Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása teherbeesés előtt? Kifejtem lejjebb.

Figyelt kérdés
Lassan szeretnénk babát, de még fogamzásgátlót szedek. Ha abbahagyom, utána rögtön próbálkozhatunk, vagy jobb, ha egy ideig még óvszerrel védekezünk, amíg kiürül a fogamzásgátló a szervezetemből? Ha várnunk kell az ürülés miatt, akkor mennyi időt? Valakinek tapasztalata, aki ugyan ilyen helyzetben van/volt? Köszönöm a válaszokat.

2017. jan. 8. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Rögtön próbálkozhattok. A kiürülés kb. 24 óra, nem emiatt szokták javasolni a kis várakozást, hanem a ciklus helyreállása miatt. Én is most hagytam abba. Mivel nekem alapból nehezen van peteérésem, nem várunk semennyit, mert abbahagyás után közvetlenül hajlamosabb ovura a petefészek. Ősz óta készülünk vitaminokkal, folsavval a gyógyszer abbahagyására, szintén a dokimmal megbeszéltem, hogy az utolsó 3havi doboz fogamzásgátló mellé már elkezdem.


Úgy néz ki a hőből, lett is szép peteérés, pedig korábban stimuláció kellett.

2017. jan. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%
Nekem az orvos azt mondta várjunk fél évet. Kivártuk, vagyis, tudtuk mikorra szeretnénk a testvér érkezését és ahhoz számítva abbahagytam a szedést. Van aki egyből belevág és semmi gond nincs, de én nem akartam kockáztatni
2017. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!