Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért jó egy nőnek ha felcsiná...

Miért jó egy nőnek ha felcsináltatja magát és lelép a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Miért jó egy nőnek ha felcsináltatja magát és lelép a közös gyerekkel?

Persze vannak jogos esetek is, hogy nem jön ki a férjével, de sok esetet hallottam olyat is, hogy szinte semmi komoly indok nélkül lép le egy csaj a gyerekkel.

Bármely gyereknek szerintem jobb ha családban nő fel.



2018. márc. 17. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ha egy nő gyerekkel együtt kilép egy kapcsolatból annak mindig nyomós oka van.
2018. márc. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Biztos vannak olyan nők,akik apa nélkül képzelik el az életet gyerekkel. Ezt sosem fogjuk megtudni. Van akinek már az is nyomós oknak számít,ha pl.a férj / pár nem segít házimunkába pl.munka után. Vagy épp néhàny dologban eltér a véleményük. Esetleg elhidegül tőle a nő. Az én környezetemben nem ismerek ilyen esetet.
2018. márc. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Én szívesebben nevelek egyedül gyereket. Nem kell senkivel sem egyezkedni csak a fiam és vagyunk. Biztos más is gondolkodik így
2018. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha magamból indulok ki. 26 éves koromtól éreztem, hogy készen állok az anyaságra és szerettem volna gyerekeket. Az akkori párom erre nem volt alkalmas, mint kiderült, pedig az elején közöltem vele, hogy csak akkor kezdjünk bele, ha ő is akar, különben ne vesztegessük egymás idejét. Ő 9 évvel idősebben, komoly férfiként, felelőssége teljes tudatában mondta, hogy igen. Együtt is éltünk, míg 2 év múlva mondtam, hogy jöhetne már a gyerek, erre ő, hogy hát ne, meg már öreg hozzá, meg ilyenek. Pofáraejtés mesterfokon, szakítás, sebnyalogatás, aztán hirtelen már 30 voltam és kezdtem kifutni az időből, és azt vettem észre, hogy 2 féle férfi létezik.

1. Elvált/gyerekes

2. Nőtlen/gyerektelen, viszont 40 évesen sem volt esze ágában sem se komoly kapcsolatot, gyereket meg pláne nem.


Na, akkor elkezdtem bebiztosítani magamat anyagilag, hogy egyedül fel tudjak nevelni egy gyereket, és találtam egy férfi barátot, akit megkérdeztem, hogy adná-e a magját, kötelezettsége nem lesz. Belement.


Szerencsére erre nem került sor, mert az utolsó pillanatban 33 évesen (mert addigra lettem tök jól anyagilag és adtam magamnak időt, hogy megismerjek valakit, hogy mégiscsak legyen lehetősége a gyereknek családban, apával felnőnie) találkoztam a férjemmel, akivel közöltem, hogy nem várok évekig, hogy aztán 2-5 év múlva közölje, hogy nem akar gyereket és most húzzon el, ha nem akar.

Mondta akar, oké. Egyszer sem védekeztünk, ismeretségünk 2 hónapjában megfogantam, elvett és azóta boldogan élünk. (Ha lelépett volna, az sem érdekelt volna.) Sajna tesók nem lesznek a korom miatt, de az az egy legalább családban nő fel, pedig nagyon rezgett a léc.

2018. márc. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Mekkora bunkó az utolsó... A gyerekeid apjáról így beszélni szégyen... Neked tulajdonképpen nem is kell férfi, csak valaki, aki felcsinál, hogy lágyan gyereked, de arra magasról teszel, hogy a másik mit érez. Megérdemelnéd,hogy egyedül maradj
2018. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó, te szerencsétlen, tanulj már meg olvasni és értelmezni.


Az "A" férfivel együtt éltem és azt mondta, hogy akar családot, amikor meg arra került volna sor, akkor egyből nem akart, szóval megvezetett évekig és átb,szta a fejem.


Utána találkoztam "B" férfivel, akivel az elején közöltem, hogy családot akarok és gyerekeket és ha nem akar, akkor most lépjen le, ne rabolja az időmet, mert akkor keresek egy olyat, aki akar gyereket és engem. Ő azt mondta, hogy akar és elvett feleségül, és azóta is együtt vagyunk.


Úgyhogy mondd már meg, hogy hol voltam bunkó te görény? Az én fejemet ba.zták át és még én vagyok a bunkó? Amikor meg lefektetem a játékszabályokat és bebiztosítom magam arra az esetre, ha elhagyjnának, akkor ne kerüljek a gyerekkel az utcára, akkor is bunkó vagyok?


Mi van B+, nem tudod elviselni, hogy vannak, akik egyedül is képesek életben maradni a gyerekkel, és nem kell hozzá egy hím?


Amúgy boldog vagyok a férjemmel és a gyerekkel, mert becsüljük és szeretjük egymást.


De ha nem jött volna időben a férjem, akkor igen is "felcsináltattam" volna magam, mert az anyaság öröme nekem is jár, és mivel a hímek az esetek 90%-ában csak a ribiket szokták megbecsülni, akkor hát legyen, én is ribi leszek és akkor legalább lesz esély arra, hogy megbecsüljenek.

Szerencsére a férjem a maradék 10%-ába tartozik és maradhattam normális nő, aki a gyerekének normális családot tud biztosítani.


Jah, és azért használok vulgáris szavakat, mert a hozzászólásodból érződik, hogy csak ezt a fajta beszédet érted.

2018. márc. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4, (6)-os igazad van. Végtelenségig nem is lehet halasztani a gyerekvállalást, mert a biológiai órád ketyeg. Mindennek megvan a maga ideje. Mondom ezt férfiként is.

Van egy ügyvéd női ismerősünk. Nála totál bebiztosítva minden. Több saját ingatlana is van. Aztán sajnos 40 éves korába közölték az orvosok vele, hogy gyereket már nem vállalhat, illetve rizikós. Ugye itt is előtte 1-2 kisiklott kapcsolat, utána meg a karrier és rögtön ott van 40 évesen az ember egyedül.


Off: Olyan sztorik is érdekelnének, amikor már megvan a gyerek és mégis csak 1-2 év a kapcsolat utána, hogy ott miért lépnek le a nők?

2018. márc. 22. 09:01
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

"akivel közöltem, hogy nem várok évekig, hogy aztán 2-5 év múlva közölje, hogy nem akar gyereket és most húzzon el, ha nem akar. "


Az ilyen megfogalmazásból látható, hogy egy rosszindulatú, önző, kiégett nő vagy, akit csak saját maga és a karrierje érdekel. Nem foglalkozol azzal, hogy a gyerek csonka család nő fel, és nem lesz egy férfikép előtte, ami személyiségtorzító hatással lesz rá, a lényeg az hogy te te te...


Néha csalódnak az emberek a másikban, de attól még szerintem nem kell ebbe az irányba elmenni. Ha olyan pasikkal jöttél össze, akik csak átvertek, akkor nem feltétlenül az összes pasival van probléma, egyszerűen csak ezt a férfitípust vonzod be. Sajnálom szegény gyerekedet, jobb anyát érdemelne :(

2018. márc. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, először is nem szó szerint mondtam neki. Másik, hogy ha tudom, hogy mit akarok és olyan társat keresek, akivel egyeznek a céljaink, akkor ebből hogy a fszba sikerült levonnod azt, hogy megkeseredett? Ha meg nem tudnám, csak vakon beleszülnék egy kapcsolatba, akkor meg felelőtlen, mi?


A másik, hogy 33 évesen leszögezem előre a játékszabályokat, akkor elvárom, hogy ne b-ssza át a fejem. Mert, ha még nem kommunikálnám le, ahogy sokan teszik, akkor még megértem, hogy nem számít rá, de ha valaki már közli az elején, hogy ő komoly kapcsolatot akar és gyerekeket, akkor elvárom, hogy nagyon rövid idő alatt gondolja át a dolgokat, hogy belemegy-e, hogy lesz gyereke, de ha nem akar, akkor ne vesztegesse az időmet.


Amúgy, amikor találkoztam a férjemmel, még nem volt a férjem, csak egy idegen, még jó, hogy felvilágosítom, hogy én mit szeretnék, és ha nem egyeznek a céljaink, akkor minek adjak esélyt neki. Mert minek menjek hozzá egy olyanhoz, aki nem akar gyereket?


Meg nem értem, hogy te nem ezen a Magyarországon élsz? Itt tök mindegy, hogy 22 évesen házasodnak össze és jön a gyerek, vagy 30 vagy 40 évesen, a házasságok kb. 70%-a válással végződik és csonka családba nő fel a gyerek. Akkor neked nem mindegy, hogy valaki egyedül vállal gyereket és ezért egyedül neveli, vagy elválnak, amikor a gyerek 3 éves, és azután neveli egyedül az anyuka? Mégis mi a különbség te szerencsétlen?


Amúgy egy férfi cseszte át az agyam, nem 30, mivel én tanultam a hibámból ellentétben mással, ezért is fektettem le a játékszabályokat, hogy még egyszer ne történjen meg, és amint látod sikerült a sok selejt közül egy normálisba belefutnom.


De a ha körbenéznél, sok 30-35-ös férfi nem akar gyereket, de komoly kapcsolatot sem, vagy megbánta, hogy 26 évesen apa lett és ezért válnak is, ezért is van, hogy a nők nem szülnek. Mert nincs kivel normális családot alapítani. Ezt nem csak én látom így, hanem nagyon sokan, csak te vagy vak, és ezt nem látod. Persze vannak család centrikus férfiak, de marha kicsi arányban.


Inkább te vagy megkeseredett és gyáva, mert nem bírod elviselni, hogy más másképp is meg tudja oldani az életét, nem pedig a régi vaskalapos szabályok szerint.

2018. márc. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!