Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi a normàlis hìzàs...

Mennyi a normàlis hìzàs terhessèg alatt? Ki mennyit hizott?

Figyelt kérdés

2018. márc. 7. 17:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az orvosom 13kg-ot "enged", az elsővel 6, a másodikkal 9-et híztam
2018. márc. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%

Biológiailag 10-12 kg az, ami indokolt - a baba plusz a placenta súlya, a méh növekedése illetve terhességhez szükséges plusz vérmennyiség súlya, és pár kg tartalék az anyának.


Aki efölött hízik, az tényleg hízik és ez az, ami utána rajta is marad.

2018. márc. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Az elsönél 8kg-mal lettem nehezebb, a másodiknál 9-cel, a hatmadiknál 12-vel, de akkor ikreim lettek.


Szülés után két héttel az eredeti súlyomnál voltam.

2018. márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
14 kg-ot híztam!Nálunk 15 volt a,,megengedett''!Most,szülés után 4 hónappal, a várandósság előtti súlyom néz vissza rám a mérlegről!
2018. márc. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat. Akkor èn màr soknàl tartok szerintem. 21 hetesen 8 kg
2018. márc. 7. 17:54
 6/17 anonim ***** válasza:

Én semennyit nem híztam, hanem fogytam. 75 kg-al kezdtem a terhességet, 80 kg-al mentem szülni, szülést követően közvetlenül 73 kg voltam. Mondjuk nekem eleve túlsúlyom volt. A fiam 3960 grammal született.

A normális hízás, ami csak a baba, illetve minden egyéb más az olyan 10-12 kg. Aki ezen felül hízik, az magára hízik. Viszont ha valaki eleve soványan kezdte a terhességet, az nem jelent gondot, ha éppen 18 kg-ot hízik, hisz rá eleve ráfért volna némi plusz súly. Viszont aki nem sovány, annál ettől nagyobb súlygyarapodás emelheti a terhességi cukorbetegség kialakulásának kockázatát.

2018. márc. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen sok. Én 25 hetesen tartottam 10 kg-nál. Attól is függ mennyiről indulsz. Most 38. hétben 17 kg-nál tartok, de ezt már egy hónapja tartom. Nőgyógyász egyszer se kérdezte a súlyom, védőnő pedig azt mondta nekem teljesen normális.
2018. márc. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

20 kilót híztam, senki nem szúrt le emiatt, de tény, hogy ha csak 15 lett volna, akkor nem maradt volna rajtam fölösleg.

Én nem a kilót nézném a helyedben hanem a zsírt. Ha vizesedsz, az majd lemegy. De ha a zsír miatt hurkásodsz akkor az nem a baba miatt van hanem az étkezésed miatt.

Ha úgy látod alapvetően nem változtál külsőre, akkor teljesen jó tempóban haladsz.

2018. márc. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28 kilót híztam. A doki nem szólt semmit, a védőnő se. 4 kiló maradt rajtam, biztos, hogy vizesedtem, bár nem a tipikis helyeken. Gyűrűjeimet tudtam hordani, cipők se szorítottak. Ez a hízás nem normális amúgy. Rengeteget zabáltam, azt hittem több marad majd rajtam. Most 9 hetes vagyok és 3 kilónál tartok pedig most figyelek a kajára, nem tudom mi lesz így:(.
2018. márc. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Ès ti valamilyen krèmmel,esetleg olajjal kentètek a pocakotokat,hogy ne repedezzen szèt a bőr?
2018. márc. 7. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!