Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy 28 napos ciklusnál pontosa...

Egy 28 napos ciklusnál pontosan mely napokon lehetséges a megtermékenyülés? NEten számomra nem egyértelműen van leírva.

Figyelt kérdés

Szabályos a ciklusom, de az egyik cikkben a vérzés végétől kell számolni a napokat, ez így normális?

A 28 napot mindig a vérzés első napjától szoktuk számítani.

NEm akarok még jobban belekavaroni, le tudnátok írni egyértelműen, hogy hogy van?

Pl. hogy teljesen világos legyen, 12.01-én jött meg, és tartott 5 napig.

Akkor hanyadikától hanyadiáig vannak a termékeny napok?


Köszönöm szépen!



2017. dec. 16. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Ne számolgass!

Peteérés szinte bármikor lehet. Ha tudni akarod, hogy neked mikor van, akkor vezess hőgörbét és/vagy használj lh tesztet.

Ha babát akartok, akkor pedig jó minden másnap együtt lenni egész hónapban, akkor nem maradtok le a peteérésről.

2017. dec. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Első naptól kell számolni, de 28 napos ciklussal se biztos, hogy a 14. napon ovulálsz.
2017. dec. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem lehet kiszámolni. Csak kb.

Hiába szabályos a ciklus. Akár az is lehet, hogy egyáltalán nincs peteérés. Ezt én sem tudtam, mert azt hittem, akinek nincs peteérése, az nem is menstruál.

De óramű pontosságú mensinél is lehet gond a peteéréssel.

Csak vizsgálattal lehet megállapítani, hogy van-e, és mikor van.

2017. dec. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Semmi értelme számolgatni, ugyanis bármelyik nap megtermékenyülhetsz. Nekem stabil 26 napos ciklussal egyszer az 5. napon estem teherbe, egyszer meg a 7-en.
2017. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

A következő vérzés első napja mínusz 14 nap a nagykönyv szerint. (De a legtöbben nem a nagykönyv szerint működnek.)

A ciklust az orvosok a menzesz első napjától számítják (a terhességet is majd, szóval mikor teherbe esel már 2 hetesnek számítasz). Mindegy, meddig tart a vérzés, az első nappal kezdődik a peteérés fázisa, ami egyénileg eltérő hosszúságú. Aztán jön a tüszőrepedés/ovuláció, amikor kiszabadul a petesejt és elkezd a méhbe vándorolni. Kb. egy napig életképes, de a spermiumok 1-3, extrémen akár 7 napig ezért vannak termékeny napok és nem csak egy. (De lehet tünet nélkül ovuláció nélküli ciklus és megérhet több pete is egy ciklusban.) Utána következik az ún. lutális fázis, ami elvileg állandó 14 nap (de ez is egyéni, lehet csak mondjuk 10), ezért számolják mindig az ovuláció napját visszafelé a következő menzesz első napjától.

És ezek miatt írta jól az első válaszoló, hogy számítással nincs tuti biztos nap, akkor sem, ha pontos a ciklusod, de az általában be szokott jönni, ha kétnaponta vagytok együtt. Vagy lehet figyelni magad, nyákod, hasfájást, vagy lehet hőmérőzni, LH-tesztelni, ha nagyon tudományosra akarod venni :)

2017. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

A középidőben a legvalószínűbb, viszont mivel a nők nem gépek, így gyakorlatilag az egész ciklus alatt teherbe lehet esni.

Amúgy a legjobb tipp a teherbeesésre, ha akkor vagytok együtt, amikor jól esik és nem időzítetten, a gyerekcsinálásról szól az együttlét, mert akik így csinálják, általában ők görcsölnek rá és pont nekik nem sikerül, vagy csak nagyon nehezen a baba.

Ha még nem telt el 1 év az első próbálkozás óta, akkor nem kell aggódni, teljesen normális, ha csak több hónap alatt jön össze a baba.

2017. dec. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Ami neten van ez sem mindig igaz.

Sem az ami átlag.

Lh tesztelj 2-3 ciklust es rajossz neked altalaban mikor van mert a lutealis fazis 12-14 nap szval az se valik be mindig h visszaszámolj a mensidből 14 napot

Nekem 13-14 naposak vtak

Egyszer 11 napos es azt nemtudtam vna ha nem ovutesztelek.:)

27hkm

2017. dec. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Pont az lett lepontozva aki jól válaszolt 😂😊😂😂
2017. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Babát szeretnél vagy nem?

Ha nem akkor mindig védekezz, ha meg igen akkor javaslom hogy kezdd el merni a hődet 3s vezetni, abból jó eséllyel kiderül hogy neked mikor szokott ovud lenni. A lutealis fázisra mondják hogy általában fix, de abból visszafelé menzesztől csak akkor tudod mikor volt ha már túl vagy rajta es tudod hány napos, ezzel kevered.

2017. dec. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%

Elvileg neked a 14. Napon van.

Én ajánlom, hogy tölts le a telefonodra egy mensi alkalmazást, az mutatja a legvalszínűbb napokat.

2017. dec. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!