Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulinrezisztencia vizsgálatr...

Inzulinrezisztencia vizsgálatra küldött a doki de csak két pontosra, így is kiderul ha gaz van?

Figyelt kérdés
Mert most olvastam, h a három pontos kellett volna :-/ de nekem csak 0 és 120 perces volt.
2018. márc. 6. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom az orvos tudja, mire adott beutalot, vagy orvos vagy?

🙂

2018. márc. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Menj vissza az orvoshoz, mondd el neki, hogy a neten te azt olvastad, hogy 3 pontos kellett volna, de ő csak 2 pontosra küldött, hidd el, nem kell többet oda menned. Nem semmi, ő évekig tanul keményen, gondolom már praktizal is pár eve, de te aztán felül tudod írni egy interneten olvasott infó alapján.
2018. márc. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Miért ez a hangnem? Nem egy oldalon olvastam, hanem több hivatalos szakmai oldalon is, mindenhol azt írtak hogy ir megállapításához 3 pontos vizsgálat kell, a 2 pontos nem elég.

Egyébként meg nem találkoztatok már idióta orvossal? Szerencsések vagytok, én többel is. Volt olyan nődoki aki 6 teljes hónapig felre kezelt. Illetve olyan gyermek neurológusnal is voltam már aki az egy honapos (egyébként koraszülött) gyerekemet tsmt tornára akarta küldeni (ha valaki nek tudna, a tsmt-n 3 honapos kor előtt a gyerekre ra se néznek mert nincs értelme). És ha most kedvem lenne, irhatnék még jó pár sztorit. Pl nődoki aki ki akarta venni anyám méhét, utólag kiderült h teljesen indokolatlanul. Szóval nem, nem bízok vakon az orvosban, főleg h sajna előfordulhat h végig puskazta az egyetemet vagy egy alkalmatlan slendrián valaki. Ha lehetőségem van mindig utananezek én is a dolgoknak. Amúgy én is egészségügyi szakon, egyetemen végeztem......volt olyan csoport mtársam aki nem tudta , h mi a különbség a vírus és a baktérium között pedig 4 éven keresztül tanultuk. Ehhez képest le diplomázott. Erről ennyit.

Olyanoktól várok választ akiknek 2 pontos mellett is kiderült.

2018. márc. 6. 10:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elég a 2 pontos.

Azért van 3 sőt 5 pontos mert az pontosabb választ ad.Mert a 60 percesnél van a csúcs.

Első körben elég főleg ha azon is látszik az eltérés .

Egy normális endokrinológus tud belőle olvasni.Ha nem ért hozzá tők mindegy hány pontosat kér mert rávágja,hogy jó.

Saját tapasztalat.

2018. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még régebben állapították meg, kétpontos volt, 2*1000 mg merckformint szedek. Nyilván minél több pontos, annál jobb, pontosabb az eredmény. PM alulműködésem is van. Diéta + met + mozgás mellett is gyenge volt még a peteérés (végre lett, alacsony volt progi), Clostyval csináltunk "erősebbet". Így van három gyerekem. 😊 A metet szedtem mindig a szülés előtti pár hétig, a szoptatás miatt tettem csak le.
2018. márc. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát jól olvastad. Ha súlyos az ir kiderül abból is, de ha csak közepes nem biztos.
2018. márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hat az remek :-/
2018. márc. 6. 11:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos. Ha a 120 perces értéked rossz, akkor kiderül. Ha az nem rossz, csak a 60 perces, akkor nyilván nem.

Bár hozzáteszem, hogy igazi konszenzus még az inzulinrezisztencia diagnózisára sincs. Mármint nincs egy meghatározott, tankönyvekben leírt érték, hogy akkor ettől kezdve inzulinrezisztencia. Illetve van, csak már nagyon túlhaladott, olyan értéknél van, ami már nagyon durva IR. Ezért van az is, hogy az egyik inzulinértékre az egyik doki azt mondja, hogy "tökéletes", a másik meg azt, hogy "ez már IR".

Tapasztaltam ezt én is, pedig orvos vagyok:)


Személyes véleményem az, hogy 3 pontosnál kevesebb pontosat nem érdemes kérni, nálunk ha felmerül az IR, 3 pontos az alap.

2018. márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor megismételtetem 4 hónap múlva. :-/ vagy 5.

Mondjuk nekem arra kimondott tunetem nincs, pl nincs menzesz zavarom és nem vagyok szőrös...a hajam mondjuk hullik és állandóan fáradt vagyok. De más tünet nincs. Hamar leesik a vercukrom.

2018. márc. 6. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!