Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha elmúltam 18 akkor kivetethe...

Ha elmúltam 18 akkor kivetethetem a méhem?

Figyelt kérdés
Egyszerűen rettegek, undorodok a terhesség gondolatától, és nem szeretem a babákat. Védekezek (óvszer+fogamzásgátló), de így is félek mivan ha megtörténik a baj. Szerintetek egyszerűbb lenne egyszer és mindenkorra megszabadulni tőle?

2017. máj. 24. 07:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2017. máj. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Ennek nagyon szigorú törvényi szabályozása van, és akkor is csak petevezetőt kötnek le. Általában három gyerek és 35 éves kor felett. Méhkivétel komoly orvosi indok nélkül nincsen.


Egy esetről tudok a környezetemben, ahol gyerek nélkül eltávolították a méhét az illetőnek, de ott a nőnek egy súlyos, dominánsan öröklődő betegsége volt.

2017. máj. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Te beteg vagy. Keress fel egy pszichiátert.
2017. máj. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem veszik ki a méhet nyomós ok nélkül. Egyrészt nagymutet, másrészt az utólagos hatásai miatt. Olvass utána, hogy mi történik. Egy nő írt egy könyvet a rákkal való küzdelméről. Őt kipakolták. Pár nappal később a hüvelyébe talált magának utat a bele, egy doktornő rakta neki vissza. Néha előfordul, azt mondták neki. És ez csak egy lehetséges komplikáció.

Arról meg, hogy mit akarsz később, fogalmad sincs. Én pl 18 évesen tudtam hogy főiskola után pár évet majd szingliként akarok Budapesten élni és élvezni az életet. Bár hónap múlva megismertem a férjemet, és már a főiskola alatt összeköltöztünk, diplomaosztón már terhes voltam. És én rettegtem a terhességtől, szüléstől, de valami fordult bennem. Most vagyok 28 és meddőségi központba járjunk, hogy sikerüljön a második gyerek. Pedig az eredeti terveim szerint még Pesten élnék egy cuki lakásban, esténként meg koktéloznék a barátnőimmel.

De ha ilyenekkel nem is tudunk meggyőzni, n akkor olvass beszámolókat nőktől, akiket kipakoltak. Egy életre elfelejted ezt a marhaságot. Ez nem egy anyajegy leszedés!

2017. máj. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Ilyet nem csinalnak ilyen hulye indok miatt.

18 vagy, meg otvenszer meggondolhatod magad, a tnik es nagyon fiatalok nagyresze undorodik a terhessegtol aztan beno a feje lagya.

2017. máj. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
a többiek leírták miért nem lehet, én inkább a "méh nélküli borzalmas élet és mivel jár ez" hozzászólások miatt írok... 25 évesen pakoltak ki, méhnyakrák miatt... az égvilágon semmi "mellékhatása" nincs a meddőségen kívül, szerintem csak felfogás kérdése, hogy ezután önsajnálkozó begubózó borzalmas életet él az ember, vagy átértékeli a dolgokat és örül, pl annak, hogy nem menstruál soha többet :D előtte szültem már, így van egy vér szerinti lányom utána meg örökbe fogadtunk a fiamat... van élet méhkivétel után is és az égvilágon semmilyen borzalom nincs benne, a 6 hét műtét utáni felépülési időszakot... nincs idő előtti változó kori tünetem sem, hisz a petefészkeim megvannak... szóval kíváncsi lennék más szerint mi ebben a borzalmas.. :)
2017. máj. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

A művi meddővé tétel nem a méh kivételét jelenti.

Itt részletesen olvashatsz magáról a műtétről és a kapcsolódó jogszabályokról:

[link]


Az meg, hogy "olvass beszámolókat nőktől, akiket kipakoltak. Egy életre elfelejted ezt a marhaságot" szintén marhaság. Nyilvánvalóan nem olyanok fognak beszámolót írni a kipakolásról, akiknek nem volt utána gondja. Csak a közeli rokonaim, ismerőseim között 5 nőt ismerek, akinek kivették a méhét. Egyiküknek sem volt utána gondja emiatt. Nagymamámnak 1962-ben vették ki a méhét, 2003-ban halt meg (89 évesen) Elég sokat beszélt az egészségügyi problémáiról (is), de a kipakolás miatt nem lett más problémája. Pedig 62-ben még messze nem ott tartott az orvostudomány, mint most.

2017. máj. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Mivel utolso neked van mar ver szerinti gyereked es nem volt komplikaciod, neked semmi nem borzalmas.


De aki gyerek nelkul kell hogy atessen es meg elofordulnak utolagos komplikaciok, deformitasok (elotted mar irtak errol) nos azoknal borzalmas is lehet.

2017. máj. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
Kár, hogy anyád nem így érzett annó. Nekem soha nem kéne ilyen buta nő.
2017. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Pont tegnap olvastam, a művi meddővé tételnek szigorú szabályai vannak Magyarországon, ha az állapotod nem idnokolja, akkor csak 40 év és 3 gyerek után kérheted.
2017. máj. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!