Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi annak a valószinűsége,...

Mennyi annak a valószinűsége, hogy az előváladékom miatt terhes lesz a barátnőm? Egyáltalán mennyi spermát tartalmaz az előváladék? Mennyire veszéljes?

Figyelt kérdés
Egyik nap kicsit jáccadoztunk egymással.. szerencsétlenségünkre nem volt nálunk gumi.. de én nagyon kivántam őt... aztán meg bevadultunk.. Betettem és kivettem. kb.1percet sem lehett bent, aztán mégegyszer de kivettem hamar, mert éreztem h vmi nemjo, aztán meg a kezébe élveztem. Hirtelen megijedtünk. Nemakarunk gyereket, a barátnőm nagyon megbánta h engedett nekem.
2008. okt. 11. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

ilyen jellegű kérdés szinte minden nap felkerül, és mindig az a válasz (helyesen), hogy bizony előfordulhat a terhesség.

az előváladék is tartalmaz spermiumot, és -ha nem túl nagy valőszínűséggel is- bizony megeshet a "baj".

nem véletlen, hogy az összes védekezési mód közül a megszakított közösülés (coitus interruptus) a legkevésbé megbízható.

ha biztosra akartok menni, akkor az esemény utáni tabletta segít, ha már túl vagytok a 72 órán (ha jól tudom, ennyi ideig lehet a tablettát hatásosan használni...), akkor kellene egy tesztet végezni, ha annak azeredménye pozitív, akkor irány a nőgyógyász.

*****************

off

most mindjárt megjelenik a kedvenc spermiumszámláló barátom, akinek aza fixa ideája, hogy az előváladéktól nem lehet teherbe esni, mert abban kevés a spermium, de nem kell őt komolyan venni, mert egyrészt még életében nem beszélt eme témáról nőgyógyásszal, másrészt halvány gőze sincs a valószínűségszámításról :)

2008. okt. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%

Helyesbítek, az összes közül az a legmegbízhatóbb, ha valóban nem a nőben élvez el.

Van egy olyan kifejezés, hogy minimális spermaszám, ami 6 milla, ez egy átlagos adag hatoda, ez alatt impotenciáról beszélünk.

2008. okt. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

az első válaszoló vagyok...

mit mondtam?!

így legyen ötösöm a lottón :)

******************

kedves számláló (és téveseszmés) barátom!

idézet egy szakoldalról:

"Megszakított közösülés

Nagyon elterjedt módszer, de nem biztonságos. Évente négy nő közül egy teherbe esik, ha ezt a megszakított közösüléssel védekeznek. Ezt a módszert általában azok a párok használják, akik nem gondolkodnak előre, és az utolsó pillanatban már nincs más védekezésre lehetőségük."

no comment...

2008. okt. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a nőgyágyoszommal beszéltem erről,aki orvos lévén csak tudja már,hogy teherbe lehet-e esni az előváladéktól,vagy sem , és ő azt mondta,hogy IGEN, LEHETSÉGES!Ráadásul kiszámíthatatlan,hogy mikor jön,úgyhogy a megszakítás tényleg nem egy biztonságos módszer.
2008. okt. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

még mindig én...

az impotencia amúgy elsősorban nem a spermaszám mennyiségétől, hanem a spermiumok életképességétől függ.

akár hiszed, akár nem, akár egyetlen spermiumtól is teherbe lehet esni, úgy értem, teherbe lehet esni attól is, ha csak egyetlen spermium kerül a hüvelybe...

2008. okt. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Mennyi volt annak a valószínűsége, h te érsz célba anno?
2008. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

kereken 50%

vagy igen - vagy nem :)

mondtam már: valószínűségszámítás!!

visszakérdezek:

ha egymás után 200 -szor "fejet" dobsz egy pénzdarabbal, a következő dobásnál mennyi a valószínűsége, hogy a következő dobásod is fej lesz?

2008. okt. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Pearl-index

A fogamzásgátló módszerek hatásosságát az ún. Pearl indexxel adjuk meg. Ennek a lényege, hogy egy évig vizsgálnak 100 nőt, aki az adott módszerrel védekezik, és megadják, hogy közülük hány esett mégis teherbe. Ez a Pearl index. (Értelemszerűen fogamzóképes életkorban lévő nőket vesznek csak be a vizsgálatba.)


Fogamzásgátló módszer

Pearl-index


Megszakított közösülés

8-38


Naptár-módszer

14-35


Gumióvszer

3-28 (helytelen használat!)


Hormonális fogamzásgátlás

0.1-2.5


Pesszárium

3-7


Spirál

0.5-5


Meddővé tévő műtétek

0.3-6

2008. okt. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi ot eve igy csinaljik es nem volt semmi gond.(eddig).
2008. okt. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy lehet olyan felmérésben bízni, ami a szélsőértékek közt 20X-os eltérést enged meg?
2008. okt. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!