Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 35 év felett vállalnál gyereke...

35 év felett vállalnál gyereket vagy túlságosan aggódnál a kockázatok miatt?

Figyelt kérdés
2018. márc. 28. 13:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%
Körülménytől függ. Első babát igen. Többedik babát hát nem tudom.. ha van közös gyerekünk akkor nem, egyébként biztosan 100x végiggondolnám. 35-40 éves kor között nem gáz még amúgy a kockázat. 40 felett már biztosan nem vállalnék babát.
2018. márc. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%
Körülöttem mindenki 30 felett vállalt gyereket, így egyáltalán nem fura ha valaki 35 évesen vállal. Kockázat fiatalon is van amúgy.
2018. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Persze. Fogok is. Most vagyok 34, van egy 2 évesünk és még nem álltunk rá a témára, jövőre fogunk, így biztos hogy már 35 fölött fog születni a második, akkor is ha elsőre összejön (mint a lányunk), de az nem valószínű. 4-5 év korkülönbséget szeretnénk.
2018. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Van kockázat, csak nem mindegy mekkora. ;)

Egyáltalán nem mindegy, hogy mondjuk 500-ból egy gyerek lesz pl. Down-szindrómás vagy minden nyolcvanadik. Ennyire durva különbségek vannak.

2018. márc. 28. 13:26
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

43 évesen szültem a negyediket. Persze, több a kockázat, de a szűrővizsgálatokkal ezek jó része kivédhető. Elmentem cvs-re is, nem akartunk beteg babát.

Igen, nem könnyű a terhesség ilyenkor, volt nálam is cukorbetegség, magasabb vérnyomás.

De van egy egészséges, édes, boldog egyéves fiam, a család szeme fénye.

Csak a korod, a kockázatok ne tántorítsanak el.

2018. márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
17%

Nem semmi képpen. Van is itthon vita belőle.

De nem szeretném a gyerekem tönkre tenni ezzel.

2018. márc. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%
6, kifejtenéd?
2018. márc. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%

Már nagyon unalmas az,hogy ez tönkreteszi a gyerek életét. Ugyan már.Egy gyerek ajándék. A mai világban mindenki később vállal. Van aki a karrier miatt, van aki az egzisztencia miatt. Én 32 vagyok és májusban szülők.Első baba. Utána hamarosan jöhet a következő is. Lehet 35 előtt még meg lesz. Lehet nem.A down miatt pedig inkább 40 felett szoktak jobban aggódni. És csak az esély nagyobb rá. De egy 20-30 évesnek is lehet down-os a baba.

Amúgy meg azokkal mi van akik később találják meg a párjukat? Szüljenek 20 évesen egy senkitől csak,hogy biztos egészséges legyen? Garancia így is.

És azokkal akik régóta próbálkoznak? Betegség stb. Ha elérik a 35-öt fejezzèk be a próbálkozást?

Aki öregnek érzi magát ennyi idősen ne szüljön.Ezt mindenkinek szíve joga eldönteni.

2018. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%

mivel teszed tönkre?

28 vagyok, nem is tervezek gyereket, de ha terveztem volna, se szültem volna még

akit ismerek és 30 alatt szült, ott vagy a pasinak volt pénze, lakása, odaszült, vagy hazamentek és a gyerekszobájába szült... egy kettő van, aki albiba, vagy sajátba szült.

azzal nem teszi tönkre?

2018. márc. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

36 evesen szultem az elsot,39 evesen szulom a masodikat.

Nem aggodtam a kockazatok miatt, de ani szukseges vizsgalat volt az elvegeztettem.

Nem azert szultem ilyen “keson”, mert karrierista meg mit tudom en mi lennek...

sajnos nem sikerult hamarabb!

2018. márc. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!