Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Második gyermek vállalása...

Második gyermek vállalása előtt nem féltetek jobban a szüléstől, hogy már tudtátok mi vár rátok?

Figyelt kérdés
Párom nagyon szeretne még egy gyermeket,viszont én nagyon félek a szüléstől és az utánna következő időszaktól. Én is örülnék még egy babának,de tartok is tőle.
2017. máj. 12. 06:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is tartok, főleg az első hónapoktól. De egyszer már túléltem :)

Erősebb a vágyam a baba után mint a félelmem. És már "rutinosabb" is leszek

2017. máj. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a szüléstől nem, az első hónapoktól egy kicsit.
2017. máj. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Én nem. Pont azért, mert tudtam, hogy mi vár, tudtam, hogy mennyire fáj, de azt is, hogy kibírható.

De van olyan ismerősöm, aki nem szült többet, holott eredetileg több gyereket terveztek. Nem vagyunk egyformák.

2017. máj. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, tudtam már hogy mire számítsak, mi után mi következik, mikor szűnik meg a fájdalom, stb. Egy szóval hogy túl leszek rajta. Az utána lévő idöszak pedig összehasonlíthatatlanul könnyebb volt. Amitől én féltem: a nagyobb gyerekem reakciója, a féltékenykedés, és hogy hogy fogja viselni amíg kórházban leszek.
2017. máj. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 babyboom567 ***** válasza:
100%
A szüléstől nem, mert már tudom mire számíthatok.Inkább attól félnék,hogyan tudnám terhesen ellátni a nagyot.Az elején állandóan aludtam,alig bírtam enni, gyenge voltam, savam volt mindentől, semmi sem használt,aztán a vége felé alig bírtam mozogni,simán felállni az ágyból kb 15 perc volt mire a vérnyomásom rendeződött és nem ájultam el.Fájt a csípőm, a forgóm,egy 5 perces út 30 perc lett.Soha életemben nem voltam ilyen kiszolgáltatott.
2017. máj. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A második terhességek és szülések - persze csak a statisztika szerint - könnyebbek szoktak lenni. Ezt fogják arra, hogy a szervezet emlékszik vagy csak az anyák nem érnek rá annyira foglalkozni magukkal és fittebbek, mert az elsőt kergetik... Én az első szülés után az intenzíven találtam magam, közben apa pár hétig egyedül volt otthon az újszülöttel... úgyhogy volt egy "enyhe" félelmem, de aztán a vágy felülírta ezt. És minden másképp alakult, mint ahogy számítottam, a babás időszak is - volt, ami jobb volt, és volt, ami rosszabb, de összességében örülök, hogy bővítettünk :)
2017. máj. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon féltem a szüléstől, az első nagyon nehéz volt, akkor azt mondtam soha többé. A második százszor könnyebb volt, bár ilyen lett volna az első is, egy szavam sem lenne. (Pedig 6 év van a gyerek közt)
2017. máj. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kicsit jobban. :)

Bíztam magamban, hisz egyszer már végig tudtam csinálni. És jobban is vágytam a második babára, mert azt is tudtam már, hogy az milyen érzés lesz. :)

2017. máj. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 jafnrétti ***** válasza:

Is-is. Az első szülésem elég nehéz volt, hosszadalmas, és nagyon kiszolgáltatottnak éreztem magam. A gyermekágyas időszak sem volt könnyű, eleve nagyon vashiányos voltam, a szülés is megviselt, szédelegtem napokig, hetekig nagyon gyenge voltam. Tejem is alig volt, nehezen indult be, ettől is kétségbe voltam esve.


A másodiknál magától a fájdalomtól, kiszolgáltatottságtól féltem ugyan, de ezerszer jobban fel voltam készülve fejben, lélekben az egész folyamatra, és a szoptatással ugyanígy voltam. Egyrészt már tudtam, hogyan tudom segíteni a babámat és magamat, hogy haladjon a folyamat, másrészt tudtam, hogy mik azok a dolgok, amik lassíthatják a szülést. És csodák csodája, a második szülésem jóval könnyebb volt. Szinte semmi beavatkozás nem volt, leszámítva, hogy én kértem eda-t (ami sokaknál persze kiveri a biztosítékot, ha beavatkozásmentességről van szó), de amúgy nem bolygattak feleslegesen, és az eda-t is úgy kértem, hogy csak az utolsó pillanatban, amikor még beadható. Előtte mászkáltam, zuhanyoztam sokszor, labdán rugóztam, stb, és persze, fájt, fájt, de már az is sokat segített, hogy teljesen tisztában voltam a folyamattal.

A másik, amitől féltem, az utána következő időszak volt, de magam is meglepődtem: tök jól voltam. Valószínűleg közrejátszott, hogy nem volt most gátsebem, de tényleg olyan fürge voltam már másnap, mintha mi sem történt volna. Ja, és a szoptatással is sokkal jobban boldogultam, már csak azért is, mert értettem végre, hogy mi történik. A nagyobbik gyerekemet csak 2.5 hónapig tudtam szoptatni, szinte végig tápszerrel kiegészítve, a kicsit viszont 15 hónaposan már én akarom elválasztani, tej még van :D Sőt, még anyatejleadó is voltam egy ideig.


Szóval én azt gondolom, nagyon sok múlik azon, hogy az anya mennyire van ott fejen, mennyire van felkészülve, mennyire érti magát a folyamatot, mennyire van tisztában a saját teste működésével, meg azzal, hogy hogyan tud saját magukon segíteni.

2017. máj. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én a szülés után majd 1 évig állítottam, hogy soha nem lesz kistesó. Évek teltek el, és most már mindennél jobban vágyok rá. A szülésre ismétlésére nem, mert az borzalom volt. Ezért is készülnék majd vbac-re.
2017. máj. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!