Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor jelentkeztek és milyen...

Mikor jelentkeztek és milyen tünetei voltak a méhen kívüli terhességednek?

Figyelt kérdés
5hetes terhes vagyok, nincs vérzés vagy ilyesmi, csak sztem kicsit kijött az aranyerem, fàjdogàl ott a végbelemnêl. Ez normàlis?
2017. júl. 7. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Méhen kívüli terhesség leginkább azokat fenyeget akik spirállal védekeznek ne idegeskedj ezen feleslegesen. Aranyér pedig attól lehet h szék rekedésed van ez a terhességgel jár nekem is volt/ van benne részem. 21hkm
2017. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem nemrég műtöttek méhen kívüli terhesség miatt, úgy szétroncsolta a petevezetőmet, hogy el kellett távolítani.


Nagyon minimális, barna pecsételő vérzésem volt, nem is látszott minden pisilésnél a papíron. Először azt hittem azért, mert hamarosan megjön, de csak nem jött meg, úgyhogy vettem tesztet, akkor derült ki, hogy terhes vagyok. Aznap enyhe görcsölést éreztem, de nem volt vészes, pihentem pár órát és elmúlt. De előtte már 2-3 napja alig tudtam wc-zni, olyan végbél fájdalmam volt, aranyérre gondoltam én is. Másnap este azonban kegyetlen görcseim lettek, alig álltam a lábamon, gyorsan bementünk a kórházba és ott derült ki, hogy méhen kívüli, azonnal operálni kellett, mert befelé véreztem. A Douglas-üregben gyűlt a vér és alvadék, gondolom az fejtett ki nyomást a végbélre.


A méhen belüli fogamzásgátlók növelik a kockázatot, meg még egyéb más dolgok is, de én soha nem használtam, tablettát sem szedtem, mindig óvszerrel védekeztünk. Teljesen egészséges vagyok, nem volt gyulladás, hegesedés, összenövések, ciszták, semmi és mégis méhen kívüli lett. Az orvosom azt mondta, hogy minden nőnél fenn áll a veszély, még az egészségeseknél is, de csak 1%-nál következik be.


Nem akartam rád ijeszteni, de ha úgy érzed, valami nem oké, akkor inkább menj orvoshoz, még ha utólag kiderül, hogy feleslegesen paráztál, de legalább nyugodt lehetsz, ha meg baj van, akkor időben kiderül.

2017. júl. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom nem volt. 8 hetesen derült ki. Amikor szét repedt a petevezetekem akkor volt egy éles fajdalmam. Nem tudtam mi lehet ezert bementem a korhazba. Ott mar azonnal vittek is a műtőbe belső vérzés miatt. Perceken mult az életem. Ha barmi furát tapasztalsz inkabb menj orvoshoz.
2017. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem igaz h azokat fenyegeti akik spirált használtak... soha életemben em használtam iylet és mégis méhenkivülivel mütöttek szombaton. egyik éjjel erős szúró fájdalomra ébredtem majd reggel ömlőtt belőlem a vér. de kb 10percig tartott majd elmult. ekkor voltam 5 hét 4 napos. rá 3 napra megtalálták a terhességemet a bal petevezetőbe. roncsolodott ugyhogy ki kellett venni a petevezetőt is. erős szúró fájdalmam volt ami a végbélig felszúrt. tüneteim alig voltak. max minimális mellfeszülés. ha barnázol vagy fájdalmaid vannak azonnal doki. a végbél fájdalom sajnos nem biztato... de kivánom hogy minden rendben legyen nálad
2017. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! És akinel méhen kívülije volt annàl erős pozitív volt a teszt?
2017. júl. 8. 06:19
 6/13 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. nekem igen,nagyon erős volt nemvárt után 2 nappal. előtte nem teszteltem
2017. júl. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köv.héten elmegyek dokihoz, remélem megnézi, hogy jó helyre àgyazódott e be. Ha méhen kívüli, akkor is lehet beàgyazódàs jeleként a barnàs pecsét beàgyazódàskor?
2017. júl. 8. 08:03
 8/13 anonim ***** válasza:
5.héten már semmiképp nincs barnázás a beágyazódástól. szoritok hogy jó helyen legyen a babád :)
2017. júl. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jah nem most volr a barnàzàs, hanem nem vàrt előtt kb 2 nappal, azóta szerencsére semmi. :) de hàt attól még lehet rossz helyen, nem igaz? De remélem minden ok.
2017. júl. 8. 09:34
 10/13 anonim ***** válasza:
lehet,de nem lesz. legyél pozitív :) és irj ha voltál dokinál! :) szoritok,utolsó voltam
2017. júl. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!