Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elbizonytalanodtam?! Volt...

Elbizonytalanodtam?! Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Már 2 éve babàt szeretnék, volt, hogy sírtam is miatta a férjemnek. Pár hónapja úgy döntöttünk, hogy belekezdünk... Eddig még nem estem teherbe, mert kiderült nem minden jó pl. Magas a prolaktinom, a pajzsmirigyem kicsit alulműködik és ehhez még hozzájön az, hogy speciális diétát kell tartanom, mert ételintoleranciám van csomó mindenre. 1 hete kavarognak bennem az érzelmek. :( Először féltem, hogy nehezen fog összejönni, ráparáztam, de most meg úgy vagyok vele, ha jön jön, ha később akkor később. Voltam egy barátnőmnél babalátogatóba, nagyon aranyos a babájuk és csak csodáltam, hogy milyen rutinosan csinálja pedig első babájuk. Félek attól, hogy jó anya lennék-e, lenne elég türelmem, szóval előjöttek ilyen kétségek bennem. :( Férjemnek ezeket elmondtam őszintén és ő azt mondta, hogy lehet most amiatt van, hogy megjött és ingadozik a hangulatom.
2017. jún. 23. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam a "jó anya leszel" definíciója az, hogy mindent megteszel a gyerekedért, amit csak tudsz.

Szóval emiatt szerintem nem kell aggódnod, te már most többet tettél érte, mint. pl. én, kivizsgálás, kezelés, diéta. Szóval szerintem jó anya leszel.:)

2017. jún. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden babának a saját anyukája a legjobb anya, persze az extrém elhanyagoló anyákat kivéve. Pont az, hogy ezen gondolkodsz, mutatja, hogy jó anya leszel.

A rutin majd jön magától.

Az is normális, hogy "megijedsz", ha élesbe fordulnak a dolgok. Más a vágyakozás és más a valóság. Amikor megláttam a pozitív tesztet, nagyon megijedtem, pedig másfél évet vártunk a babára. Biztos, hogy ezt akarom, hogy most akarom?

Minden rendben lesz, ne aggódj!

2017. jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves és megnyugtató válaszokat! :-)

Már azt hittem, hogy velem van a gond, de a férjem is megnyugtatott, hogy ez normális, hiszen ez egy nagy változás lesz az életünkben. :-)

2017. jún. 23. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!