Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mert valaszt nehany no sperma...

Mert valaszt nehany no sperma donort akar idegentol (es egyedul is neveli) a teherbe eseshez, a pl rovidtavu, vagy barmilyen kapcsolat helyett?

Figyelt kérdés

Remelem nem volt serto a kerdesem, nem annak szantam. Csak ezen gondolkodtam ma, hiszen vegulis egyedulallo anya lessz, ez pedig rengeteg koltseggel jar amikor egyszerubb megoldas is lehetne ra. Bizonyara megvan az oka miert, erre lennek kivancsi.


Bocsi meg 1x ha hulyen fejeztem ki magam.



2018. febr. 14. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem minden nő eshet teherbe természetes módon, ezért az alkalmi kapcsolat ilyen szempontból kizárva. A másik oldala, hogy a spermadonor tesztelve van(nem mindenki lehet az sem) míg az alkalmi partnerről semmit se tudsz. A harmadik dolog pedig, hogy nem minden nő akarja lehúzni az apát az "egyszerűbb megoldás" gondolom erre utal az írásodban. Sok nő egyedül is fel tud nevelni egy gyereket mert olyanok az anyagi körülményei, de nincs partnere viszont vágyik a gyerekre. Sokkal korrektebb így, mint "bepalizni" valakit egy gyerekkel.
2018. febr. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom elég kockázatos belemenni védekezés nélkül egy egyéjszakás kalandba, mivel nemi betegséget is összeszedhet. Ráadásul magyarázkodnia kellene, ha a pasi gumit akarna húzni. És ugye egy alkalomból kevesebb is az esély hogy spontán megfogan a baba, mint mesterséges megtermékenyítés által.
2018. febr. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A spermadonor lemondott az apai jogairól és nem is kötelezhető semmire.

Egy futó kaland után lehet, hogy egy életen át hadakozhat a gyermeke apjával, aki részt akar venni a gyereke életében. Nem veheti biztosra soha, hogy nem bukkan fel az életükben, hogy "Te Gizi, neked van egy 6 hónapos gyereked, én meg kiszámoltam, hogy pont akkor voltunk együtt, és a szeme is az enyém."

2018. febr. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Egy ismerősömnek 4 gyereke van 4 kalandból....4 apasági per, 4 gyerektartás, ráadásul az egyikről csak akkor tudott, mikor pénz kellett.

Tény, hogy balfék volt, mert nem védekezett, de a nők is undorítóan viselkedtek.

2018. febr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy írták, egyrészt az apasági része, másrészt a donor nagyobb eséllyel hoz remek géneket. És szexuális úton terjedő betegségeket sem terjeszt.


Arról nem is beszélve, hogy nem mindenki érzi magát akkora kapcarongynak, hogy fűvel-fával dugjon adott esetben hónapokon keresztül, mire végre besikerül a gyerek. Nekem a lelkem kiölné, ha állandóan más pasit kellene magamra engedni csak ezért, joggal érezném egy darab kakinak magam...

2018. febr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egy filmbe lattam a napokba hogy egy no emelett dontott mert nem volt parnere es babat akar.. Amiatt gondolodtam el ezen leginkabb. Nagyon koszonom a valaszokat.

Igy mar teljesen ertheto ez a dontes. Sok olyat irtatok pl hogy az apja jelentkezhet stb, ami eszembe se jutott volna.

Igy kicsit jobban atlatva, mostmar en is azt gondolom hogy jo dontes:) koszonom.

2018. febr. 15. 11:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Még 1 dologgal kiegészíteném én is, az pedig a gyerek érdekei olyan szempontból, hogyha a spermadonorral anya összefut véletlenül, akkor sem fogja tudni egyik sem, ki kicsoda, és a gyerek sem fog kérdezősködni.

Ám ha a 3-as által vázolt dolog következik be, a gyerekben is törést okoz, ha x évesen megtudja, hogy "Ő itt a Béla, vagyis az apád"...

2018. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez is igaz, koszonom a valaszokat. :)
2018. febr. 15. 15:41
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan nőt, akinek így lett gyereke. Ő nem akart kapcsolatot, egy éjszakás kalandot, csak egy gyereket magának. Plusz a spermadonorok szűrve vannak, gondolom senki nem akar örökletes betegségeket tovább adni. És még a külső jegyeket is "kiválaszthatta". Igaz erre semmi garancia nincs, hogy az apára fog hasonlítani, de az ismerősöm pl. egy szőke, kék szemű gyereket akart, ilyen külső jegyekkel rendelkező donort keresett. (Meglepődtem, mikor azt mondta, hogy tiszta apja és akkor mondta, hogy a leírás alapján rá hasonlít.)
2018. febr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

Fura ez így is, úgy is, valami defekt van az ilyen nőben az biztos. Mert így eleve kizárja a boldog család lehetőségét is? Megfosztja a gyerekét attól, hogy apja is legyen?

Gondolom talán azoknál fordul elő akiknek szintén nem volt apjuk vagy nem törődött velük így ez a modell van előttük, hogy apa nem is kell.

2018. febr. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!