Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Dilemma. Ti hogyan döntenétek?

Dilemma. Ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Maholnap 40 leszek. Szeretnénk babát,de.. A gyerek már nagyobbacskák. Jöhetne a szabadabb élet,egyre jobban nézek ki,jöhet suli,meló,bármi,ami az elmult 10 évben nem volt,mert itthon voltam velük.

Vágyom erre,tetszik h formálódom,kezdek újra nő lenni nem "csak" anyuka,de olyan mintha egy kis hang folyton azt mondaná: anya,előbb had szülessek meg,a többire utána is ráérsz.. és talán igaza is van mert attól tartok,hogy ha elkap a gépszíj,elmegy az idő,és öregen már nem kockáztatnék..

valahogy azt kellene elérnem magamban,h vagyok már annyira tudatos h most nem fogok 20 kg-ot hízni,nem leszek nőietlen ősanya..


aki hasonló dilemmában volt,mit tett? a babát nagyon-nagyon szeretném,és tudom h van akinek minden megy együtt,de félek h nekem nem fog..


2017. ápr. 12. 12:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
a nőietlen ősanyán meg ne bántódjatok,úgy értettem,h olyan nem akarok lenni,aki igénytelenül jár-kel mint egy ősember,és csak a gyerekkel foglalkozik,önmagával,párjával,környezetével nem..
2017. ápr. 12. 12:08
 2/13 anonim ***** válasza:

Természetesen nem biztos, hogy most is sok fölösleg maradna rajtad. Elhiszem, hogy vonzó a lassan elérhető távba kerülő kényelmesebb élet, de én akkor is belevágnék.

Mert ha most úgy érzed, szükséged van erre, ez a szükséglet nem fog elmúlni. Mire legyűrne téged, már túl idős leszel, és a lehetőség elúszik. Inkább pár éved legyen még kemény, mint hogy örökre elvesszen a lehetőség. ha van már gyereked, tudod, hogy ez nem lemondás, hanem ajándék, ami százszor többet ér a jó alaknál. Nem is értem, miért aggaszt annyira.

2017. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
En 30 vagyok, ugyanigy erzek, mint te. Van 2 gyerekem, szivesen szulnek még, de ugy erzem eleg volt, 4 eve nem alszom stb., nekem most erosebb ez az erzes, mint a baba utani vagy...
2017. ápr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
azért aggaszt,mert mindhárom gyerekemnél úgy "elborult az agyam" h csak őket láttam,semmi mást nem,csoda h a házasságom nem ment rá.
2017. ápr. 12. 12:36
 5/13 anonim ***** válasza:

Édesanyám engem 38 évesen szült. A bátyám 11 évvel idősebb nálam.

Szerintem nem volt neki lemondás, örült h jöhetek.

Pont ma 64 éves és szuperül néz ki még mindig. Semmi súlyfelesleg és csinosan öltözik. Ebben szerintem egy „késői” gyerek egyébként is segít mert fiatalon tart. A divattal is jobban tisztában van anyukám és szerintem a korabeliekhez képest pl a technológiai tudása is jobb.

Szerintem vágj bele, max a csúcs alakot elhalasztod 2-3 évvel, csinosan öltözni meg gyerekek mellett is lehet maximum nem magassarkúban.

2017. ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Most ez csunyan fog hangzani, de abszolut nem bantasbol irom: tokmindegy hogy 40 evesen vagy 43 evesen vagy joalaku. Ha szulsz megegyet, visszafogysz utana es kesz. Mar igy sem vagy fiatal csajszi, hanem kozepkoru igenyes no, ugyanez leszel par kilo plusszal is. Ha apolt vagy es csinosan oltozol, eleg az. Legalabbis en 40 folott mar azzal tokeletesen meg leszek elegedve.

Jobban bannad ha egy babat hagynal ki, mivel egy gyerek ennyi idosen mar (szerintem) tobb boldogsagod ad mint egy szerinted szexinek tartott kulso.


A tobbi: munka, hobbi, stb. pedig szinten rajtad mulik, ha nem akarod nem leszel elfogult osanya.

2017. ápr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3 gyermeked van? 4 gyerek mellett azert nalam mar nem csak a sulytobblettel kapcsolatosan dilemma merulne fel :-D

Bator vagy!

2017. ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Bocs de 40 évesen már elment a te időd gyereket szülni. Ez inkább csak nosztalgia a meglévő gyerekeid baba korára.
2017. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
utolsó: aranyos vagy,de a legkisebb is csak 4 éves,nem nosztalgiázom,van kivel babázni most is :)
2017. ápr. 12. 15:12
 10/13 anonim ***** válasza:

Járhatsz terhes tornára, aztán baba-mama tornára, vagy te saját magad majd alakformálásra. Szóval ha a terhesség rendben van tudsz mozogni és akár szülés után is. Persze ehhez kell hogy a párod segítsen, hogy addig ő vigyáz a babára. Sőt fordárszhoz is eljuthatsz, meg akárhova csak kell aki addig vigyáz a babára.

Szóval nem gondolom, hogy le kell pukkannod mert szülsz, de valóban nehéz gyerek mellől eljutni bárhova is, pláne az első néhány hétben, hónapban.

Terhesen sem kell meghíznod, miért kéne? Nem kell annyit nassolni, kettő helyett enni meg kerülni a fehérlisztes dolgokat stb. Én terhességi cukorbeteg vagyok, alig jött fel 4kg és nemsokára szülök. Szóval ha a súly számít akkor kérd orvos tanácsát, hogy mit javasol.

Ha nagyon szeretnéd a babát és persze a párod is akkor miért ne jöhetne, később már azért csak kiöregedsz a baba várásból. Vagy elfogadod, hogy van már gyereked, most végre úgy nézel ki ahogy szeretnél.

Döntsd el mi a fontos a baba vagy a külsőd, de persze függ a párod akar-e még babát.

2017. ápr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!