Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg annyira borzalmasan...

Tényleg annyira borzalmasan fájdalmas az amniocentézis (magzatvíz vizsgálat)? Rettegek tőle, illetve a fájdalomtól, nagyon sok rosszat hallottam róla. A tapasztalatokat várnám.

Figyelt kérdés
40 éves vagyok, első babám, terhességem már volt több, de eddig a vizsgálatig sosem jutottam, és megmondom őszintén rettenetesen félek a fájdalomtól és a vetélés lehetőségétől is, igaz az 1%, de akkor is esélyes. Aki átesett rajta, írja már meg, hogy mennyire fájt, tényleg jogos a félelmem?
2017. febr. 16. 16:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Pont annyira fájdalmas, mint bármelyik injekció, semmivel nem fájdalmasabb, inkább kellemetlen. Nekem a fogászati injekció a legfájdalmasabb pl. Emiatt ne félj! Nyugi!
2017. febr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Hát, én nem tudom, nem vagyok egy mindentől parázó típus, a tűszúrás sem rémiszt meg önmagában, sem a fogászati, sem vérvétel, de ettől a vizsgálattól valamiért annyira félek, hogy azt sem tudom, hogy hogy ússzam meg. Azt mondod tényleg nem olyan vészes? Ezt olvastam most:


"A beavatkozás mérhetetlenül rossz volt, az érzéstelenitő hatása ellenére a felettébb hosszú vezető tű bebökését lehetett érezni, majd azt, hogy azt az orvos kb. 6-8 percig a testemben tartva azon keresztül egy másik tűvel három különböző alkalommal folyamatosan szurkáló és erősen kaparászó mozdulatokkal a belső hasfalamat böködi."


Ez azért nem túl biztató, és azért átszúrni egy hasfalat nem egy vérvételhez hasonlító tűszúrás, nem? Te kaptál érzéstelenítőt?

2017. febr. 16. 17:28
 3/23 anonim ***** válasza:
Kiválasztottad az egyetlen negatív élményt, miközben tele van a net olyan beszámolókkal, hogy nem fájdalmas, semmi gond nem volt, stb.
2017. febr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nezd, ez olyan mint pl a tetovalas: valakinek orulten faj, valakinem kicsit sem. En pl majdnem elaludtam mialatt a hatamat tetovaltak :) De hogy ne menjunk messze a tematol: epidural. Valakinek faj, en nem ereztem.


Mindenesetre ennek ami csinalsz semmi ertelme. Megkerdezed hogy tenyleg yan rossz-e, valaki meg akar nyugtatni hogy nem, erre Te kotod az ebet egy rossz tapasztalattal a netrol, higy marpedig de. Ennyi erovel full ertelmetlenul irtal ki kerdest ha ugyse hagyod magad megnyugtatni.

Masik: lehet hogy epp mondjuk 6 gyakorizonak csinaltak, ebbol 4 jo, 2 borzaszto tapasztalattal rendelkezik. Mi a garancia, hogy TE melyik tabort fogod erositeni?

2017. febr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Jól van na, nem kell leharapni a fejem. :D Sajnos nem csak ez az egyetlen rossz vélemény, amit olvastam, csak ezt az egyet ragadtam ki. Bárcsak az a hír járná erről a vizsgálatról, hogy egy szúnyogcsípés az egész, akkor biztos nem lenne egyetlen olyan kérdés sem, mint az enyém, de sajnos rengetegen írják, mondják, hogy rettenetes fájdalom, akkor talán nem alaptalan a félelmem. Ettől függetlenül nagyon örülök a megnyugtató tapasztalatoknak, sőt azok tesznek a legjobban boldoggá. Szeretném megnyugtatni magam. Igaz, feltehettem volna úgy is a kérdést, hogy: Valóban csak egy szúnyogcsípés a amniocentézis? Hát én úgy tettem fel a kérdést, ahogy feltettem, remélem nem sértelek meg vele.
2017. febr. 16. 17:50
 6/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, reménykedjünk, hogy minden rendben és eljutsz a szülésig. Na AZ rettenetesen fájdalmas. És ha neadjisten császár lesz, akkor utána az első felkelés a pokol kínjával ér fel.

De ezek azok a fájdalmak, amiket az ember lánya elvisel a gyerekéért... szóval az amnio, még ha fájdalmas is lesz, a többihez képest, ami rád vár, igazán piskóta.

2017. febr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nekem fájt, pedig nem alacsony a fájdalomküszöböm. Ezt nem azért írom, hogy megijesszelek, hanem mert én is mindenhol azt olvastam, hogy olyan,mint egy szuri, és engem kellemetlenül ért, hogy nekem nem olyan. Mindemellett persze teljesen kibírható és rövid ideig tart, ne idegeskedj miatta. Utána nincs semmi fájdalom, nekem görcsöm sem volt.
2017. febr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válaszoló! Köszönöm szépen, értékelhető válaszodat. Te meg aki jössz azzal, hogy a szülés és a császár milyen fájdalmas, te, egy igazán empatikus ember lehetsz, gratulálok magadhoz, szemernyi jóindulat nincs benned. Eszedbe sem jut, hogy más esetleg fél valamitől, tart valamitől. Jössz itt a gyökér szövegeddel, tartsd meg maganak.
2017. febr. 16. 18:25
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Fura, hogy ilyen válaszokat adsz kérdező, szerintem nem bántott senki.

Az esetek nagy, többségében nem fáj a nőknek és nem is ettől szoktak rettegni amnionál, hanem a magzatot féltik, emiatt van rossz híre a vizsgálatnak.

2017. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
# 8: Pont azt akartam ezzel érzékeltetni, hogy attól, hogy félsz tőle, még nem lehet megúszni, fájdalmasabb dolgokat sem, mert ezek a gyerekvállalás velejárói. Ha bántónak vetted, sajnálom...
2017. febr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!