Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor könnyű vagy nehéz...

Most akkor könnyű vagy nehéz teherbe esni? Mitől függ ez az egész?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam hogy hogy lehet az hogy akik tudatosan tervezik a babát azok sokszor nagyon nehezen esnek teherbe. Pl anyukám is a tesómnál másfél évig próbálkoztak.. Pedig nem volt idős, és nem is gorcsoltek rá. Aki meg mondjuk úgy szexel hogy 'időben kiveszi' azoknál meg azonnal jön a baba.


Ti mennyi idő alatt estetek teherbe? Akik tudatosan tervezték. És akik megszakított közösülést alkalmaztak és terhesek lettek mennyi idő után?


2018. jan. 31. 07:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Nekunk nem volt tudatos.gyogydzer mellett sikerult a fiunk.egy hónap alatt.

Most tudatosan a 2.hónapban vagyunk a projektbe.

2018. jan. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azta :O gyógyszer mellett hogyan?
2018. jan. 31. 08:02
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Ennek több oka van.


1. Általában aki véletlen, nem-akarva lesz terhes, az fiatal, amikor még termékenyebb egy nö általában, idösenn (30 körül/fölött) már nehezebb.


2. Aki feltétlen "akar" gyereket, az a legtöbbször elkezd "tudományosan" próbálkozni és ez a stressz erösen akadályozza a teherbeesést. Viszont a jó és spontán szex elösegíti!


3. Emellett vannak nök, akiknek valami okbol nem, vagy nehezen sikerül a terhesség - pl mert a hormonrendszere nem jól müködik, és vannak, akiknek optimásis és ezért bármikor teherbe tudna esni.


4. Olyan viszont igen ritkán van, hogy ugyanaz a nö, ugyanazzal a partnerrel egyszer könnyen, egyszer meg nehezen esik teherbe, kivéve, ha közben a termékeny idöszaka végére csúszott.

2018. jan. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Vagy nem jól szedte, vagy valami gyengítette a hatását, csak ő ezt nem vette figyelembe. Itt mindenki gyógyszer mellett lesz terhes.


Lehet, hogy szó szerint gyógyszer mellett. A gyógyszer mellettük volt szex közben.

2018. jan. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen alkati adottság, szerintem. Olyan is van, hogy egyik párral nem jön a baba, a másikkal azonnal. Előre nem lehet tudni. Illetve van benne egy adag szerencse is.

Mi szerencsések vagyunk, minden gyerek 1-2 hónapon belül megfogant. Biztos, hogy nem mernék azzal játszani, hogy kiveszi időben.

2018. jan. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Ugy lettem gyogyszer mellett h elkaptam egy hasmenös virust.es nem pótoltam.
2018. jan. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
6 honap utan sikerult teherbe esnem, h a nogyogyaszom azt mondta nem lesz egyszeru (petevezetekem tele volt tuszokkel). Mig a baratnom teljesen egeszseges de mar 1,5 eve nem jon a baba.
2018. jan. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Eltervezett volt a baba, első hónapban teherbe is estem. 26 N
2018. jan. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Konnyebb, vagy nehezebb, fugg a partol is, de ugyanannal a parnal is alakulhat igy is, ugy is.

Nekem tobb vetelesem volt, vannak gyermekeink is, emiatt mar “sokszor” voltam terhes (6szor osszesen).

Tervezett terhessegek voltak, de “ragorcsoles” nelkul, egyutt voltunk, amikor jol esett es nem vedekeztunk, ennyi. Konkretan 1-3 honap alatt teherbe estem. Most is epp ugy vagyunk vele, hogy johet baba, ha ugy alakul, de kozel egy eve nem vedekezunk es nem esek teherbe (igaz, hogy most sem figyeljuk egyaltalan, hogy mikor lenne idealis egyutt lenni). Semmilyen orvosi problemank nincs, ami indokolna ezt, megsem jon most ossze.

2018. jan. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
#6 Akkor te nem gyógyszer mellett lettél terhes, hanem védekezés nélkül.
2018. jan. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!