Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Utrogestant javasolt a nőgyógy...

Utrogestant javasolt a nőgyógyászom de nem adott vényt. A házi orvos is kiíja nekem?

Figyelt kérdés
fontos mert 7 hetes veszélyeztetett terhes vagyok :/
2017. máj. 29. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
szerintem kiírni csak úgy tudja mint pl a fogamzásgátlót, úgy ha az első receptet a szakorvos adta, a többit adhatja a házidoki is. mondd azt hogy már felírta csak elfogyott és kell még.
2017. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát bemondásra biztos nem írja fel. És furcsállom is, hogy pont azt javasolta az orvos, a betegtájékoztató szerint "Terhesség: Nőkön végzett vizsgálatok nem igazolták a fejlődési rendellenességek emelkedését, de nem kizárható a káros hatások lehetősége, ezért az Utrogestan 100 mg lágy kapszulát a terhesség ideje alatt csak indokolt esetben szabad alkalmazni. Az Utrogestan 100 mg lágy kapszula használata a terhesség második és harmadik harmadában májbetegségekhez vezethet." El kéne menni egy másik nőgyógyászhoz is.
2017. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nekem indokolt eset miatt lett javasolva de receptet nem kaptam
2017. máj. 29. 21:11
 4/8 A kérdező kommentje:
de ha holnap bemegyek egy másik nőgyogyászhoz hogy irja ki nekem akkor kifogja?
2017. máj. 29. 21:13
 5/8 A kérdező kommentje:
csak az első trimeszterbe lett javasolva onnantol nem kell szendem meg olvastam amiket irtál hogy miket okozhat
2017. máj. 29. 21:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz ahhoz az orvoshoz menni, aki javasolta de nem adott receptet? Valószínűleg csak kiment a fejéből és ha felhívod kiírja és kiviszi az asszisztens ki sem kell várnod a sort.

De ha veszélyeztetett vagy, bármelyik nőgyógyász kiírja neked.

2017. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki veszélyeztetett, nem "jár" automatikusan, én pl. könyörgésre sem kaptam, pedig volt már egy vetélésem.

Ha valami indokolja, pl. vérzés, akkor bármelyik nőgyógyász felírja szerintem, de tényleg jobb lenne az előzőhöz visszamenni.

2017. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem csinál semmilyen kárt az Utro,van orvos,aki "a biztonság kedvéért" írja fel.Feltétlenül kérdezd meg a háziorvosod,akár telefonon,de bemehetsz az sztk-s rendelőbe is a terhesgondozásra.Ha az orvosod leírta a papírodra is,hogy Utro,akkor hivatkozhatsz erre,ha nem,akkor mondd el a veszélyeztetettség okát,vagy ha görcsöl,vérezgettél néha,akkor azt.

Nekem is végig kellett szednem az 1.trimeszterben,pusztán,mert féltett az orvosom.Ha volt már vetélésed,akkor automatikusan kell szedned.

2017. máj. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!