Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Belezavarodtam ebbe a kesoi...

Belezavarodtam ebbe a kesoi peteeresbe, meg szerintem mar ugy az egeszbe. Valaki elmagyarazna/kijavitana? Koszonom.

Figyelt kérdés

Olvastam itt sokszor hogy a kesoi peteeresnel a teszt kesobb mutatja ki a terhesseget, ezt ha jol ertem olyasmit jelent hogy kevesebb mint 14 nap telt el a mensiig a peterestol? ( a 14.napig tortenik meg a beagyazodas?)

Viszont ilyenkor ha pl 1 het telt el, szinten kimarad a menstruacio de csak ra 1 hettel mutatja ki? Hogy marad ki a menstruacio ha nem tortent meg teljesen a beagyazodas?



2018. márc. 17. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A beagyazodas nem 14 nap, hanem olyan 5-10 nap kornyeken van, ez valtozo.

Ha kesobb van oeteeres, akkor a mensi is annyival kesobb jon, ha van terhesseg, ha nincs.

Az, hogy megjon a mensi, egy folyamat resze. Ugye peteeres utan a petesejt helyen sargatest alakul ki, progeszteron termelodik. Ezzel megkezdodik a lutealis szakasz, ami altalaban (de nem mindenkinek) 14 nap.

Amig a progiszint magas, addig nincs mensi. A sargatest kb 14. nap kornyeken megszunteti a progeszteron termeleset, a progiszint leesik, a mensi megjon, ha nincs baba.


Ha megtortent addigra a beagyazodas, akkor viszont a sargatest termeli tovabb a progit, azaz nem lesz mensi.


Ha neked ebben a ciklusban a 14. nap helyett 21. napon reped meg a tuszo, akkor a 21. napon kezdodik meg a 14 napos lutealis szakaszod (vagy amennyi neked, nem tudom). Ha nincs baba, akkor 35 napnal szamolhatsz a mensire, ha van baba, akkor a progi termelodik tovabb es nem jon meg a mensid a 35. napon, lehet tesztelni.

A mensi igy is, ugy is kesobb jon, mert nem a baba miatt nincs mensi kb 14 napig a peteeres utan, hanem a progi miatt, ami baba nelkul is van.


Szoval ha kesik a peteeres, akkor nem szabad a mensit a szokasos napra varni, mert meg nem tart ott a ciklus. Valojaban az meg nem a ciklus vege, annyi napot ra kell szamolni, amennyivel csuszott a pereres is.

2018. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem, nem jól gondolod. Egy átlagos 28 napos ciklussal rendelkező nőnél kb. a 14. napon van ovuláció. Ilyenkor a legjobbak az esélyek ahhoz, hogy terhes legyen a nő. A megtermékenyítés nem feltétlen történik meg azonnal, lehet, hogy eltelik 1-2 nap is. Erre még kb. 10 nap a beágyazódás, tehát itt már a nő a ciklusának kb. a 25-26. napjánál tart. Ha valakinél később van ovuláció, pl. a 17. napon, akkor ez csúszik 3 napot, tehát az már a ciklusának a 28-29. napja. Tehát itt már a 28. napon vérzésnek kellene jelentkeznie, ami nyilván nem fog, de a teszt még a 28. napon nem fogja kimutatni, mivel még nincs hcg a szervezetben, ami egy hormon, ami a beágyazódást követően kezd el termelődni, és ezt érzékeli a teszt is a vizeletből. És vérzés pedig ettől nem fog lenni, mivel nem úgy zajlottak le a szervezetben a dolgok, mintha az illetőnél nem pont a beágyazódás zajlana. Bár lehet ettől függetlenül akár gyenge vérzés, bár ritka.
2018. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom, vegreee ertem:)
2018. márc. 17. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Normál esetben a peteérés kb a két menzesz közt félidöben van, azaz 28 napos ciklus esetében a 14. napon.

Ha ekkor történik az aktus, akkor nemsokára megtermékenyítödik a petesejt és az aktus után kb 14 napra már lehet pozitív a teszt, mert akkorra megtörténik a beágyazódás és a szervezet elkezd terheshormonokat termelni.

Ha megtörtént a megtermékenyítés, akkor utána nincs menstruációd jó pár hónapig.


Ha késöi a peteérés, akkor (még mindig a 28 napos ciklusra számítva) nem a 14. napon történik, hanem késöbb, pl. a 18 napon. Ekkor a megtermékenyítés illetve beágyazódás is késöbb lesz, mert egyszerüen minden elcsúszik ennyi nappal. Természetesen ilyenkor sem lesz menstruáció.

Viszont van olyan ritka eset is, amikor a várható menstruáció elötti napon van peteérés, ilyenkor a legtöbbbször ez a menzesz még normálisan megvan, mert a megtermékenyítés csak pár nap múlva fog megtörténni a petevezetöben.

Ilyenkor a teszt csak - a példában - 4 nappal késöbb lesz pozitív.

2018. márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitsegeteket. Igy mar sokkal jobban atlatom es erthetobb.
2018. márc. 17. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam a progeszteronhiány rövid luteális szakaszt is okozott. Minden hónapban a 20. nap körül van peteérésem, és 29. naposak a ciklusaim.

Mikor terhes lettem, akkor a menstruáció napján volt egy kis barnázás, ez két napig tartott, aztán semmi.

A peteérés után 15 nappal lett a teszt pozitív először. Vagyis majdnem egy hét késés után.

2018. márc. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!