Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pár napja állapította meg a...

Pár napja állapította meg a nőgyógyász, hogy babát várok, és ezzel egy időben jelentkeztem egy céghez dolgozni. Most mi lesz így velem? Felvesznek terhesen is? Elmondjam mielőtt felvenne?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon kellene a munka, mert az elmúlt 4 hónapban nem dolgoztam, és így tb-m sincs jelenleg. Jelentkeztem egy céghez, ahova fel szeretne venni a főnök. Voltam üzemorvosnál, aki elküldött szemészetre, mert kellett szemüveget íratnom ahhoz hogy alkalmas legyek. Nos ez megtörtént. Viszont! Elmentem nőgyógyászhoz is, mert késett a menzeszem, fájt a mellem, émelyegtem... és megállapították, hogy babát várok. A vizsgálaton emlékeztettek, hogy nincs tb-m. Ezt utána a szemészeten is mondták. Nos, kétségbe vagyok esve, mert kellene az állás a tb és a baba miatt nagyon, de félek ha megtudja a leendő főnököm, fel sem vesz így. Ha megtudja a leendő munkaadóm, hogy babát várok, talán fel sem vesz, így nem lesz sem pénzem, sem tb-m, és nem tudom, hogy tb nélkül hogy vehetek részt a terhesgondozásokon, és a kötelező vizsgálatokon? Albérletben lakunk, egy fizetésből élünk, és félek, hogy így nem lehet munkám terhesen. Mit tudnék tenni? Kérem, valaki segítsen mit tehetnék ilyen esetben? Ha valaki járt már ugyanígy kérem írja le ő mit tett?

2017. ápr. 22. 14:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
63%
Hát amíg nem látszik addig ne mond neki addig is dolgozhatsz majd ha látszódik vagy rá kérdez vagy nem de addig én biztos nem szolnék hisz 5 havi fizetés is fizetés.
2017. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%

Gratulálok a babához!

én a helyedben nem mondanám el a főnöknek, hogy babát várok, hisz ha nincs probléma a terhességgel, akkor még legalább egy fél évet dolgozhatnál és a tb-vel sem lenne gond. ha meg már kiderül a terhesség (látszani fog) úgysem rúghat ki. lehet, hogy ez szemétség a főnökkel szemben, de a baba az első, a családod érdekeit nézd első sorban

2017. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
63%

Milyen munkáról van szó? Tudsz még dolgozni egy ideig?

Sógornőm járt úgy,hogy felvették egy munkahelyre,és ugyanakkor meg tudta,hogy terhes, viszont veszélyes helyen dolgozott volna,így egyből táppénzre vették,szóval nagyon nagy szerencséje volt így.

2017. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
75%

Ez attol is fugg, hogy viseled majd, milyen munkakor?

Ha jon majd a hanyinger, stb., rajonnek.

2017. ápr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
40%

Egyet értek az előttem szólókkal, amíg nem egyértelmű hogy babát vársz addig dolgozz nyugodtan ha meg kiderül akkor sem rughat ki, (de ritka az olyan szemét ember akiben semmi együttérzés nincs és mégis megtenné)

ezért szóval ha nem megterhelő fizikai munkáról van szó akár végig is dolgozhatsz a terhességed alatt... addig is kapod a tbt és lesz fizud is :)


Sok szerencsét a picihez,vigyázz magatokra :)

2017. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%

Ha csak a tb miatt aggódsz akkor bemész a NAV-hoz és jelzed hogy szeretnéd fizetni. Kb havi 7000 Ft, ezzel lesz érvényes biztos8tásod de ez csak természetbeli ellátásra jogosit. A tb-t akkor is fozetni kell ha nem mész orvoshoz évekig, és ha nincs attól még a NAV utólag kifizetteti, behajtható köztartozás igy jobb lenne mielőbb elintézni mert lehet már van a neveden tartozás ha eddig is rendezetlen volt. Dolgoztál eddig vagy tanultál nappalin?

Ha mondjuk most kezdenél csak dolgozni és/vsgy nem lesz meg a szülésig 365 napod akkor csedet, gyedet nem fogsz kapni. Én szólnék a főnöknek mert úgy korrekt. Lehet hogy nem vesz fel de lehet hogy igen mert a pár hónapos munkaerő is kell neki mert nincs más. Azt szintén te tudod mennyire kell a pár havi fizu. A próbaidő alatt viszont simán elküldhet ezzel számolj. Sok helyen az 3 hónap, 4-5 hónapos terhességet meg főleg nyáron nem könnyű eltitkolni...

2017. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
74%
Ja es mivel megszakadt a jogviszonyod csak annyit lehetsz táppénzen amennyit az új helyen ledolgozol. Ha ez 1 hónap akkor csak 1 hónapot. Táppénz alatt is kirúghatnak próbaidő alatt.
2017. ápr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
52%
Probaido alatt terhesen is elkuldhet, azonban jogellenesen cselekszik, ha a terhesseg miatt kuld el. Nem kiteles indokolni, de ha perelsz akkor bizonyitania kell, hogy nem a terhesseg miatt kuldott el probaido alatt. De ezt konnyen megteheti ha rafogja masra.
2017. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
68%
Akik arra bíztatják hogy ne mondja el, azok tisztában vannak vele, hogy ha kiderül hogy tudott róla próbaidő alatt akkor fel is jelenthetik? Márpedig a papírjain rajta van a terhesség megállapításának a napja.
2017. ápr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
33%

Szoval en elmondanam, mert ha eszreveszik hogy terhes vagy, de nem szolsz, siman elkuld es mondhatja hogy egyertelmuen nem a terhesseg miatt, hiszen nem is tudott rola mert nem szoltal...

Azonban ha elmondod, akkor mar lehet nem rizikozik meg egy munkaugyi pert amiben neki kell bizonygatnia.

2017. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!