Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 35 év feletti anyukák, hogyan...

35 év feletti anyukák, hogyan védekeztek?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokat kérdeném, akik császárral szültek akár csak egyszer is, de persze más válaszok is érdekelnek.


Van, aki hormonális fogamzásgátló tablettával védekezik ennyi idősen, és már szülés után?



2017. nov. 19. 08:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Nem császárral szültem, de azért válaszolok. Nuvaringet használok (szülés előtt és azóta is). 36 éves vagyok.
2017. nov. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
19%
Császárral szültem, megszakítással vèdekezünk, 36 leszek.
2017. nov. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
14%
Ezt ne vedd fogamzásgátlásnak mert sztem nálunk vmi baj van. De van több gyerek. 37 éves köröm ota nem védekezünk semmivel. Baba Nincs. Viszont péteresem ovum van. Szval nem tudom hogy de nem kell védekeznünk. Talán működik a naptár módszer. Passz. Amúgy 45 vagyok már.
2017. nov. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
38 éves vagyok, fogamzásgátlót szedek. 32 évesen szültem császárral, előtte is szedtem és azóta is.
2017. nov. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
Kíváncsi vagyok: mi köze a császárnak?
2017. nov. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
35 leszek, 1 császár, 1 hüvelyi szülés. Óvszerrel védekezünk. Korábbi kapcsolataimban használtam fog. gátló tablettát, de a férjemmel kezdetektől óvszert használtunk, illetve nem használtunk, amikor babát akartunk. Nem tervezek többet tablettával védekezni.
2017. nov. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: nekem is ezt ajánlotta az orvos, de a hüvelygyűrű is hormonális, nem? Csak az kikerüli az emésztőrendszert (így nem károsodhat a máj pl.), hanem lokálisan adagolja a hormont. De tudtommal semmilyen hormonális szer nem javasolt ilyen kor után (császáros előzménnyel meg pláne), vagy rosszul tudom?
2017. nov. 19. 10:21
 8/27 A kérdező kommentje:
Ötödik válaszoló: a császármetszés, mondják, alapból megnöveli a trombózis (és embólia) veszélyt.Ha erre rájön egy hormonális készítmény, plusz idősebb életkor, akkor sokszorosára nőhet a veszély.
2017. nov. 19. 10:24
 9/27 A kérdező kommentje:
Hatos válaszoló: általában a férfiak ódzkodnak az óvszerhasználattól. Hogyhogy a párod kezdetektől nem ellenezte? Nem akarta, hogy hormonokat szedj vagy így tartotta legbiztonságosabbnak a védekezést?
2017. nov. 19. 10:26
 10/27 anonim ***** válasza:

A császár, csak mint minden egyéb műtét növeli meg a trombózis esélyét, azaz nem örökre. Ezért kell csak protokoll szerint utána 6 hétig vérhígító.


(Nem császáros, "csak" Leidenes vagyok. Emiatt már 18 évesen se kaphattam hormonális fogamzásgátlót)

2017. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!