Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vérhigítót szedek (eliquis)...

Vérhigítót szedek (eliquis) és terhes vagyok azonnal menjek nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Tudom nem jó a magzatra a vérhigító. Holnap tesztelek és ha pozitív azonnal menjek el orvoshoz hogy írjon szurit vagy ha csak egy hét múlva kapok idöpontot akkor nem lesz baj?

A gyógyszeren az van nem ajánlott terhesség alatt és nincs tesztelve. De a neten azt olvastam igazán a 8. héttől veszélyes mert akkor kapcsolódunk össze a babával és akkor már juthat az ő szervezetébe is.

Nem terveztük a babát csak nyáron mert akkor már nem szedném a vérhigítót.

Nagyon aggódom, hogy ha 4-5 hetesen megyek baj lesz.

(Nincs nőgyógyászom, így nem tudom felhívni mert most költöztünk ide)

Köszönöm a válaszokat!


2017. máj. 16. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Teszt után azonnal doki. Nem hogy vérhígítót, semmilyen gyógyszert nem ajánlanak az első 12 hétben. Meddig kell szedned?
2017. máj. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Volt egy kisebb vénában trombózisom decemberben és azt mondták június végéig akkor telik le a fél év. De terhesség alatt majd szúrnom kell magam azt mondták.

Ha nem kapok időpontot olyan gyorsan akkor hagyjam abba addig esetleg? Telefonon rákérdezek erre a lehetőségre max felveszem addig a kompressziós harisnyát, az biztos nem probléma.

2017. máj. 16. 10:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd abba, nem véletlenül kell szedned. Akkor esetleg háziorvos, vagy nőgyógyász magán úton. Minnél hamarabb orvoshoz kellene menni.
2017. máj. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hívd fel a kórházi osztályt ahol kezeltek a trombózissal, segíteni fognak biztos.
2017. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha terhes vagy, azonnal cserélni kell a gyógyszert, ha nem akarsz beteg babát. Abba viszont ne hagyd, mert abból baj lehet (újabb trombózis vagy vetélés).
2017. máj. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindneképpen menj el dokihoz. Lehet injekcióra váltanak. Nekem mindkét terhessegemnél a terhesség 6. hetètől szülés után 6 hétig vérhigítóval kellett szurnom magam Leiden mutáció miatt. Nem lesz gond szerintem, de tényleg azonna orvos és ha lehet hematológus is.

Drukkolok bármi is legyen

2017. máj. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Nekem is Leiden mutációm van sajnos, ezért is lett trombózisom. Akkor holnap reggel teszt utána meg doki ha pozitív.

Köszönöm a választ mindenkinek!

2017. máj. 16. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!