Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítene nekem valaki a...

Segítene nekem valaki a "Clearblue digitális terhessegi teszt" használatában?

Figyelt kérdés

A páromm külföldön dolgozunk, az utolsó menszesz óta terhességre utaló jeleket észleltem (hasi görcsök, szokatlan súlygyarapodás, gyomorgyengeség, puffadság, fehér váladékozás, sötétebb, duzzadt mellbimbó)

Megvettem ezt a tesztet, de nincs hozzá magyar leírás és én szeretném a lehetõ legpontosabban elvégezni.

Néhány helyen olvastam, hogy az elmaradt menszesz idején kell elvégezni, nekem addig még van másfél hetem, így is megcsinálhatom? Reggeli vizelettel mennyire lesz pontos a teszt másfél héttel a várt/nem várt menszesz elõtt?


2017. aug. 24. 21:08
 1/8 A kérdező kommentje:
*párommal
2017. aug. 24. 21:08
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges, még csak most lehetett pár napja ovulációd és a beágyazódás végéig 12 nap is eltelhet + pár nap mire kimutatható szinten van a HCG. Várd meg, amíg késik.
2017. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem mutatja ki, másrészt ilyen korán nincsenek terhestünetek, várj amíg kimarad.
2017. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, de a furcsa az, hogy az ovuláció valahol a ciklus közepén van, az utolsó menszeszem hónap elején volt és ezek a tünetek a menszeszem elmúlása óta állnak fent, kicsivel több mint két hete. Tehát elõzõ hónapban megvolt, a tünetek jelentkeztek, majd az ovuláció idején még erõsebben (gondoltam az okozhatja), de nem múlt el, pedig lassan hónap vége és jönnie kéne a következõ menszesznek.
2017. aug. 24. 21:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, várd meg a másfél hetet.
2017. aug. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Poharba pisilsz aztan 20 mpig belemartod, vizszintesbe helyezed, nem mozgatod! Par perc es kiirja. De amugy szerintem te csak bekepzeled a tüneteket...meg most ovulaltal, szoval kizart hogy terhes vagy, vard ki az idödet, mensi elött 2 nappal mar tesztelhetsz
2017. aug. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Max akkor lehet pozitiv a teszt, ha mar az elozo ciklusban terhes letel es az utolso mensid nem mensi volt, hanem erhsseg alatti verzes. Ha erre van esely, akkor tesztelj, jobb tudni, hogy mi a helyzet.

Ha erre nincs esely, akkor vard meg a kovetkezo mensit, hogy megjon-e.


Egyebkent a hasznalata egyszeru, gyujts vieletet egy tiszta poharba/kontenerbe, lehet reggeli elso, ha fiatalabb terhessegrol van ezo, de ha elozo ciklusbol lennel terhes, akkor mar a napkozbeni is jo.

Bontsd ki a tesztet, vedd le a kupakot es 20 masodpercig tartsd a veget a vizeletbe. Tovabb ne, mert elazik. Visszarakod a kupakot rs letakod a tesztet vizszintesbe. Villog rajta ilyenkor egy homokora es elobb-utobb kiirja az eredmenyt. Terhes/nem terhes, ha terhes, akkor hetet is ir ez a fajta, de van olyan fajta digitalis is, ami pozitiv, vagy negativ jelet jelenit meg a kijelzon.

Elvileg ugy is mukodik, hogy lepisiled, folyo vizeletbe csak 5 mp-ig kell tartani ugy remlik, de en ezt a modszert nem szeretem, mert nekem macerasabb, nekem egyszerubb a gyujtott vizeletes, martogatos megoldas.

Az biztos, hogyha csak ebbol a jelenlegi ciklusbol lehetsz terhes, akkor meg negativ lesz, hiszen csak par napja lehetett az ovulacio, azt meg nem mitatja ki semmilyen teszt.

2017. aug. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megcsináltam a tesztet, nem vagyok terhes.
2017. aug. 29. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!