Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha rendszertelen a mensim,...

Ha rendszertelen a mensim, honnan fogom tudni, hogy elmaradt és terhes vagyok?

Figyelt kérdés

2017. szept. 11. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire rendszertelen.

Ha max 10 nap van a legrövidebb és leghosszabb ciklus közt, akkor a leghoszabbhoz viszonyítod a késést.

Ha hónapok maradnak ki, akkor ott már probléma lehet.... Lehet nincs is peteérésed, vagy más, hormon probléma van...

Illetve mindkét esetben segíthet ovu teszt, illetve ébredési hő mérése. Az ovu után kb. 12-16 nap múlva lenne esedékes a kövi vérzés.

2017. szept. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Így elég hiányos, bocsánat.

Egyenlőre megszakítással 'védekezünk', ám egyre többet beszélünk róla, hogy itt az ideje élesben is próbálkozni.

Tavasszal voltam utoljára nőgyógyásznál. Szervi elváltozást nem talált, az 52. napon látott egy érésben lévő petesejtet. Hormonális vizsgálataim is mind normális értéket mutattak. Akkor 58. napon jött meg végül a havim.

A ciklusaim 34-60 napig is eltartanak.

2017. szept. 11. 15:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mérj ébredési hőt!
2017. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én évente maximum egyszer menstruáltam ezért 2-3 hetente csináltam egy tesztet. Amikor pozitív lett akkor meg egyszerre mentem dokihoz. Az elején még egységes a növekedés, így pontosan meg tudtuk határozni a korát.
2017. szept. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hormonpanel vérvételed volt amúgy?

Szerintem ha az 52. nap érésben lévő tüszőt lát a doki és 58. nap megjön ott valami csak nincs rendben.

2017. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja ja nekem is így volt. 3 orvos mondta hogy minden rendben, de 2 év alatt sikerült csak teherbe esnem, az is koraszülés lett toxémiával. Kistesó 1,5 év próbálkozás után sikerült és vele el sem jutottunk a szívhangig, majd fél év múlva még egy vetélés. Akkor elegem lett és elmentem magánban endokrinológushoz. Kiderült, IR, PCO, pajzsmirigy alul működés, és még 2 hormonzavar. Most próbáljuk beállítani a dolgokat, már rendszeres 28 naposak a ciklusaim. (30-42 volt). Ne juss el idáig, vedd elejét az esetleges bajoknak.
2017. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigyet, prolaktint tuti nézték, lh-t, fsh-t is... nem emlékszem pontosan sajnos, de volt még pár dolog. Magánlabor vizsgálta, emígy állami dokihoz járok.

Én is meg vagyok róla győződve, hogy márpedig itt valami gond van.

2017. szept. 11. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!