Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes lehetek-e fogamzásgátló...

Kiara0213 kérdése:

Terhes lehetek-e fogamzásgátló gyógyszer használata közben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elizette fogamzásgátlót szedek x 10 hónapja és már 4. napja nem jött meg. Lehetséges hogy terhes lehetek?

2016. dec. 22. 22:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Légyszives épp elméjű emberek válaszoljanak! Előre is köszönöm. :)
2016. dec. 22. 22:52
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha időben és rendszeresen beszedted, akkor vajmi kevés esély van rá. Persze kivételek mindig akadnak ugye.

De nekem is volt, hogy a 7 napos szünet 4. vagy 5. napján jött meg.

2016. dec. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem volt hasmenésed vagy nem hánytál? Mert az gyengitheti a védelmet.
2016. dec. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Lehetsz,de akkor valahol hiba csúszott a gépezetbe és nem a gyógyszer részéről.
2016. dec. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elmeletileg igen mert 99 %-os a védelem. Gyakorlatilag szerintem nem , csak akkor ha 1-2 napig elfelejtetted beszedni vagy rovid idon belul a bevetele után kihanytad vagy ment a hasad , vagy ha olyan gyogyszert szedtel ami gyemgitete a vedo hatasat.

En 10 evig szedtem gogyszert es nem maradtam terhes . Pedig olyan is volt hogy 1 nap kimaradt . Lehet szerencsem volt .

Nekem is voltak kesesek. Pl ha valamilyen antibiotikumot szedtem vagy fel voltam fazva, esetleg sok stressz miatt...

2016. dec. 23. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tennék hozzá, hogy bizonyos gyógynövényt (gyógyteák) is gyengítik a fog. gátló hatását, nem csak az antibiotikum.
2016. dec. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, voltam orvosnál és kiderult hogy az Elizette fog.gát. gyógy. helyettesitették folyton ezt ugye tudtam. Amit nem tudtam hogy ezt nem szabad. egy olyan gyogyszerre helyettessitették ami alkalom adtán használandó. Ennek fejében még jó hogy nem estem teherbe.
2016. dec. 27. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!