Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a legjobb védekezési...

Mi a legjobb védekezési módszer szeretkezéshez? Vagy melyik kombináció?

Figyelt kérdés
2018. febr. 19. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

En szedtem fogamzasgatlot evekig, majd szinten evekig hasznaltam huvelygyurut, illetve hormonalis spiralim is volt (Mirena). Mindegyik mukodott, de rendesen alkalmaztam ezeket, ahogy kell.

Ha rovid tavu kapcsolatom volt (vagy epp maskepp nem vedekeztem tartos kapcsolatban), akkor ovszereztunk, azzal sem volt semmi gond, baleset soha.

Ezek kozul batran ajanlom barmelyiket, nyilvan egyeni, hogy kinek melyik jobb, hasznalhato.

2018. febr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami NEM módszer, az az megszakítás meg a naptármódszer, ezek et csak akkor lehet alkalmazni, ha nem gond egy esetleges terhesség.


Ami megbízható, az a tabletta - de ennek vannak egészségügyi kockázatai, illetve a hüvelygyürü.


Az óvszer elöírás szerüen alkalmazva gyakorlatilag biztos, de ha netán baleset történne (gumiszakadás), azt egyböl észre lehet venni és fel lehet iratni 72 órás tablettát.

Azonban ha rendesen használják és nem valami olcsó vackot vesznek, akkor gyakorlatilag nincs olyan, hogy kiszakad - nálunk 25 év alatt egyetlen egyszer sem fordult elö.

2018. febr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Évekig használtunk gumit is, tablettát is: nem volt soha gond. Ki se szakadt, terhes se lettem. Pedig a termékenységgel aztán nincs gond: első hónapban sikerült mindhárom gyerek.

Szoptatás alatt gumi, egyébként fogamzásgátlóval védekezünk.

2018. febr. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Fogamzásgátló tablettát szeretnék szedni, csak félek, hogy az orvos nem jót ír fel és nem fog hatni. Egy terhesség még korai

lenne a kapcsolatomba, meg nem is tudnám miből eltartani. Ezért érdekel, hogy melyik a legjobb módszer.

2018. febr. 19. 08:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tabletta sokaknak okoz problémát (nekem is), így én azt nem tudom ajánlani mert sose tudhatja az ember, hogy nála mi lesz.

Óvszer megfelelő használattal kellően biztonságos egy nemkívánt terhesség megelőzésére. Ezt ki lehet egészíteni a naptármódszerrel, úgy hogy a legesélyesebb napokat kihagyjátok esetleg.

Spirálok amiket évekig a testedbe helyeznek szerintem nem olyan jók, több esetről hallottam hogy elmozdult a helyéről és nehezen észrevehető.

2018. febr. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyász első alkalommal kell, hogy kérjen vérvételt. Ebből kiderül az, ha pl. trombózis hajlam van, és nem szedheted.

Lehet, hogy nem az első fajta lesz a legjobb. Ilyen esetben beszéld meg vele, hogy milyen mellékhatások vannak, és váltani szeretnél. Van már ezer féle, nem mindenkinek jó ugyanaz.

Első hónapban biztos, ami biztos: használjatok gumit. És egy csomaggal legyen mindig otthon! Egy hasmenés, antibiotikum kúra, stb. esetén használjátok. Arra figyelj, hogy ugyanakkor szedd. Esetleg állítsd be a mobilod addig, amíg megszokod. Nekem ott van a tabi a fogkefe mellett, az esti rutin része.

Tabletta mellett általában úgy esnek teherbe, hogy volt valami gikszer. Pl. a grapefruit is gyengíti. Olvasd el a tájékoztatót többször is, hogy az ilyen apróságok ne okozzanak gondot.

2018. febr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szülés előtt tablettát szedtem, de megszüntették azt, ami a legjobb volt.

Aztán szülés után a dokim javasolta a hüvelygyűrűt.

Ez azért is jobb, mert nem kell naponta ügyelni rá, hogy ugyanakkor bevedd, és sokkal kevesebb hormont tartalmaz, mivel helyileg hat, nem a gyomorban szívódik fel.


Nekem bevált. AMikor gyereket akartunk, elsőre összejött, szóval a termékenységgel nincs baj. Már 5 éve használom a hüvelygyűrűt, és nem volt vele gond. Én ajánlom, nekem bevált.

2018. febr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Fogamzásgátló tablettát szeretnék szedni, csak félek, hogy az orvos nem jót ír fel és nem fog hatni."


HA a tabletta nem megfelelö, attól még ugyanúgy hat - tehát nem lehetsz mellette terhes -,csak a mellékhatások azok, ami miatt nem jó, ha azt a tipust szeded.

De sok embernek a gyógyszer helyett jobb - kevesebb mellékhatása van, de biztos - a hüvelygyürü.


Keress normális orvost és vele beszéld meg, ha tablettát akarsz, ha az elsö fajta nem is igazán jó neked, tud másikat írni, és így meg lehet keresni azt,ami neked optimális.

2018. febr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. febr. 19. 17:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Óvszer, valamint a hormonális eszközök. Illetve kissé rosszabb, de még viszonylag megbízható módszer a pesszárium. Magukban is jók, ha pedig ezek közül kettőt kombinálunk, akkor szinte totálisan kizárt a teherbeesés.

Ha vadideggel szexelsz, akkor viszont muszáj gumit használni a betegségek elkerülése miatt.

2018. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!