Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovuláció után mindeképp kell...

Ovuláció után mindeképp kell látni sárgatestet a petefészekben ultrahanggal, a szabad folyadék mellett?

Figyelt kérdés

Voltam ultrahangon,de teljesen másért,epém miatt éves kontrollon.Majd megnézte a kismedencémet is.Kérdezte most volt-e peteérésem,mondtam h kb.5-6 napja.(Ovuteszt szerint),mert hogy van egy kis folyadék a méhem mellett mindkét oldalon.

Nem kellett volna akkor látnia valamit a petefészeknél,pl sárgatest??



2017. jún. 1. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Gyakorlatilag a sárga test maga a megrepedt tüsző maradványa. Szabad folyadék akkor van, ha megrepedt a tüsző. Sárgatest ovuláció után mindig van, és vagy távozik mensivel, vagy, ha fent áll a terhesség akkor nyilván marad és működik tovább.

2017. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ,elolvastam!

Az a fura,hogy mondtam neki,hogy volt 5-6 napja ovum,és megis ráírta a papírra,hogy peteérés után időszak és hogy lehet egy enyhe fertőzés.A petefészekben nem lát semmit.Ezért kérdeztem,hogy a tüsző maradványt látni-e ilyenkor,meg hogy melyik oldalról indult a pete?!

Mindkét terhességemnél jobb oldalon volt sárgatest cisztám,de azt 4-6.héten lehetett látni,előbb nem voltam,nem tudom,ezért kérdeztem.Ebben a hónapban nem védekeztünk,van egyáltalán esélye igy?Vagy ez teljesen mindeg most mit lát?

2017. jún. 1. 18:09
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha esetleg jár erre valaki,abban a ciklusban nem de a következőben terhes lettem,3 éves a lányom😊
2021. ápr. 10. 12:26
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, gratulálok :) én abban az évben augusztusban szültem :) 3 éves kisfiúnk van :) Még egyszer gratulálok!
2021. ápr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh,gratulálok akkor neked is!Sikeres év volt😄Nagyon gyorsan telik az idő...
2021. ápr. 10. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!