Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Barnázás. Mi lehet az oka?

Barnázás. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

A volt párommal védekezés nélkül szexeltünk, mert azt mondtuk örülnénk neki, ha becsúszna a baba, de hónapok próbálkozásai alatt sem sikerült. Sajnos különváltak útjaink és újra találkoztam azzal az emberrel, akit már évek óta szeretek... és ő is engem. Lelkileg nagyon közel állunk egymáshoz, nem csak a párom, hanem a legjobb barátom is. Nagyon sok mindent éltünk át együtt, így megerősödött a kapcsoltunk. Több okból kifolyólag sem lehettünk együtt, de most úgy éreztük, hogy eljött a mi időnk. Egymásnak estünk és nem gondoltunk a védekezésre... A ciklusaim 27 naposak, mi a 6-7. napon voltunk együtt. Azokon a napokon és az utánna következő egy, két napban feszült a mellem, szurkált a hasam (gondoltam is, biztos peteérésem van). Tehát március elsején múlt el, és március 23-án kell megjönnie a naptár szerint. Az ovulációm legerősebb napja mára esik, de 4-dikétől esélyes... Múlt éjjel sokáig fent voltam és amikor kimentem a mosdóba észrevettem, hogy barna folyásom van. Soha nem fordult velem ilyesmi elő ciklus közepén. Nagyon sok cikket olvastam arról, hogy egy nagyobb orgazmus kiválthat tüszőrepedést és arról, hogy a spermium akár napokig is eléldegélhet. Illetve arról is megjelent egy Ausztrál tudósok által kiállított tanulmány miszerint a női szervezet ellenérzi a hímivarsejteket, hogy kompatibilis-e biológiailag és, hogy ez a magyarázata annak, hogy sok párnál nem sikerül a fogantatás.

Évek óta erre az alkalomra vártunk, és tudom, hogy a nőknél a lelki és tudatalatti sík is nagyon befolyásolja ezt, nem rég téma volt épp pszichós körökben. Két napja azt álmodtam, hogy volt egy barnázásos beágyazódásom, pedig nem gondoltam napközben arra, hogy terhes lehetek, az előzőleg megért sikertelen hónapok miatt.És az aktus után... valahogy furán éreztem magam, mintha megváltozott volna valami.

Lehet ez ovulációs folyás is...vagy horonváltozásos.. szóval nem zárok ki semmit.Csak szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

22/L



2018. márc. 9. 09:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Általában: lehet ovulációtól (ciklus közepe, max. 1 nap), beágyazódástól (menzesz előtt egy héttel, max. 1 nap) vagy több napig menzesz előtt progeszteronhiánytól. Ezen túl lehet a barna folyás bakteriális fertőzés jele, ha szex után jelentkezik, valami sérülés vagy méhszájseb tünete is.

(Máskor megfontolandó lenne legalább utána az esemény utáni tabletta, ha mégsem annyira fix még ez a kapcsolat.)

2018. márc. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!