Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan lehet kiszámolni, hogy...

Honnan lehet kiszámolni, hogy pontosan mikor estetek teherbe?

Figyelt kérdés
Mármint, tudom, hogy maga a terhesség az első kimaradó menstruációtól számolódik, de nyilván az előtt kellett történnie a megtermékenyülésnek, a hónap folyamán gyakorlatilag bármikor. Ha nem voltak előzetes jelei, akkor honnan tudjátok, hogy hét héttel vagy két nappal a (nem)várt mensi előtt sikerült a fogantatás?
2017. febr. 8. 09:16
 1/10 A kérdező kommentje:
*két héttel
2017. febr. 8. 09:19
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés. A terhességet az utolsó menstruáció első napjától számolják, nem az elmaradttól.
2017. febr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehonnan, ha nem volt uh követés legalább.

Az első jól írja, az utolsó mensitől számítják a terhességi kort, nem a kimaradttól.

De ennek semmi jelentősége egyébként, mármint, hogy pontosan melyik napon is történt a megtermékenyítés.

2017. febr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Oké, hogy semmi jelentősége, de azért szerintem romantikus tudni, hogy valami emlékezetesen jó szeretkezésből születik meg a szerelemgyerek, vagy csak egy közepesen jóból, amit mittudomén, mert próbálkozunk, és csináljuk, de egyébként nem is kívánjuk annyira. Vagy hogy a nászúton sikerült, vagy az utána levő egy-két hétben. Értitek. Én szeretném tudni, na.


Amúgy, köszi a helyesbítést :)

2017. febr. 8. 09:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem várt mensi előtt egy két nappal sikerül, akkor az a mensi még megjön. De ez ritka. 3 nap eltéréssel kb meg lehet mondani, aki ovutesztelt vagy uh-val követték. De Van pl, hogy egyszeri együttlétből fogan a baba, de akkor se lehet pontosan tudni, mert a spermium 3 napi is életképes, de néha 5 nap is előfordulhat. De csak együk azt alapul, hogy 3 nap, tehát abban a 3 napban amikor épp sikerült találkoznia a petesejttel. Esetleg a méretei alapján is lehet következtetni, de az sem biztos, mert pl nálam volt hogy le volt mensihez képest 5 nappal maradva máskor meg csak két nappal. Csak a lombikosok tudják ezt pontosan.


De ha már terhes vagy és a baba mondjuk 6 hetes akkor vonj ki 4 hetet és +-3 nap körül foganhatott. Ha 7 hetes akkor 5hetet kell kivonni.


15hkm

2017. febr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod pontosan, de a magzat méretéből pontosítanak, nekem pl. 3 nappal kisebb a gyerkőcöm, mint a menzesz alapján számolt.
2017. febr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Két dolog lehet, ha valaki pontosan tudja, hogy melyik aktusból született a baba:

1. Az volt az egyetlen (esélyes) abban a ciklusban.

2. UH követés vagy lh teszt alapján tudja, hogy mely napokon volt a legnagyobb esélye teherbe esni.


Nekem rövid a luteális szakasz, nemvárt előtt 10-7 nappal van peteérésem. Ebben az esetben az első hetekben az ultrahangon mért adatok is árulkodnak. A pici fejlődési üteme megfelelő, de mindig egy héttel kisebb, mint az utolsó vérzéshez képest lennie kéne.

Gondolom, ha valaki a ciklus elején esik teherbe, ott fordítva lesz.


Persze rendszeres nemi életet élő pároknál ilyen esetben sem lehet 100% tudni, hogy melyik napon fogant a pici.

2017. febr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7: igen, ez az, mi ugyan nem használunk uh-követést meg hasonlót (őszintén szólva, most hallok róla először, hogy ez létezik), de ezek alapján az sem segítene, nálunk a próbálkozás úgy néz ki, hogy szerelmeskedünk, amikor jól esik, mint eddig, csak most nem védekezünk. Naptárazni se naptárazok. De mondjuk, mi még csak most kezdjük a próbálkozást, lehet, ha sokáig eredménytelen marad, én is tudatosabban állok neki.
2017. febr. 8. 10:54
 9/10 anonim ***** válasza:

A legelső időkben mi sem figyeltünk ezekre, aztán meg nagyon, néhány évvel később meg megint nem.

A férjemet októberben műtötték, 6 hét pihi és decemberben már nem jött meg. Az uh-on mindig kisebb pár nappal, de említettem a dokinak, hogy nem középidőben van ovum, így ezt figyelembe veszi. Az utóbbi időben csak annyit csináltam, hogy rajzoltam egy mosolygós fejet a naptárba aznapra, mikor szerelmeskedtünk - én ezzel követtem az eseményeket :)

2017. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egeszen pontosan sosem tudhatod, m a sperma 5 napig eletkepes, ha bekerul a noi szervezetbe. Szoval az egyuttlettol szamitott 5 napon belul barmikor bekovetkezhet a megtermekenyules, de ezt emiatt nem lehet pontosan megmondani.
2017. febr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!