Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megröngeneztèk a lábfejem, ès...

Megröngeneztèk a lábfejem, ès csak utána derült ki, hogy terhes vagyok. Lehet ebből nagy baj?

Figyelt kérdés

2018. máj. 18. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Nagy baj nem.

Ilyenkor többnyira 2 opció van: vagy nem ártott neki, és semmi gond nem lesz, vagy nem is marad meg. Ilyenkor a mindent vagy semmit elve érvényesül

2018. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nagy valószinűséggel nem lett baja, mert egyébként sem a tüdő-medence tájékon röntgeneztek. Akkora szórása nem igen van a készüléknek, ha jól állították be.
2018. máj. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Akik ezzel foglalkoznak, azok közt is vannak anyák, akiknek nem épp jókor derült ki a terhességük és mégis egészségesek a gyerekeik. Ahogy észrevettem ez nem befolyásol kb semmit, sőt több a más okból elvetéltek száma, mint a RTG miatt.


Egyébként azért sem érdemes emiatt parázni, mert a normál életvitel miatt alapból rengeteg káros anyaggal találkozik a szervezet. Van egy alap háttérsugárzás, ami sokkal magasabb, mint egy-egy RTG felvétel. Ha CT-zni kellett volna, az már sokkal parásabb helyzet.

2018. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a válaszokat :)
2018. máj. 18. 15:44
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Sajnàlom, de sanszos, hogy két feje nő majd magzatnak.

Ja vagy nem.

Álljatok már le az ilyen kérdésekkel. "Ehetek szalámit?" -legutóbb ezt kérdezte valaki. Meg "Mozoghatok terhesen"?. Nem, üljetek otthon steril szobában és csak szuper biztonságos vajas kenyeret egyetek.

Ennyi erővel ne is számítógépezzetek, mert az elektromágneses sugárzás ugye...

2018. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak tudtomal ezért van ez az oldal, hogy bárki bármit kérdezen és ha kiváncsi valamire ne egyből az orvoshoz szaladjon már. Ha valakinek nem tetszik, nem értem miért válaszol a kérdésre, tovább lehet tekerni, utolsó válaszoló. Már bocsássa meg a világ
2018. máj. 18. 17:10
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
5 azért ez nem olyan, mint hogy lehet-e vizet inni terhesen. Okozhat bajt a röntgen, ki is van írva mindenhol, hogy terhesen nem szabad. Én úgy tudom, hogy a 6.-dik héttől gáz, de megkérdezném a helyedben.
2018. máj. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
Nekem anyukám azt mondta,hogy amikor ő velem terhes volt (31 vagyok) akkor még a kötelező protokoll része volt a kismamáknak a tüdő röntgen.Aztán itt vagyunk.Az én anyukám is volt röntgenen.Nyilván nem egészséges,kb.úgy ahogy a dohányzás sem...
2018. máj. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Én is voltam kéz rontgenen és utána derült ki h terhes vagyok.egészséges kisfiunk született
2018. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az unokahugommal én mentem be a röntgenbe 2 éves volt, mert az anyja akkor már 3 hónapos terhesen nem mert. Egy hét múlva derült ki hogy én is terhes vagyok. Semmi baja nem lett a kisfiamnak. Kaptam kötényt magam elé. Ha gond lett volna valószînű meg sem tudom hogy gyereket vártam.
2018. máj. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!