Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem jön a baba? 😔

Miért nem jön a baba? 😔

Figyelt kérdés
Jó egy éve már,hogy szeretnénk kisbabát.Elkeztem méhpempőt is szedni hátha segít sok jot lehet rola olvasni.minden rendben van férjemmel is és velem is...más ránéz egy férfira és már terhes is...olyan lehangolo ez a várakozás😔
2017. okt. 31. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Milyen vizsgálatokon voltatok? Csak azért kérdezem, mert van, aki csak egy nőgyógyászati vizsgálatra megy el, pedig ennél több mindent kell megnézni, ha már egy éve nem jön a baba.

A spermavizsgálat kulcsfontosságú, mert az esetek egyharmadában a probléma a férfinél, egy harmadában a nőnél, egy harmadában pedig mindkét félnél van. Viszont a férfit jóval egyszerűbb kivizsgálni: egy spermaminta és kész.

Nőknél javasolt:

1. Hormonsor (3. és 21. napi)

2. Terheléses cukor- és inzulingörbe (3 pontos: bázis, 60 perc, 120 perc) - IR kizárása miatt

3. Teljes pajzsmirigypanel vérből (t3, t4, ft3, ft4, tsh plusz antitestek is!)

4. Nőgyógyászati uh és fizikális vizsgálat, rákszűrés

5. Teljes vérkép

És ahogyan az elején írtam: a férfinek spermavizsgálat.


Ha már 1 éve próbálkoztok, ezeket mind érdemes lenne megnézni, ha még nem tettétek. Lehet, h vmi abszolút triviális dolog áll a háttérben, amit egy tablettával orvosolnak és kész. Ha amiket írtam, mind rendben, akkor viszont már szóba jönnek olyan vizsgálatok, mint petevezeték átjárhatósági vizsgálat, génmutációk vizsgálata, de azért nem kell ennyire előre rohanni. Rengeteg lombikos ill meddőséges blog van, keress rá a neten, csak azért is, mert azok a nők mindennek nagyon utánajártak, és tök jól leírták, h mikor mit érdemes nézetni. Végül a legtöbbnek lett is gyereke.

2017. okt. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Nőgyógyász,teljes vérkép,tsh,rákszűrés voltak most inzulinterhelést szeretnék majd kérni.meg egy alaposabb nőgyogyászati kivizsgálást.Persze utána férjemnek egy spermavizsgálat a következő lépés lesz.
2017. okt. 31. 19:40
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Hú, ezért annyira mérges tudok lenni mindig. Az első mindig a pasi! Neki csak masztiznia kell egyet, és rögtön kiderül, ha van valami baja, és nem kell ezer vizsgálattal nyesztetni az asszonyt feleslegesen...
2017. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

1-es vagyok. A spermavizsgálat legyen az első, ahogyan az előző válaszoló írta, mert ha ott minden rendben, akkor a férfi pipa, de ha nem, azt kezelni kell és lehet, h ezzel minden megoldódik.

Tsh nem elég, teljes pajzsmirigy vérkép kell: t3, t4, ft3, ft4, tsh + ANTITESTEK!!

Az jó, ha megcsináltatod az IR vizsgálatot, terhességtől függetlenül is.

A 3. és 21. napi hormonsor szintén alap, lehet, h ott van egy kis egyensúlytalanság, amit kezelnek és kész is.

2017. okt. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat rendesek vagytok
2017. okt. 31. 20:17
 6/14 anonim ***** válasza:
Èn mèg hozzàtenèm az àtjàrhatosàgi vizsgàlatot ès Leiden mutàciora valo hajlam kivizsgàlàsàt.
2017. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"minden rendben van férjemmel is és velem is..."

Ezt írtad, aztán meg kiderül hogy az alap vizsgálatokon sem esetek át. Mivel egy éve nem estélyi teherbe, így ideje a férjednek andrológiai vizsgálatra menni, de ezt már írták a többiek. Neked teljes hormonsor, IR vizsgálat mindenképpen legyen. Ha ezek nem mutatnak semmi gondot, akkor érdemes tovább lépni. Átjárhatósági vizsgálat, trombofilia panel, immunológiai és genetikai vizsgálat. Sok sikert!

2017. nov. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Annyira bírom, ha valaki azt írja, hogy minden rendben van velük, aztán kiderül, hogy kb 0 vizsgáltot végeztettek el. Kb millió oka van annak, hogy nem jön a baba. De ahogy előttem is írták, a legegyszerűbb a férfivel kezdeni.
2017. nov. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Örülök neki hogy te birod ezeket... valószínűleg nem voltál erintett a dologba...mikor minden egyes nap megveto pillantást kapsz a kollegaidtol,hogy na neked megibt nem sikerült nem kivanom senkinek....es igen itt kérdezek hogy merre fele induljak el mert nem voltam 200 vizsgalaton még.és valami iránymutatást szeretnék..ne ellje át sebki hogy lassan nőnek sem érzem magam hogy nem sikerül 😥
2017. nov. 1. 09:36
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi a frászért jelented be a kollégáidnak, hogy minden hónapban megjön??? Mi is másfél évig vártunk a lányomra, 1 év sikertelen próbálkozás után kezdtük a kivizsgálást a férjemmel, majd utána velem.

De a saját anyámnak se jelentettem be minden hónapban, hogy megint nem jött össze, nem hogy a kollégáimnak, pont ezért, hogy ne csámcsogjanak rajtunk.

Nyekergés helyett induljatok el az orvoshoz.

2017. nov. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!