Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Folyamatosan félek, pedig...

Folyamatosan félek, pedig mindenre figyelünk barátommal. Ebben a hónapban is megjött de vérvételt szeretnék. Paranoiám van?

Figyelt kérdés

Ez egy picit hosszu kerdes lesz, elore is bocsanat de ugy gondolom fontos, hogy megertsetek mirol is van szo.

En vallasos csaladbol szarmazom ugy nottem fel hogy, a parkapcsolatban, ket ember csak "barat" csak beszelgetes es semmi mas. Ebbol fakadoan nyilvan nagyon sokat szorongok mert baratommal ugy dontottunk Augusztusban,hogy keszen allunk es szeretnenk "egyutt lenni"

A problemam az az hogy, nagyon sokat stresszelek ez miatt. Minden nagyon rendben van baratommal, teljesen oda figyel, nagyon felelosegteljesen csinalunk mindent es rendszeresen megjon (kesik 4 napot de semmi szokatlan, normalisan zajlik mint korabban eddig is)

Tehat szorongok az miatt is hogy ez "hiba" es ezert egy nem vart,nem tervezett dolog kell hogy "tortenjen"

Ez miatt mindig addogom, szorongok es kezd lassan tonkre tenni mindent korulottem.

Pl. Most ebben a honapban megjott normalisan, (vedekeztunk semmi baj nem tortent a gumival) viszont annyira paranoid gondolataim vannak,hogy ugy dontottem elmegyek vervetelre hatha kiderul (ez a gondolat azon alapszik hogy vannak nok akiknek megjon normalisan, de megis varandosak)

Nem tudom mit tegyek hogy ugy lassam a dolgokat amilyenek valojaban, szuleimnek errol nem beszelhetek, teljesen ossze roppananak (szoszerint).

A kerdesem az az hogy, racionalis ez a felelem? Tenyleg van mitol feljek? Lehetseges hogy megjott es ennek ellenere lehet valami (faj a mellem, de lehetseges hogy a mellem csak nő/fejlodik.Mas szokatlan nincs semmi)

Baratom is odafigyel ilyenekre ami sokat segit de nagyobb reszt felelemmel vagyok teljes.

Elmenjek orvoshoz megnezetni?

Tudom hogy nagyon kenyes tema, de orulnek mas emberek meglatasaira.

Koszonom.

21/L



2018. jan. 20. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem reális, a terhességet az otthoni terhességi teszt kimutatja, de neked fontosabb lenne egy pszichiáter. A 4 napos késés pedig nem is késés csak simán hosszabb ciklusod van.
2018. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Először is: első körben elég terhességi tesztet vásárolnod, nem kell vérvételre meg orvoshoz menned.

Másodszor: segítő szándékkal vetem fel, nem gondolkodtál még azon, hogy felkeress pszichológust, szexuálpszichológust ezzel az egésszel kapcsolatban? Én nem tudom, milyen a szexuális életetek, de erősen meglepődnék, ha azt mesélnéd, hogy tökéletesen el tudod engedni magad közben, mindig van orgazmusod, teljesen ki tudsz bontakozni és szabadon megéled a szexualitásodat. A neveltetésed, a szégyenérzeted gátat szabhat nagyon sok mindennek, és azt már te is felismerted, hogy ennek köze van a terhességtől való kóros félelmedhez is. Én azt javaslom, szakemberrel dolgozz közösen ezen a problémán, mert lehet akármilyen megértő és figyelmes a párod, ez olyasmi, amit neked kell lemeccselned önmagadban.

Harmadszor: egyáltalán nem racionális a félelmed, ezt jó, ha tudod. Nem fejtegetem hosszan, de az óvszer a legmegbízhatóbb fogamzásgátlási eszköz, és ha figyeltek, jól helyezitek fel, nem szakad ki, akkor hidd el, nem is fogsz teherbe esni. Viszont a folyamatos stressz és szorongás nemcsak terhesség-szerű tüneteket produkálhat, késleltetheti a menstruációdat, de hosszútávon rengeteg más fizikai és mentális tünetet fog okozni.

2018. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszaitokat. Nagyon sokat segitett. Viszont meg johetnek mas valaszok, kivancsian olvasom oket.
2018. jan. 20. 19:36
 4/9 A kérdező kommentje:

elso valaszolonak:Szia!

Kiegeszitenem a kommentem : Tulajdonkeppen azert nem gondoltam hogy most csinalok egy tesztet itthon (ha bar hasznaltam korabban)

mert ugy gondoltam nagyobb hiba valoszinuseggel jar az otthoni teszt mint egy vervetel. Ez is azt mutatja hogy a paranoiam rosszabbodik mert hasznaltam korabban, most mar nem bizonyul az sem "biztonsagosnak" szamomra.

2018. jan. 20. 19:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért így, hogy a tesztnek sem hiszel, elég aggasztó a helyzet.

Nyilvàn nem àrtana beszélned erről szakemberrel, aki tudna segíteni szabadulni ettől az irreális félelemtől.

Esetleg kiegészítő védekezésre nem gondoltàl a gumi mellett? Hàtha az is pluszban kicsit megnyugtatana. Írass fogamzàsgàtlót, ahhoz úgyis el kell menni dokihoz, ott meg is bizonyosodhatsz, hogy nem vagy terhes. Aztàn ha dupla védekezés mellett is rettegni fogsz, muszáj lesz elmenned egy pszichológushoz.

2018. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A gyógyszert +óvszer használatát javasolnám Neked. Ha így is aggódsz, akkor irány egy pszichológus. Én is vallásos családban nőttem fel, nagyjából tudom hogy mit érzel.
2018. jan. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

koszonom hozza szolasod. A gyogyszeren elgondolkodtam, viszont nem tudnam hol "titkolni" a gyogyszert. Egyszer volt egy ovszer nalam, valahol melyen a taskamban amit anyam megis talalt, mikor az irataimat kereste.

Kiderulne hogy gyogyszert hasznalok, azt nem tudnam kimagyarazni.

Sajnos a gyogyszert utolso opcionak szeretnem bevonni az eletembe. Nagyon neccesnek tartom. Tartok tole.

Viszont az a kerdesem hogy ha megjott akkor nincs mitol "tartanom" sikeresen vedkeztunk viszont hallodtam olyan helyzeteket hogy megjott az illetonek es megis volt valami.

Ettol mennyire kellene tartanom?

2018. jan. 21. 15:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemcsak szexelés miatt szokás fogamzásgátló tablettát szedni, sokan a rendszertelen ciklusra kapják, vagy más egészségügyi okból. Szóval ha félsz, hogy anyukád megtalálná nálad a bogyókat, akkor meg lehet mondani neki, hogy nőgyógyászati okokból szeded a tablettát.
2018. jan. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a tabletta mellett is paráznál. Pszichológushoz sem kell menned. Ez az egész egy dolgot jelent: félsz, hogyha kiderülne, hogy szexelsz mit szólnának a szüleid. Akkor is paráznál ezesetben a terhességtől ha a barátogról 10doki megállapítaná, hogy 100%ig steril. A megoldás: anya, apa! Nagy vagyok, szexelek! Tudom miről beszélek. Az egyetemen volt egy mélyen vallásos szobatársam. Elkerült koliba 400km-re a szülőktől. Az lett a vége, hogy 3 hónap alatt ő lett a legnagyobb partyarc. Minden buliban a legrészegebb.... sőt, egy szép hajnalban megkért, hogy menjek az ügyeletre mert kell neki a 72órás tabletta, de nem meri saját nevére kérni.... hát elmentem. A doki meg akart vizsgálni. Nekem épp akkor volt meg. Na valahogy kimagyaráztam, hogy most ne vizsgálódjunk. Innentől kicsit jobban odafigyeltem rá. Elmentem hozzájuk egy hétvégére, úgymond segíteni elmagyarázni a szülőknek, hogy a kislányuk már nagylány, és bizony szexel, meg ilyenek. Sőt, szórakozni is jár. Nem volt egyszerű! A lényeg: a megoldás csak annyi, hogy beszélj a szüleiddel!
2018. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!