Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem tarthatnátok meg a...

Ha nem tarthatnátok meg a kisbabátokat ti örökbe adnátok?

Figyelt kérdés
Szerencsére nem aktuális nálam ez a kérdés de ezen már sokat gondolkodtam. Tegyük fel valaki nagyon fiatal vagy anyagilag nagyon rosszul áll. Ti mit tennétek?
2016. dec. 11. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Inkább elvetetném. Kevésbé visel meg lelkileg. És hosszú távon is jobb. Az, h gyilkosság...sztem nem. egy sejtcsomķ, mikroszkópikus embrió, nem magzat, nem ember.
2016. dec. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Sajnálom, én is elvetetném.

Nem tudnék arra gondolni, hogy esetleg rossz családban szenved :(

2016. dec. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is az elvetetés mellett állnék.. Bár biztos sokáig kísértene. Bele se tudnék gondolni, hogy van egy gyerekem az ország másik oldalán másoknál.. áhh. Szegény barátnőmet is örökbeadták, mert az anyja fiatal volt. Most 18 éves a lány, megvan mindene, család, pénz, jó külső, pasi.. mégse telne el úgy egy nap, hogy nem beszélne az anyjáról vagy, hogy már 1 napos korában nem kellett senkinek, és minden este zokogva alszik el emiatt.:(
2016. dec. 11. 09:11
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is elvetetném. Ha már nem lehetne,mert bármi okból nem szereztem tudomást a terhességemről (pl megjött minden hónapban-és nem gondoltam) akkor ha kell én nem fogok enni,de a babámat akkor is felnevelném,sehogysem adnám örökbe. Nem tudnék ezzel együtt élni.
2016. dec. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem adnám.

Ezzel az erővel adjam örökbe a 4-5 éves gyereket is, ha elvesztem a munkámat és ! pillanatnyilag! egyszerűbb lenne az élet gyerek nélkül? Vagy mindenki adja örökbe, aki nem tud minden drága hightech kütyüt megvenni karácsonyra a kamasznak, és más családban jobb élete lenne?


Nekem 14 a legnagyobb, terveim szerint még kb. 10 évig tanulni fog ő is, a legkisebb jövőre érkezik, az még 25 év felelősséget jelent. Ez alatt biztos, hogy leszünk fent is, lent is, jöhetnek problémák, sorscsapások, érhet nagy szerencse, váratlan esemény, stb. Egy negyed évszázad.

Akkor most adjam örökbe?


Lehet, hogy pillanatnyilag nincsenek ideális körülmények, hogy egy gyerek megszülessen. De egy év alatt is hatalmasat fordulhat minden, és akkor sose bocsájtom meg magamnak, hogy eldobtam.

De lehet bármilyen küzdelmes időszak, még sohasem bántam meg, hogy megszültem őket.

2016. dec. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Már nem leszek soha abban a helyzetben, hogy "nagyon fiatal", de szeretném azt hinni, hogy lett volna erőm örökbe adni (nem állami gondozásba, hanem rögtön családhoz).
2016. dec. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Én pont fordítva gondolom. Én azzal a tudattal nem tudnék együtt élni, hogy elvetettem, esélyt sem adtam neki az életre. Inkább örökbe adnám. Ma már annyira szűrik az örökbe fogadni szándékozókat, hogy szinte lehetetlen hogy rossz helyre kerüljön. Erről sokat tudnék mesélni. Az én családomban több örökbe fogadott is van, mind boldogok, szeretetben élünk, valamint én is szeretnék majd örökbe fogadni.
2016. dec. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Én embernek tekintem a fogantatástól, és bár így is el tudok képzelni olyan helyzetet, hogy muszáj legyen elvetetnem (mert bármi miatt nem tudom kihordani), de ha meg tudom oldani és "csak" az anyagiak hiányzik (de az nagyon) a felneveléséhez, akkor inkább örökbe adnám. Számomra rosszabbnak tűnnek a terhesség alatti várható nehézségek, a kirekesztés, a szülés körüli kockázatok, majd a gyerek hiánya fizikálisan és lelkileg, ahhoz képest, hogy nem tudom, hol él - főleg az abortusz bizonyosságával összehasonlítva.
2016. dec. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Számomra ember és mire valaki oda jut hogy elveteti már legalább 8 hetesek szoktak lenni az embriók, ami már minden csak nem sejtcsomó..

Annyira szűrve vannak az örökbefogadó szülők hogy szerintem csak valami nagyon szélsőséges eset lehet az hogy rossz emberekhez kerüljön egy gyerek. Egyébként is, már simán adható nyíltan örökbe egy baba, nem kell titkosnak lennie. Így látható is ahogy cseperedik és legalább az esélyt megkapta az életre, amihez joga lenne.

2016. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Én tuti örökbe adnám! Nem lennék ennyire önző! (Bár nyilván már az egyáltalán önzőség, hogy a kényelmem miatt bármilyen formában lemondok róla!) De ha már így döntök, akkor legalább nem ölöm meg, hanem kap egy esélyt egy nálam valószínűleg sokkal értelmesebb anyára és apára. Sok olyat ismerek, akit örökbe fogadtak és mind mintaszülők. Sokkal jobban megérdemlik a gyerekeket általában azok a szülők, akiknek nem lehet, mint akiknek igen!
2016. dec. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!