánorvoshoz mész, akkor az havonta legalább 5000 Ft (az enyém ennyit kér), a szülés 40 ezer volt, ezen kívül én csináltattam integrált tesztet 30 ezer, és voltam 4D ultrahangon az 12 ezer, szedtem elevitet, c vitamint, magne b 6-ot.

Nagyon sok mindent meg kell venni, mire megszületik a baba, felsorolni sem tudnám: itt egy link helyette: [link]

Ha megvan a baba, akkor állandó kiadás a pelenka, a popsikrém, popsitörlő, tisztálkodó szerek, attól függően hogy tudsz e szoptatni, tápszer (ez is egy vagyon), ruhák, néha egy egy játék, esetleg gyógyszerek, nem is tudom.

Szóval sok.

De olvastam olyat is, aki azt írta, nekik nem kerül semmibe. Nem vettek sem babakocsit, sem kiságyat, majdhogynem semmi, és szoptat az anyuka, és textilpelust használ. Így is lehet, de én így nem tudnám csinálni az biztos.

2010. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
a gyerekre jók a használt rucik, turiból vagy a teszveszről, ha kinövi ott el is adhatod...sztk orvosi kezelésekért nem kell fizetni...nyilván a magándoki jobb lehet, meg biztonságosabban érzi magát az ember, de sztk alapon is sokan szülnek teljesen egészséges babát...
2010. ápr. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A pelenka valóban nagyon drága, de szerintem textil pelenkát is lehet használni. Elvégre nekünk is az volt, és felnőttünk. Szerintem az jóval olcsóbb, azzal sokat lehet spórolni.
2010. ápr. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Pelenka kb havonta egy 7-10ezer!Attól függ milyet veszel!Popsitörlő tescos 300/db, amiből 2-3 cs kell egy hónapban!popsikrém 3-400ft egy tégely, de sokáig elég!Fürdető szintén!Rucik a turiban olcsók, azt megoldhatod úgy is!Ami viszont drága az a gyerek gyógyszerek, ha szükség van rá!!!!!

Egy antibiotikum 2000körül mozog, lázcsill szintén nagyon drága!Ezel csak nagyon alap dolgok!De a gyes, meg a családi elég a babára egy hónapban, ha rezsit, albérletet ill kaján nem kell fizetned!( gondolom így van ha a szüleidnél laksz!)

2010. ápr. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
18 vagyok,most érettségizek. gyest nem csak akkor kaphatok,hogyha volt 3 év munkaviszonyom? és családipótlékot meg nem az apa fizet..? szóval nemtudom h ezek hogy vannak. az apának kötelessége fizetnie,ha nem él velem,vagyis nincs a gyerek mellett? ezt kérlek mondjátok el,mert mindenki mást mond :S
2010. ápr. 30. 23:04
 8/20 anonim ***** válasza:

18 vagyok,most érettségizek. gyest nem csak akkor kaphatok,hogyha volt 3 év munkaviszonyom? és családipótlékot meg nem az apa fizet..? szóval nemtudom h ezek hogy vannak. az apának kötelessége fizetnie,ha nem él velem,vagyis nincs a gyerek mellett? ezt kérlek mondjátok el,mert mindenki mást mond :S


gyes alanyi jogon jár neked két évig (ami nem jár az a gyed, az csak munkaviszony után jár), családi pótlék a gyerekednek jár 18 éves koráig az államtól, ha az apa nem él veletek, akkor kérj gyerektartást - ez a jövedelmének 20 %-a általában, de kérd úgy a bíróságon, hogy a jövedelmének 20 %-a, de minimum x összeg.


+ kaphattok majd különböző segélyeket az önkormányzattól.


azt hiszem a szülés után jár valami még, de nem rémlik a neve, egyszeri összeg, és nem is tudom, hogy munkaviszonyhoz kötött-e


viszont jól gondold át, mit szeretnél...ezek szerint nincs apuka, munkád nemigen lesz terhesen és baba mellett, csak a szüleidre számíthatsz, ha számíthatsz egyáltalán (bár az unoka mindenképp megenyhítené őket)


hányadik hetes vagy?

2010. ápr. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
ja és attól, hogy az apa tartásra kötelezett, még nem biztos, hogy fizetni is fog, akkor feljelentés-végrehajtó macera van és az állam pár évre megelőlegezi
2010. ápr. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
babafelszerelést és ilyesmiket: ágy , babakocsi, ruhák hordozó miegymás a teszveszen és a vaterán olcsón tudsz venni...ha megtartod, akkor azt is javaslom, hogy addig, amíg tudsz dolgozni vállalj el valami diákmunkát a nyáron.
2010. ápr. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!