Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Körübelül 2 hete kezdtem el a...

Bociszem1999 kérdése:

Körübelül 2 hete kezdtem el a fogamzásgátló tablettát szedni úgy hogy az első héten mensi volt. Ezen a héten pedig többször el ment bennem a barátom. Volt hogy egy éjszaka alatt 2x. Rendszeresen szedem a gyógyszert mindennap. LEHETEK TERHES? 18ÉVES L

Figyelt kérdés
2017. nov. 11. 07:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Bármi lehet. Az első hónapban javasolt kiegészítő védekezést alkalmazni, de ezt nyilván tudod és nem gond, ha mégis sikerül a baba.
2017. nov. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vérzés első napján kezdted szedni, akkor valószínűleg véd.

Ha nem az elsőn, akkor nem.

De erre van a tájékoztató, amit illene elolvasnod.

2017. nov. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
első válaszoló igen nem lenne gond ha össze jön csak kicsit félek... második elolvastam a papírját de teljesen értelmetlenül van le írva.
2017. nov. 11. 08:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem mindegyik forgalomban lévő tabletta tájékoztatóját olvastam és egyik se értelmetlenül fogalmaz. :)
2017. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen? Mi? Az hogy az első hónapban ajánlott a kiegészítő védekezés? Igy már érted hogy én leírtam?
2017. nov. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Érdekesen tudják le írni az biztos.. értem én nem azzal van a baj hanem hogy az egyik részben az van hogy nem kell védekezni a másik pontban meg teljesen más van.. egyébként Roxanelle a neve..aki ismeri írjon róla párat.
2017. nov. 11. 08:47
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

"Ha a Roxanelle filmtabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban kiegészítő fogamzásgátló eljárást (például óvszert) is kell alkalmaznia."


Tényleg erősen ajánlott ennek ellenére az első hónapban a kiegészítő védekezés,viszont ezt az orvosok fele mondja csak..a tájékoztató,meg nem ír róla.

2017. nov. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"A Roxanelle filmtabletta szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Roxanelle filmtabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban kiegészítő fogamzásgátló eljárást (például óvszert) is kell alkalmaznia."


Mi nem egyértelmű neked ezen?

2017. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
(Ha élsz nemi életet, terhes lehetsz. Ez tény, mivel egyik módszer sem 100%, csak az önmegtartóztatás)
2017. nov. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. egyébként szeretném ha lenne baba csak a párom még korainak tartja mert ő csak 1-2 év múlva szeretne.. és tegnap is szóba jött ő meg egyből hogy akkor abortusz.. esetleg hogy tudnám vele ezt megbeszélni??
2017. nov. 11. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!