Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 évesen terhes vagyok és...

18 évesen terhes vagyok és barátom szakított. Járt valaki hasonló cipőben? Esetleg vélemény normális hangnemben? Leírásban a többi.

Figyelt kérdés
Barátom szintén fiatal csak 18 ő is. A kapcsolatunk a baba előtt is gyenge lábakon áltt,de elvileg szerettük egymást. Amikor közöltem hogy mi a helyzet kétségbeesett ami természetes. Nem tudja feldolgozni hogy én szeretném a babát ő nem. A napokban mondta hogy már nem szerelmes és erre rá fog menni a kapcsolatunk stb. Nagyon fáj,hogy a döntésem miatt ez történik és a picinek nem lesz teljes családja valószínűleg soha,pedig én szeretem őt.Én egyetemre készültem emiatt ezt elkell halasztanom,ő még tanul. Szülei ellenzik és konfliktus van a családjukban is emiatt amit szintén sajnálok,enyémek támogatnak ahogy tudnak. Nem akartam fájdalmat okozni senkinek és ugy erzem hogy én vagyok a hibás mert szeretném megtartani,pedig ez a kettőnk hülyesége volt.

2018. ápr. 30. 20:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/145 anonim ***** válasza:
89%
Sajnálom. Legalább ott a családod, rájuk számíthatsz, nem leszel teljesen egyedül a babára. Gondolom még korai a terhességed, azért így is fontold át, mi legyen, bár ahogy kiveszem a kérdésből, ez nem kérdés.
2018. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/145 anonim ***** válasza:
76%

Sajnálom,de vázoljuk fel!


18 éves vagy.

Max van 9 hónapod a babáig.

Elmehetsz dolgozni amíg bírsz.nem sokat fogsz keresni de apránként tudsz vásárolni babának magadnak.(mindenből a legalapabb)

Szülés után havi 38ezer ftból kell etetned gyogyszerezned pelenkáznod öltöztetned a babát!

És még meg van könnyebbítve a helyzeted mert a szüleid segítenek(nincs rezsi,van kaja)

Beadod bölcsibe mondjuk.

Munkát keresel. 19 évesen 1 gyerekkel...

És örülhetsz hogy a szüleid támogatnak...

Jól gondold át!

Nehéz lesz sőt!

2018. ápr. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/145 anonim ***** válasza:
36%

Én 19 éves vagyok.

Piszok mázlim van nekem a párom eljegyzett és elvesz.Ő mondjuk már 27 éves.

Biztos ez is benne van másképp gondolkodik.

Hány hetes vagy?

Ne engedd hogy rábeszéljenek valamire.

Neked kell érezned ezt senki ne befolyásoljon a döntésedben.

Ha a családod melletted akkor az nagyon jó hír.

Apasági nyilatkozatot tehetne a párod és tartásdíj fizetésére közelezhetnéd..

De ha nem tesz akkor a baba születése után pereld be csak nemtudom az mennyire a te költséged.

2018. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/145 A kérdező kommentje:
Dolgozgatok már,habár most épp nem mert érettségizek,de amint tudok megyek és gyűjtögetek már előre. Egy évet itthon maradok,anyum segít,itthon van. Egyetemet el kell végezzem ha normális állást akarok
2018. ápr. 30. 21:24
 5/145 anonim ***** válasza:
20%

Ja és én 15 hetes vagyok már.

Előző voltam

2018. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/145 anonim ***** válasza:
32%
Ha az életed és a gyerekét nem akarod tönkretenni vetesd el.
2018. ápr. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/145 anonim válasza:
77%

Mindenre van megoldás, van amelyik nehezebb, van amelyik könnyebb.


Ha vannak támogatóid, akkor nyilván nem olyan nehéz.


Itt van pl. az egyetem kérdése.

A baba miatt kapsz a felvételin majd plusz pontot is. Ilyen téren előny.


Nappalira bejárni nem tudsz.

Na de a levelező képzés?

Ha van segítséged, nyilván idővel akár a baba mellett is tudnál akár tanulni.

Nem egyszerű, de nem lehetetlen.


Éppen ezért lenne fontos, ha a párod (vagy már nem párod) támogatna.

Mert közös dolog eredménye a helyzet.


Pont ilyenkor kéne a másikat támogatni.

2018. ápr. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/145 A kérdező kommentje:
Én hülye meg szeretem és nem akarom hogy rosszul jöjjön ki,nem akarom hogy abba kelljen hagynia az iskolát.Igyis eleg rossz helyzetben van ois,szulei nagyon kivannak ra en megertem o nem akarta ezt az egeszet mint persze ahogy ense.
2018. ápr. 30. 21:39
 9/145 A kérdező kommentje:
Csak egy életet mégsem lehet eldobni.Mások ölni tudnának ezért és az abortuszt ugy erzem megbannam. Egyikse konnyu valasztas mert ha megszuletik egy eletre szol.9hetes vagyok.
2018. ápr. 30. 21:41
 10/145 anonim ***** válasza:
63%
Tetszik a magabiztosságod. Tudod, hogy mit akarsz ebben a nehéz helyzetben és képes vagy dönteni. Az biztos, hogy így legalább te boldog leszel. Ha elveteted a babát, senki nem lesz az. A barátod nem tér vissza hozzád, a családja nem fog felejteni és ő sem, hiába az abortusz. Aki azt mondja, hogy rossz lesz a gyereknek, az nem tud semmit. A házasságok fele válással végződik, a gyerekek fele tehát így nő fel. De ettől még nem kell őket megölni, ugye érted? Egy gyerek egy rosszul működő házasságban is lehet boldogtalan, bánthatják, sérülhet. És lehet egy elvált anya mellett is boldog gyerek. Pont ismerek egy ilyen családot, jó tanuló, kedves, szimpatikus nagy fiúval. Nem soká megszületik a fél testvére, így bővül a család, egy apukával és egy testvérkével. Nagyon fiatal vagy még, a családod támogat, simán el tudsz végezni egy egyetemet baba mellett. Nem könnyű, de mi az? A gyerekek gyorsan nőnek, majd meglátod és semmiről nem maradsz le. Az első időszak nehéz, de belerázódsz. Ne hibáztasd magad, főleg, mert a következmények téged érintenek jobban, bárhogy is döntenél. A te tested, a te életed. A babád már most örülhet, hogy ilyen határozott anyukája van.
2018. ápr. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!