Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek erdemes lenne...

Szerintetek erdemes lenne kivizsgaltatni magunkat, ha nem jon a baba?

Figyelt kérdés

Mar 6 honapja probalkozunk, de minden honapban ugyanugy pontosan megjon. 30 eves vagyok, nem szeretnek kicsuszni az idobol.


Minden kerdesnel azt latom hogy az a normalis, hogy elsore-harmadikra osszejon a baba. Akinek meg nem, ott kellett vmi segitseg (hormonkezeles vagy mas).

Nekem sose volt problemam a menstruaciommal, nem marad ki, mindig pontos stb. Fogamzas gatlot csak nagyon rovid ideig szedtem (kb. 2-szer 1-1 evig), de mar azt is 3 eve abbahagytam.

Peteeresem is van szerintem, mert egyszer kiprobaltam az ovu tesztet, es 2 egyforma erossegu csik lett rajta. Meg amugyis minden honapban meg szoktam erezni - szurkal a hasam, felpuffadok, es atlatszo nyak is van par napig.


Az egyeduli problemam, az a visszatero huvelygomba, amitol 3 evig szenvedtem. Nehany eve sikerult kikezelni, mostanaban viszont sajnos megint elofordult az elmult ciklusok vegen. Lehet ez az oka a sikertelensegnek? Vagy esetleg mas? Elmenjek kivizsgalasra vagy korai lenne?


2017. jún. 24. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1 év után kezdenek csak valamit. 6 hónap az konkrétan 6 esélyt jelent. Nem kell tulaggodni
2017. jún. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szia! 6 hónap még nem a világ! Az orvosok is mindig 1 évet szoktak mondani, hogy annyit várj, mielőtt elmész kivizsgálásokra. De ez az orvosok véleménye. Nekünk több, mint 1,5 éve nem jön a baba. Már inszeminációzunk, s mostmár endokeinulógust is fel fogom keresni. Inkább tudjam meg az okát, minthogy ölbetett kézzel várjak! Ajánlom amúgy a cickafark-palástfű teát! 30/L
2017. jún. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha minden tokeletes es a legjobbkor vagytok egyutt, akkoris csak 25% az esely a teherbeesesre. Szerencse is kell hozza. En meg varnek egy kicsit, de ha stresszelsz emiatt, es anem vizsgalattol megnyugodnal, akkor menjetek el. Ha pontos a menzeszed es ovud is van mondjuk, akkor en elsokorben a paromat kuldenem el vizsgalatra... gondolom nogyogyaszhoz jarsz/jartal rendesen rakszuresre, ultrahangra, nem?
2017. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Én azért nem várnék, mert van, amikor olyan banális, könnyen kideríthető ok van. Azért 30 felett, mikor egy gyerek sincs ne mondják már azt, hogy jaj ráérsz egy évig várni aztán majd utána. Pl. az, hogy megnézzék a párod spermáját, vagy hasonló apróságok semmibe se avatkoznak be, de mégis hozhatnak olyan eredményt, hogy jé azzal van a baj, aztán el is kezdhetnek foglalkozni vele és addigra már simán terhes is lehetsz, mire a eljutnál a hagyományos "hát már eltelt több mint egy év és még mindig semmi, keressünk valami orvost" fázisba.
2017. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

6 hónap még nem sok, mi is Január óta próbálkoztunk, 3 hónap után teljesen el keseredtem hogy még nem lettem babás, aztán a negyedik hónapban teljesen el engedtem a dolgot úgy voltam vele hogy majd jön ha jönni akar! Nekem is volt hüvelygombám, múlt hónapban ki kezeltek, és teherbe is estem:) Egyik ismerősömnek is volt gondja gombával és őt terhessége alatt is végig kezelték szerintem a gomba nem befolyásolja:)

Ha rendszeresen jársz nődokihoz és minden rendben van, akkor lehet a párodnál van valami. Ha te úgy érzed akkor menjetek el mind a ketten egy teljes kivizsgálásra!

5 hkm:)

2017. jún. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Theressita ***** válasza:
Az én orvosom azt mondta, 1 év után ajánlatos a kivizsgálás. Már pont gondolkodtunk rajta, amikor pont 1 évre sikerült. Kitartást!
2017. jún. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat alapján, igen érdemes főleg, ha nem szeretnétek sokat várni... Mi is a ráérünk még kategória voltunk főleg, mert fiatalok voltunk. 5 évet vártunk... akkor döntöttünk doki mellett, erre hirtelen terhes maradtam. Nem maradtak velünk (ikrek) Még ez előtt voltam egyszer dokinál, rákszűrés miatt és akkor említettem, hogy több mint 4 éve próbálkozunk és semmi. Erre ő belül minden ok. Kicsit fogyjak és pont. Sehova nem küldött... na mindegy is a missed-ab után én fogtam magam és olvastam. Magán vérvétel. TSH - magas 4,8. juhú ez már pont elég ok, hogy ne jöjjön a baba. Irány doki kaptam gyógyszert... 1 év volt mire lejjebb ment szépen. De a missed ab után a ciklusom helyre se jött... kaptam clostyt persze hormonok nézése után, azzal ciklus jó volt, de baba sehol. Kerestem egy másik orvost, aki említette, hogy belgyógyászati gondom lehet, inzulinrezisztencia. Magán vérvétel ismét és dádám meg is van a gond. Irány egy jó endokrinológus, kaptam gyógyszert és rá 3 hónapra a kontrollra már terhesen érkeztem.


Szóval fenének vártam a vizsgálatokkal mikor csak egy kis gyógyszer és diéta kellett...


Tudom, hogy a 6 hónap még nem ad okot nektek gondra, de említetted a korod, és ha még is lenne valami gond akkor az akár megint egy év is lehet míg helyreáll... Nem lehet tudni :S Páromat is nézettük neki se volt tökéletes eredménye, vettünk neki DM-ben vitaminokat gondolom az is segíthetett kicsit.



A többieknek tényleg igaza van, hogy 1év után szoktak vizsgálódni, bár mint írtam nálam 4 év próba után se akartak még vért se venni-.- Sajnos pénz és pénz kellett ahhoz, hogy mindennek a végére járjak és végre anyuka lehessek.


Nektek kell eldönteni, ez csak az én tapasztalatom volt, engem nagyon megviselt lelkileg az egész, ezért szívesen osztom meg másokkal akikben felmerül, hogy kellene e vizsgálódni, hogy ne kelljen további éveket várni. Legrosszabb esetben két hónap alatt lezajlik minden vizsgálat és kiderül mondjuk, hogy minden ok, aztán hamar jön a baba mert megnyugszotok. Vagy kiderül valami kis gond és egy éven belül simán lehettek szülők.


Bocsánat, hogy hosszú lettem csak segíteni szeretnék a történetemmel.


Minden jót kívánok!

34hkm

2017. jún. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, és azoknak külön köszönet, akik megosztották velem a tapasztalataikat. Nagyon kedvesek vagytok, most kicsit megnyugodtam. Azt hiszem várok mégegy ciklust, úgyis jövő hónapban megyünk nyaralni - hátha csoda történik - és majd utána elmegyek kivizsgálásra.
2017. jún. 24. 21:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én ismeretségi körömben, akiknek fél év alatt nem jött össze, ott hiába vártak tovább, csak annyira mentek vele, hogy annál később mentek végül orvoshoz, mert szükség is volt rá. Van akinek orvosi segítséggel se sikerült még mindig, pedig már 2 éve járnak. Szóval én tuti úgy lennék vele, hogy bolond leszek várni újabb hónapokig, megnézhetnek nyugodtan mindent, bajt a vizsgálatok nem csinálnak úgy sem. Van, aki meg nem is várt egy percet se, hogy sikerül vagy nem sikerül az egész előtt elment és ki is derült nála probléma, amit gyógyszerrel szépen helyrehoztak, de olyan gond volt, hogy ha egyáltalán össze is jön, akkor úgy is elvetél. Megspórolt magának pár szívösszetörést. Lehet, hogy állami rendelésen, vagy az első helyen nem fognak veletek foglalkozni, de lesz olyan, aki igen.
2017. jún. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es, nagyon cuki vagy. Kis lelket öntöttél belém.
2017. jún. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!