Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párom 32 éves, együtt élünk,...

Párom 32 éves, együtt élünk, legtöbbet velünk van az 5 éves lánya is. Volt már egy ezelőtti felesége, vele szetmentek ahogy megszületett a baba. Én 21 éves vagyok és terhes, de tudom hogy nem áll készen egy gyerekre. Hogyan mondjam el neki?

Figyelt kérdés
Felhozná az anyagi helyzetet, pedig ő is keres és a szüleim is tudnának segíteni. Nem akarom elvetetni ezt a kisbabát. Együtt élünk, minden rendben van, de felek hogy rámenne erre a kapcsolatra ez az egész. Mi lesz ha azt mondja h hat pedig neki nem kell megegy gyerek? Pedig tervez velem csak pár év múlva szeretne babát.

2018. febr. 2. 14:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Miert nem huzott gumit ?
2018. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
64%

Talán nem kellett volna gyereket vállalni, amíg nem vagytok felkészülve rá. Ő azért nem, mert ahogy mondta, majd pár év múlva akar, te meg azért nem, mert "pedig ő is keres és a szüleim is tudnának segíteni." másoktól várnád, hogy gondoskodjon a gyerekedről.


De mindegy, a gyerek már ott van a hasadban. Légy felnőtt, és állj elé. Vagy rámegy a kapcsolat (amit meg is érdemelnél), vagy nem (ha szerencséd van).


Védekezésről nem hallottál??? Ja tudom: gyógyszer mellett fogant...

2018. febr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
52%
Beszélj vele errol, nem szabad halogatni...sajnos elég sok esélyes a dolog. Jól megvagytok meg fogja érteni és belátja,hogy miért másabb 2 év múlva most is lehet. Nem akar akkor lehet késobb is ezt hozza majd fel
2018. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
60%

Hát a gumiról nem hallottál még?!

Meg ő sem...


Ha valaki nem akar gyereket, az bizony védekezik - nálatok ez elmaradt (persze, "védekeztetek"), most megint a gyerek fogja meginni a levét.

2018. febr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%

Ezt tőle fogod megtudni és vele kell megbeszélned.


Általában a variációk:

Megtartod és ő is marad.

Megtartod és ő megy. Gondold át, megbirkózol-e vele egyedül.

Elveteted, de ez megmérgezi a kapcsolatot, pláne hogy te megtartottad volna, és te mész.

Olyan ritkán van, hogy elveteted és boldogan éltek tovább, csak ha ez nagyon közös akarat.


Visszacsinálni nem lehet sehogysem. Ha nem csak kamuzott, hogy hosszú távra tervez veled és pár év múlva szeretne babát, akkor marad és a gyerek is. És ha neked sem csak kamu, muszáj lesz hamarabb felnőnöd a gyerek és a család érdekében, mert azt egy kapcsolat sem tolerálja, ha félig a szülők tartják el a közös gyereket.

2018. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
Ha még nem állt készen a gyerekre, nem véletlenül hagyta el az előző párját. Ha mondta, hogy pár év múlva szeretne gyereket, akkor ez biztosan így van. Mindenképp mondd el neki, aztán majd eldől, mi lesz.
2018. febr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem akar gyereket, te meg terhes vagy és meg akarod tartani.

A legtöbb kapcsolat itt ér véget. Ha elveteted, akkor te nem fogod túltenni magad rajta. Ha megtartod, akkor ő fog elhagyni. Az exét is otthagyta, nem fogja melletted tartani, hogy neked is lesz egy gyerek.

Te pedig gondold át, hogy az apja nélkül mennyire tudsz vállalni egy gyereket. Mit tudsz neki megadni egyedül. A szüleidre se támaszkodhatsz örökké.

2018. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
54%

"Miert nem huzott gumit ?"

"Védekezésről nem hallottál??? Ja tudom: gyógyszer mellett fogant..."

"Hát a gumiról nem hallottál még?! "

Nem tudom, hogy jönnek egyesek ahhoz, hogy válasz helyett felelősségre vonják a Kérdezőt...

Kérdező, szerintem így mondd el, ahogy nekünk, aztán majd juttok közösen valamilyen elhatározásra.

2018. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%
"Felhozná az anyagi helyzetet, pedig ő is keres és a szüleim is tudnának segíteni." TE miért nem védekeztél ha a szüleid segítsége is kell a gyerek eltartásához? Nem bírom az ilyen nőket.. Pottyantok, de tartsa el más . És csoda hogy úgy kezelnek minket mintha MIND azért szülnénk hogy megtartsuk az aktuális faszit???
2018. febr. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
40%

Valóban nem túl jók a kilátások.. Esetleg érdemes lenne elmenni párterápiába, hiszen neki sem jó, ha ismét kimenekül a felelősség alól, 32 évesen kezdhetne már ezzel valamit.

Amúgy az örökbeadás is egy jó megoldás, ha a szülésig nagyon nem rendeződik a helyzet.

2018. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!