Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Történetem Kicsit bonyolult...

Történetem Kicsit bonyolult de megpróbálom leírni érthetően? 41 évesen szeretnék babát?

Figyelt kérdés
Szóval most múltam el 41 éves.Az életem nem volt könnyű ,sajnos vagy hála Istennek de most találtam meg azt a férfit akivel szeretnék családot alapítani.Próbálok teherbe esni de ez valamiért nem akaródzik össze jönni.Vannak alapbetegségeim mint pld. PCOS és pajzsmirigy alulműködés.Ezek kezelve vannak.Őszinte leszek: 142 kg votam de lefogytam 24 kg-ot.Nagy akaratverővel.De még egy 15 kg-ot szeretnék.A ciklusaim rendezetek 30 naposak java részt.Szóval.Szerintetek nálam mi lehet az oka annak hogy nem akar összejönni.A párommal minden ok.Szóval velem van a baj.Rendezett ciklusok mégsem jön a kis baby.Segítsetek 😊

#teherbeesés #41 évesen terhes
2017. ápr. 5. 09:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
40%

Megmondom az őszinte véleményemet. Ez egy KAMU kérdés.

Ugyanis, ha valóban pajszmirigybetegséged és PCOS-d lenne, akkor rendszeresen kéne orvoshoz járnod, aki készségel válaszol a kérdéseidre. Te viszont gyk-n, laikusoktól kérdezed : "Szerintetek nálam mi lehet az oka annak hogy nem akar összejönni"

2017. ápr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos 1000 és 1 dolog lehet. A túlsúly szerintem önmagában nem akadályozza meg,főleg ha rendszeresek a ciklusaid. Ismerek nőket nagyobb túlsúllyal és simán első hónapban teherbe estek. Talán több vizsgálat kellene,petevezető átjárhatósági stb.,ha a hormongondok kezelve vannak.
2017. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%

Nem bántásból, de már idős vagy ahhoz, hogy csak úgy próbálkozz, főleg egy PCOS-sel és pajzsmirigy alulműködéssel.


Irány egy meddőségi központ, ahol kivizsgálnak mindkettőtöket és megkezdik a megfelelő beavatkozásokat.

2017. ápr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%

Huha, eloszor is gratulalok a fogyashoz.

Azonban annak, hogy nem jon a gyerek, tobb ona lehet:

- eloszor is, minel idosebb valaki, annal nehezebb. Atlagos parnal, ahol minden rendben van egeszsegugyileg, 1 evig normalisnak szamit, ha nem jon a baba.

- a fogyas ellenere meg mindig tulsulyos vagy, sokaknal ez is hatraltato tenyezo

- 24 kg fogyas is lehet az, ha relative hirtelen tortent, mert a szervezetnek megterhelo egy ilyen merteku valtozas

- pajzsmirigy es pcos gondok pedig (ha kezelve vannak is) nyilvan hatraltatjak a teherbeesest nemikepp.


Tehat alapvetoen tobbminden lehet a baj, ha egyaltalan baj van, miota pribalkoztok?

2017. ápr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
70%
Bocs de ez így szinte esélytelen. Ekkora túlsúllyal, pco-val és pm alulműködéssel, nem is beszélve a korodról, a petefészek kimerültségről... Esélytelen. Fogyj le még 50 kg-t, és kezeld a betegségeid, akkor talán lesz esélyetek lombikkal.
2017. ápr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Első és utolsó..nem kamu a kérdésem csak azt gondolom hogy vannak itt azért tapasztalt nők akik csupán jóinfulattal próbálnak nekem segíteni az úton hogy merre induljak.Nem hiszem hogy lehetetlen lenne számomra egy kisbaba válalása.Az is igaz hogy csak ez jár a fejemben és sokat idegeskedek miatta amit olvastam hogy nem szerencsés.Igen persze muszály lesz elmennem orvoshoz de most úgy érzem feladtam.EBBEN a hónapban megpróbálom még a cickafarok-palástfű tea kombit s ha ez sem segít elindulok az úton.Végül is van mensesem sok nőnek nincsen hónapokig és teherbe estek.Nekem miért is ne sikerülhetne,nemde?
2017. ápr. 5. 09:47
 7/34 anonim ***** válasza:
72%
Amit 5-os ir abban van valami, de 50 kilo minusz az egeszseges tempoban also hangon masfel ev, plusz a vizsgalatok, lombik sem sikerul sokaknak elsore, gondolom 43-45 evesen mar nem akar senki elso gyereket szulni....
2017. ápr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%
A teak a szabalytalan ciklus rendbehozasat celozzak, ha neked szabalyos, NE igyal palastfu teat, kitolja a ciklust!!
2017. ápr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
En 36 eves vagyok lassan 10 eve probalkozunk termeszetes uton teherbe esni ...soha nem sikerult ...februarban volt lombik beultetesem es elsore sikerult ...sajnos nagyon ugy nez ki nem marad velunk de en mindenkeppen csak lombikkal fogok probalkozni tovabbra is ...neked is ezt javasolnam
2017. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia ,


először is én is gratulálok a fogyásodhoz !

A másik, én a helyedben és kérlek ne értsd félre, nem megbántani akarlak, de korom miatt mennék rögtön meddőségibe...


tehát amit itt valamelyik válaszoló írt, hogy a sok sok vizsgálat, illetve a 30-40-50 kiló fogyás még alhangon másfél - 2 év.

Én azt gondolom, hogy nem minden esetben az a LEGNAGYOBB probléma, hogy valaki túlsúlyos. A legjobb barátnőmmel nagyjából egy időben döntöttük el a párjainkkal, hogy akkor jöhet a baba. 130 kilós a barátnőm, én 58 kiló vagyok. Második próbálkozós hónapban pozitivat tesztelt. ÉN még azóta sem!!! A kislánya már megszületett 2 hónapos gyönyörű és egészséges baba!!!

Nálam fél éve derült ki hogy PCO - m van. Kezelve van gyógyszerrel és életmódváltozással is. De eddig még nem jött össze a baba. Viszont a dokim biztat, peteérésem már van (hosszúideig tudtomon kivül nem volt, szabályos 28-30 napos ciklussal) . És én 29 éves vagyok. A barátnőm is annyi !


Ezzel csak azt akarom mondani,hogy a PCO illetve a pajzsmirigy bajok azok inkább hátráltatják a teherbeesést mint a túlsúly.


Egy kezelt PCO-s betegnek is nehezebben jöhet össze a baba, mint egy olyannak aki egészséges , de túlsúlyos mondjuk.


Én javaslom neked, amit már írtam, hogy a korodra hivatkozva menj el egy meddőségi centrumba és ott beszélj egy szakemberrel.


Bocsi, ha kicsit hosszúra sikerült !!!

2017. ápr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!