Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, aki gyógyszer...

Van itt olyan, aki gyógyszer mellett esett teherbe?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy hogyan derült ki a dolog? Teszteltetek? Tünetek voltak? Ha igen, milyenek?


A tesztek hormonszint alapján dolgoznak, ez ok. De a fogamzásgátló meg pont ellentétes hormonadag. Lehet emiatt hamis negatív a teszt?

Kimaradt bogyó kapcsán tesztelnék, de a fenti elgondolkodtatott.


Támadó hangvételű kommenteket nem kérek, köszönöm.



2017. júl. 21. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elso babammal igen, kihagytam 1- 2 szemet.


Kimaradt a mensim es egy hettel utana csinaltam egy tesztet ami pozi lett, de mi vegul is orultunk neki, azota a 3. Bebin vagyunk..

2017. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Nos próbálok nem támadó lenni. De! A gyógyszerek általában progeszteront vagy ösztrogén és prog. kombinációt vagy azok szintetikus megfelelőit tartalmazzák (a teljesség igénye nélkül) amiket a női szervezet is természetes körülmények között termel csak más arányban és koncentrációban. Az a hormon meg amit a teszt kimutat az a hcg amit a terhesség elején már a zigóta termel olyan mennyiségben hogy az a vizeletből kimutatható néhány napos-hetes terhesség esetén is. Ezért a gyógyszer fikarcnyit sem befolyásolja a tesztet. Remélem ebben tudtam segíteni. Ami pedig a másik kérdésedet illeti vannak viszonylag könnyen elérhető skálák és százalékok arról hogy ha 100 nő 1 évig gyógyszerrel védekezik és minden utasítást betart akkor hány esik teherbe. Ez azért pontosabb képet ad mint az itt vápaszolók, mert gyakran azért állítják hogy gyógyszerrel estek teherbe, mivel nem akarják válni a felelősséget, elismerni hogy elbaltázták a védekezést és " ő szedte a gyógyszert nem érti hogy lett terhes". Szóval én nem az itteni válaszolnak hinnék ha hiteles képet szeretnék.
2017. júl. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A gyógyszer mellettbe beletartozik a hibás szedés is, amit az első írt, mármint nyilván szedi tovább, amíg nem tud a terhességről, és máris a kérdésemhez jutunk. :)

Viszont mivel a gyógyszer a hormonszintre hat, így feltételeztem, hogy befolyásolhatja a megszokott tüneteket, stb. Illetve úgy rémlik, hogy a bogyó a sárgatest beágyazódást gátolja többek között, a hcg meg ugye... ebből kötöttem össze a fentieket, de ezek szerint hibásan. :)

Köszönöm a korrekt választ mindkettőtöknek!

2017. júl. 22. 10:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

En amikor elkezdtem szedni a gyogyszert az elso honap utan csinaltam tesztet hogy biztos mukodik-e. Csinaltam 1 tesztet pozitiv lett, hoztam meg kettot bizva hogy csak a teszt rossz azok is pozitivak.

Elmentem az orvoshoz latott valamit uh-n, visszamentem par nap mulva akkora mar nem volt semmi. Valoszinu a gyogyszer miatt nem maradt meg.

2017. júl. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!