Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes, ha együtt...

Lehetek terhes, ha együtt voltam a párommal, és rá három nappal antibiotikunot kezdtem szedni?

Figyelt kérdés
2017. szept. 22. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a kérdésed, de ha védekezés nélkül szexelsz ovuláció környékén, akkor lehetsz terhes. Mindegy mit szedsz be.
2017. szept. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az összefüggés? Lehetetsz, persze.
2017. szept. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kihagytam hogy fogamzásgátlót szedek. Olvastam hogy gyengiti a hatását az antibiotikum, és azt is, hogy a hímivarsejtek a női testben még napokig elélnek.
2017. szept. 22. 09:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, fogamzásgátlóról van szó, másképp nem lenne fontos az antibiotikum...

Elvileg lehetsz (kimaradó bogyónál is necces, ha az elmúlt 7 napban volt aktus), de kisebb rá az esély. Mármint, az antibiotikum csökkenti a hatást, de nem semlegesíti, szóval nem annyira rossz a helyzet, mint kimaradásnál.

Az esély megvan, de csekély. Főleg, hogy van három nap különbség a kettő között.

2017. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az aktus vasárnap történt.

Szombaton vagy vasárnap kell elvileg megjönnie. Mensi után hiába tesztelek még mindenképpen negatívat mutat ugye?

2017. szept. 22. 09:30
 6/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Így, hogy 3 nappal a szex után kezdted az antibiotikumot, nem tartom valószínűnek a terhességet.

De ebben a ciklusban már kiegészítő védekezés (óvszer) javasolt.

2017. szept. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem valószínű, hogy terhes lennél, teszt sktus után 14 nappal mutatja ha terhes vagy.
2017. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kicsit megnyugodtam.

Tudom, hogy antibiotikum alatt kell kiegészítő védekezés, de azt nem, hogy az én esetemben is lehet esély a terhességre.

Vasárnap még fogalmam sem volt róla, szerdán majd Augmentint kell szednem.

2017. szept. 22. 13:51
 9/10 A kérdező kommentje:
,hogy szerdán majd*
2017. szept. 22. 13:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért ha ez ennyire necces lenne senki nem szedne tabit, mivel nem lehet tudni, hogy szex után pár nappal kell-e antibiotikumot szedni.

Nem vagyok szakértő, de szerintem ez nem úgy működik, hogy ott maradnak a spermák és ha nem szeded be a fogamzásgátlót, akkor jól megtermékenyitenek, a peteérést magát gátolja a tabi.

2017. szept. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!