Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A nőgyógyászom ma fibrómás...

A nőgyógyászom ma fibrómás csomót talált a méhemen kivül? Tovább lent.

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy valakinek volt e már ilyen? Elég nagy a csomó, 4cmx5cm..nagyon megvagyok ijedve, jövőre terveztük az első babánkat, most vajon ettől lehetek terhes? A doktor azt mondta , hogy vagy maradhatok terhes vagy nem, de mindenképp ki kell műteni, de szülés előtt nem ajánlja. Mivel már jövőre 30 leszek így azt javasolta mielőbb kezdjünk el próbálkozni amig még nagyobbra nő a csomó és ha sikerül teherbe esnem akkor szülés után eltávolíja a csomót is. De ha 6 hónap után nem sikerül akkor mihamarabb a műtét a megoldás.

Nem tudom mit tehetek, előbb műtessem meg utána majd baba? Azt is mondta a doki, hogy műtét közben megsértheti a méhem és talán sosem lesz gyerekem ezért javasolta előbb a terhességet. De most készül a házunk, munkahelyünk külfölďön szezon munka, hova szüljek? Mire? Viszont sürget az idő. Nagyon kétségbe vagyok esve, hogyan tovább? 😔😔


2018. márc. 30. 23:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ez legyen a legkisebb gondod, első válaszoló. Magán orvosnál voltam és igen, rendelt.
2018. márc. 30. 23:24
 2/16 anonim válasza:
80%
Szerintem jöhet az a baba😉. Ne várjatok mert egy gyereknél nincs nagyobb öröm.
2018. márc. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Kicsit zavaros a sztori. Myomára gondol fibroma alatt? Mi az, hogy a méhen kívül? Akkor mégis hol? És ha a méhen kívül van, miért zavarná a teherbeesést? Vagy műtétközben miért sérülne a méh, ha azon kívül van?

Bocs, de ez a sztori így nagyon nem stimmel. Olvasd már el még egyszer a leleteid.

2018. márc. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A méhem háta mögött van, székrekedéssel küzök már évek óta mert nyomja a végbelem. Egy egyszerű rákszűrésre mentem ma el és így derült ki. Nincs benne a méhbe, a háta mögött van, rá nőve sincs de nem lehet tudni, hogy mennyire akadályozná a teherbeesést. Jó indulatú csomó. De mindenképp műteni kell, és a doki előbb babát javasolt, jobbnak látja így.

Lehet zavarosnak tűnik de így mondta az orvos, hogy a méh háta mögött van. És azt, hogy volt eset amikor valaki ezzel szült, volt aki nem tudott megterhesedni emiatt, volt akinek le műtötte és utána azonnal terhes lett de volt akinek utána sem jött össze. Nagyon félek mert mi még várnánk a babával, de most úgy érzem sürget az idő.

2018. márc. 30. 23:55
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Hátén biztosan keresnék egy másik orvost.

1. Ha fibroma alatt a myomát érted, az a méh izomszövetéből indul ki, tehát mindenképpen kapcsolatban van a méhtesttel. Előfordul olyan, hogy csak egy kis kocsányon lóg, lehet így érti, hogy "nincs összeköttetésben vele".

De ha nincs összeköttetésben vele, vagy csak egy kis kocsányon lóg, mégis hogy a szent szarba sérülne meg a méhed?


2. Ha panaszokat okoz, ráadásul székrekedést, akkor miért is lenne indokolt szülés utánig várni vele? A terhesség alapból hajlamosít a székrekedésre, biztos marha jó lenne, ha még a jóindulatú daganat is nyomná...


Továbbra is azt mondom, hogy ez a sztori marhára zavaros. A myomák kezelése erősen függ attól, hogy hol helyezkedik el, mekkora, milyen tüneteket okoz stb.

De továbbra sem értem, hogy ha elvileg nem is kapcsolódik a méhedhez (ezt mégis amúgy mi alapján döntötte el???), akkor miért ne lehetne egyszerűen eltávolítani.


Én nem tudom, hány éves az orvosod meg hol dolgozik, de ez nekem akkor is furcsa. De nyilván nincs a kezemben a leleted, csak ez a katyvasz, amit leírtál, így meg azért elég nehéz megítélni, hogy mi is a helyzet...

2018. márc. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A mai vilagban celszeru tobb orvost megkerdezni nem szabad komolyan vagy dillemmas kerdesnel leragadni egynel. Ha nem gyozott meg, ha meg mindig kerdeseid vannak es bizonytalan vagy akkor keress fel akar meg 2-3 orvost is es aszerint merlegelj es donts.
2018. márc. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly januarban mikor terhes lettem, kiderult hogy egy 2x3as mioma van a mehem hatso falan, azt mondtak nincs teendo, teherbeesest nem befolyasolta, DE a terhessegem vegere 4x5os, szules utan a szoptatastol 7x7esre nott...most volt a mutetem, szerencsere meg laparoszkoppal kiveheto volt, de senkinek nem kivanom azt az erzest hogy egy fel eves babat kell otthon hagynia egy mutet miatt,aki meg cumisuvegbol sem tud inni mert csak szopizott addig. Most fel evet kell varnunk hogy helyrejojjon bent minden,utana vallalhatunk kistesot. Igy en azt javaslom most muttesd meg, fel ev mulva helyrejossz, mivel ugyis csak jovore akarnatok babat vallalni. Mert ha terhes leszel a hormonoktol meg nagyobbra fog noni.
2018. márc. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%
továbbra se értem, hol csináűlnak rákszűrést unkaszüneti napon...
2018. márc. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Erdélyben csinálták ahol nincs munkaszüneti nap mivel itt a román ortodoxoknál nem ünnep, nekik jövő hétvégén van Húsvét. És nyilván az orvosomnak sem volt ünnep ezért kaptam tegnapra időpontot nála.

A normális válaszokat köszönöm. A férjemmel sokat beszélgettünk de nem tudunk dönteni, kockáztassuk meg a műtétet vagy most legyen előbb baba. Az orvos előbb a babát javasolta, de nem erőltette. Nekünk kell dönteni, de egyelőre tanácstalanok vagyunk. Na meg soha nem volt semmi műtétem, félek, hogy mi lesz. De legjobban attól félek, hogy mi lesz ha nem lesz soha babánk? Hisz nagyon vágyunk rá.

2018. márc. 31. 09:00
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mint mondtam, keress másik orvost és hallgasd meg az ő véleményét is. Ha a hátsó falon van és alig kapcsolódik a méhtesthez, akkor simán ki lehetne venni még laparoscoppal is. A későbbi terhességre azok a veszélyesek, amik nagyon benne vannak a falban, ill. amelyiknek az eltávolításánál megnyílik a méhüreg. Nem értem nálad - ha ötször leírtad, hogy "nem is kapcsolódik hozzá" - ez hogy jöhetne szóba.
2018. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!