Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikortól nem szabad gyógyszert...

Mikortól nem szabad gyógyszert szedni teherbeeséskor?

Figyelt kérdés

Próbálkozós hónapban vagyunk, de sajnos felfáztam. Gyakori ez nálam, az orvosok szerint a hajlam miatt jön elő ilyen gyakran, anyukám, nagyanyám is ilyen típusú volt. Két hónapja is ezzel küzdöttem, féltem a megszokott gyógyszeremből venni, mert épp nemvárt előtt voltam. Tőzegáfonya, bio-dolgok nem segítettek. Aztán két nap múlva megjött, vettem a gyógyszeremből, másnap már érezhető hatása volt.


Most 17.re nem várom, vajon vehetek a gyógyszerből? A használati szerint terhesség esetén nem szabad szedni... vajon már okozna bajt, vagy még nem tartunk ott (ha terhessegrol lenne szo)?


2017. jún. 9. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Amíg nem pozitív a teszt, addig csak a nagyon durva gyógyszerek ártanak, de olyat csak kórházban adnak. Nyugodtan szedj bármit, de ha pozitív lesz a teszt, akkor azonnal jelezd a nőgyógyásznak.


Kivétel a röntgen, vagy egyéb, sugárzással járó képalkotó vizsgálat, mert az a legkorábbi szakaszban sem javasolt.

2017. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az elejétől nem szabad szedni. Mondjuk ekkor még mindent vagy semmit alapon működik a dolog, ha annyira károsodik, valószínű meg se marad, de őszintén, kinek hiányzik egy vetélés vagy missed ab?


Nem írtad, milyen gyógyszer, de ha csak úgy lehet belőle venni, akkor gondolom, nem antibiotikum. El kéne menni dokihoz (akár egy másikhoz!!!), ez antibiotikummal kezelhető betegség. Ez szükséges is, mert ha terhesség alatt kiújul (márpedig ki fog, ha nem kezelik ki), akár koraszülést is okozhat. Ráadásul az antibiotikumok egy része terhesség alatt is szedhető, tehát nem okozol vele bajt.

+ Mondják, hogy sokat kell inni, megiszol naponta 2-3 litert? (Akkor is, ha épp nincs bajod.)

2017. jún. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nézd, maga a húgyúti fertőzés is sokmindent okozhat, jót tuti nem. Nekem pecsételést meg 1 hetes késést okozott (konkrétan terhesteszt végzése közben vettem észre mennyire gáz a vizeletem), szóval azt nem hinném, hogy jót tesz. Ehhez képest sok sok gyógyszer kb semmi, persze gyógyszerek közül is sokféle van, de azt meg inkább orvos tudja neked megmondani, hogy a tied mikortól veszélyes.
2017. jún. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!