Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki hogy kèszült fel a babavárá...

Ki hogy kèszült fel a babavárásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Vőlegènyemmel úgy döntöttünk hogy bővitenènk a családot. Ki hogyan kèszült fel fizikailag illetve lelkileg erre, főleg első babóra? Mindenre kíváncsi vagyok, saját tapasztalatok, orvoshoz elmentetettek e előtte? stb. Folsavat is jövő héttől szedek már :)

Köszönöm előre is! :)


2018. máj. 29. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Átbeszéltük hogy szeretnénk babát mindketten, utána az anyagiakat is. Meg miben lesz más az életünk, nagy vonalakban hogy képzeljük el a gyermeknevelést.


Aztán belevágtunk, 7. hónapban sikerült addig többször beszélgettünk még a ránk váró nehézségekről, változásokról, örömről.


Egyébként D vitamint szedtem és babavitamint. A D vitamint az ősz/tél miatt csak. Illetve IRem van azt ellenőrizettem, mennyire rosszak az értékeim a hármas kezelések ellenére, sajnos emeltünk is a gyógyszeren, onnantól nézve a 3. hónapban sikerült.


22hkm

2018. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Sehogy.

Szexeltunk amikor jol esett es ennyi. 6. honapban sikerult. Pozitiv teszt utan elkezdtem szedni a sima folsavat 16. Hetig. Ettem, ittam ami jol esett a sok emelyges es hanyas kozott. 24. Hettol szedtem csak vasat es D vitamint.

2018. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Mi sem készültünk.


Átbeszéltünk mindent, majd belevágtunk. Még fel sem fogtam, hogy nem védekezünk már teherbe is estem :)


Jó is így, mert így nem volt időm túlagyalni :D

2018. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

3-as! Vigyazz mert ezt nem kultivaljak itt ha nem gorcsolsz ra es nem szedsz 20 fele kismama vitamint...

Ppfff

2018. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Sehogy. Pont ez a lényeg mert csak ragörcsölsz feleslegesen.2. Hónapban össze is jött
2018. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Azért a második próbálkozós hónapban senki nem görcsöl ezen.....
2018. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Carragher_x ***** válasza:
63%

" Ki hogyan kèszült fel fizikailag illetve lelkileg erre, főleg első babóra?"

Egyáltalán nem lehet rá felkészülni:)

2018. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

#4 Igazad volt, le is pontoztak rendesen.. :D


#3

2018. máj. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Lehet lepontozni, de én igenis készülök rá :) Valójában még csak 3 hónapja próbálkozunk, de már év elejétől elkezdtem rá készülni.

Novemberben abbahagytam a dohányzást, elkezdtem vitaminokat és folsavat szedni. Januárban voltam dokinál, megnézettem magam, kértem rákszűrést.

Aztán februárban elkezdtem rendbe tenni a lakást, selejteztem, ami használhatatlan, kidobtam, amit lehetett eladtam. Szépen apránként rendbe tettem az életünket.

Mindemellett visszább vettünk a kiadásokból, részletesen elszámoljuk, hogyan jövünk ki hó végére, mennyit tudunk félretenni, hogy lássuk, rendben leszünk-e, ha korán tp-re kell mennem, vagy bármi beüt.


Most már csak várjuk a csodát :)

2018. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 nem baj ha valaki készül, de miért baj ha valaki nem?
2018. máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!