Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor hagyjam abba a fogamzásg...

Mikor hagyjam abba a fogamzásgátló szedését, babaterv esetén?

Figyelt kérdés

A kérdésem lényegében az lenne, hogy ha tervezzük a babát, mikor hagyjam abba a gyógyszer szedését? Szedjem végig az egész hónapot vagy félbe lehet hagyni?

Voltam sztk rendelésen ahol azt mondta az orvos hogy nyugodtan hagyjam abba, és azonnal lehet próbálkozni, de sok helyen olvastam hogy szedjem végig a hónapot, legyen szünet hogy ürüljön a bogyó hatóanyaga stb.


Szerintetek hogyan kellene..?



Lyndinette 30at szedek amúgy


Köszönöm a segítséget!



2017. jún. 13. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egyszer hagytam abba a tablettaszedést a levél közepén, és rögtön megjött, teljesen felborult az addigi mesterséges ritmus, és elég szarul jártam vele. Én a helyedben kivárnám az egész hónapot, végig szedném a levelet, mert az kevesebb kárt okoz, mint abbahagyni hirtelen egyik napról a másikra, és nem két héten fog múlni a babaprojekt. És nem is próbálkoznék azonnal, hagynék egy kis szünetet a tabletta kiürülése miatt, de ez már szerintem rajtatok áll.
2017. jún. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, hogy ezt szedd végig, mert csak vérzészavart okoz, ha így abbahagyod hó közben.

A próbálkozással érdemes lehet várni pár hónapot, hogy erősödjön a méhnyálkahártyád, és beálljon a ciklusod.

2017. jún. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A tablettát tényleg szedd végig! De én utána nem várnék hónapokat max 1 ciklust.. én anno 9 évig szedte.. gondoltam abbahagyom és tisztulok. Mondták hogy nem kell meg hogy felfog borulni az egész hormonháztarzás. Nem hittem el. De igazuk lett. Fél évet vártam. Kb 3-4 hónap után borult minden. Így sikerült végül a baba 1.5 évre rá nagy kinlódasok árán.

Sok sikert nektek!

2017. jún. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Mar masnap kiurul a hatasa, azert van ez a sok " gyogyszer mellett lettem terhes" gyakoris baba.


Szedd vegig, de utana nem fontos varni.

2017. jún. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos szerintem úgy értette, hogy szedd végig a levelet, amiben vagy és utána lehet rögtön próbálkozni, azaz nem szükséges kihagyni hónapokat. Kizárt dolog, hogy orvos olyan mond, hogy hagyd félbe a levelet, iszonyúan megkavarhatod vele a ciklusodat.
2017. jún. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A levelet soha nem hagyd félbe! Szedd végig. Majd 3 hónapig ajánlatos védekezni máshogy, közbe mehet magzatvédő vitamin is, és aztán próbálkozni :) Nekem magándokim mondta így.
2017. jún. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem a dokim azt mondta nem kell várnom, hogy ürüljön a bogyi, akár azonnal teherbe is eshetek. Az utolsó levelet végig beszedtem, ezt javaslom is neked! A 2. hónapban már pozitívat teszteltem, jelenleg 17+2 kismama vagyok, egészséges kisfiúval a szívem alatt :) Sok sikert!
2017. jún. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vitamint már most elkezdhetsz szedni, ha nem is komplex kismama vitamint, akkor legalább folsavat. Lecsökkenti egyes rendellenességek előfordulási gyakoriságát.
2017. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!